Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.

Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).

Festival znanosti - Zagreb

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kreativnost + znanje = inovacije,
voditeljice: Deborah Hustić i Ana-Marija Malbašić
10.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Znanost u svemu,
voditelji: Damjan Klemenčić i Ana-Marija Malbašić
12.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Plavi vodeni dom,
voditeljice: Tatjana Vujnović i Ana-Marija Malbašić
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Zašto obilježavamo Dan planeta Zemlje?,
voditelj: Leo Prebanić
SNIMKA - Predavanje, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Likovno znanstvena radionica „Gradovi budućnosti“,
voditelji: Vedran Markulin i Ivana Mikulić
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Koliko je tvrd, a koliko rastezljiv rub znanosti,
voditelji: Krešimir Mišak i Leo Prebanić
12.5.2021. Tribina 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Knjižnica Kustošija, Ilica 312A
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Gastro radionica Knjižnice Kustošija: voćni party ili zašto je voće važno?!,
voditeljice: Marina Putnik, Miljenka Molvarec i Marina Šućur
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Trg Marka Marulića 19
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Čarobni svijet mikroorganizama,
voditeljice: Dajana Kučić Grgić, Martina Miloloža, Marijana Vidaković i Kristina Bule
15.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Trg Marka Marulića 20
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kemija na državnoj maturi: ZA ili PROTIV?,
voditelj: Dario Dabić, Klaudija Ivanković i Željka Ćurić
15.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Milijunaš/Alias/Potjera/Pictionary uz zvukove tamburice,
voditelji: Dario Dabić, Damjan Petrin, Janina Roknić, Filip Korona, Jakov-Stjepan Pavelić, Anđela Nosić i Željka Ćurić
15.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Svemirska prognostika – kako predvidjeti dolazak Sunčevih oluja na Zemlju?
Opservatorij Hvar, Geodetski fakultet Sveučilišta u Zagrebu u suradnji s Hrvatskim astronomskim društvom
voditeljice: Karmen Martinić, Mateja Dumbović
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura znanosti – Kultura otvorenosti Od otvorenih podataka do otvorene karte u 15 minuta :),
voditeljice: Ana Kuveždić Divjak i Marina Viličić
12.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Pierottijeva 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Opasni i radioaktivni otpad – kako postupati s njima?,
voditelji: Želimir Veinović, Galla Uroić
12.5.2021. Radionica - Dani otvorenih vrata RGN fakulteta 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
BetterGeo – Geološka Minecraft radionica,
voditelj: Marko Cvetković
12.5.2021. Radionica - Dani otvorenih vrata RGN fakulteta 5., 6., 7., 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Gdje se nalaze nafta i plin i kako ih vadimo iz velikih dubina zemlje?,
voditelji: Vladislav Brkić, Dominik Božić i Marin Ćurić
15.5.2021., 15.5.2021., 15.5.2021. Prezentacija i demonstracija opreme 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ivana Lučića 1 (Sjeverna zgrada fakulteta)
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Interaktivna afektivna robotska glava PLEA,
voditelji: Tomislav Stipančić i Leon Koren
14.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Pozdrav koordinatorica,
Lucija Bastiančić i Kim Korpes
SNIMKA - Prezentacija opća populacija
Postani arheozoolog,
voditeljice: Magdalena Kolenc, Kim Korpes, Martina Đuras, Tajana Trbojević Vukičević, Mirna Mandić i Valentina Huzjak
SNIMKA - Radionica opća populacija
Studentski promo video - Tur de VEF,
voditeljica: Iva Lehunšek Panić, sudionici: Tessa Đorđević, Jure Copić, Ante Vidošević
SNIMKA - Prezentacija opća populacija
Identifikacija risova pomoću fotozamki,
voditeljice Silvia Blašković i Ira Topličanec
SNIMKA - Prezentacija opća populacija, djeca s posebnim potrebama
Zdravi zubi – zdrav ljubimac,
voditelji: Mirta Vučković, Ana Smajlović, Ana Kunić i Branko Petričević
SNIMKA - Prezentacija opća populacija
Pronađi me - pokazna vježba potražnih pasa HGSS-a,
voditelj: Neven Putar sudionici: Neven Putar i Baltazar, Dubravko Butala i Thor, Robert Mrvoš i Max, Kruno Stipetić i Draco
SNIMKA - Prezentacija opća populacija
Poremećaji razvoja – od fetusa do novorođenčeta,
voditelji: Nikica Prvanović Babić, Ivan Butković, Juraj Šavorić, Nea Koludrović i Klara Klašterka
SNIMKA - Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura kliničkog pregleda, Umjetnost stanica,
voditelji: Ines Jović, Nada Kučer, Marin Troti, Martina Crnogaj, Iva Šmit, Darko Grden, Jelena Gotić, Blanka Beer Ljubić, Karol Šimonji, Gabrijela Jurkić, Tea Dodig, Branka Artuković, Andrea Gudan Kurilj, Marko Hohšteter, Ivan-Conrado Šoštarić-Zukermann, Lidija Medven-Zagradišnik, Dunja Vlahović i Ivana Mihoković Buhin
SNIMKA - Prezentacija opća populacija, djeca s posebnim potrebama
Zdrava tkiva pod velikim okom mikroskopa,
voditeljice: Snježana Kužir, Nikolina Škvorc i Lucija Bastiančić
SNIMKA - Radionica opća populacija, djeca s posebnim potrebama
Gledaj rendgenskim očima,
voditelji: Hrvoje Capak, Tomislav Bureš, Ana Javor i Dijana Lončar
SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Napomena: opis-napomena
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Industrija 4.0 – utjecaj na kulturu prehrane,
voditeljice: Marinela Nutrizio i Anet Režek Jambrak
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Koevolucija Zemlje i života,
Marko Bermanec
SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otvori vrata prava da saznaš što je prehrana zdrava,
voditeljice: Irena Landeka Jurčević, Tajana Frančić
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Istraživanje hadalnih oceanskih dubina,
Tihomir Marjanac
SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Napredni sustavi planiranja putovanja,
Sadko Mandžuka
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što sve mogu dronovi?,
Pero Škorput
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
(Kul)Ture na tanjuru!,
voditeljice: Ana Ilić, Irena Colić Barić, Ivana Rumbak, Irena Keser, Lucija Marić, Tea Karlović
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Velepošast ili pandemija u kartografiji,
Miljenko Lapaine
SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Evolucija prije života,
Vladimir Bermanec
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Biopolimer hitin / kitozan – novi materijali u svakodnevnoj primjeni,
voditelji: Zlata Hrnjak-Murgić, Benjamin Banožić i Magdalena Šimić
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Utrka boja,
voditeljica: Marina Čalogović
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Signalizacija bojom - od prirode do dizajna,
Ivan Beritić
SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Probiotičke kulture i upalne bolesti crijeva,
voditelji: Ana Mornar Turk, Daniela Amidžić Klarić, Mislav Škribulja i Nikša Turk
SNIMKA - Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Lijekovi za primjenu u nos, otkrij u čemu je štos!,
voditeljice: Anita Hafner, Mirna Perkušić i Laura Nižić Nodilo
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Bakterijske kulture u borbi za održivi razvoj,
voditeljice: Marija Vuković Domanovac, Ivana Stojmilović, Iva Polonji i Josipa Romić
SNIMKA - Prezentacija, kviz predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Čudesne životinje Bertuchova slikovnog carstva,
voditeljica: Ivana Dumbović Žužić
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kultura znanosti o zaštiti zdravlja ljudi i okoliša od rizika koji mogu predstavljati kemikalije,
Katia Grgić
SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mirisi prirode,
voditeljice: Maja Repajić, Ivona Elez Garofulić, Verica Dragović-Uzelac, Branka Levaj, Nina Marčac i Ena Cegledi
SNIMKA - Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Percepcija boje i drugih kartografskih informacija kod djece,
Robert Župan, Stanislav Frangeš, Adam Vinković
SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Recikliranje automobilskih guma – od odlagališta do igrališta,
voditelji: Marija Tomaš, Paula Benjak i Benjamin Radetić
SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako kulturno stići do mozga?,
Ivan Mamić, Petra Turčić i Ivana Vinković Vrček
SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura na tanjuru,
voditeljice: Ines Panjkota Krbavčić, Martina Bituh, Ivana Rumora Samarin i Anja Vukomanović
Materijal za radionicu predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Kultura prehrane u brojevima,
Jasenka Gajdoš Kljusurić, Maja Benković, Tamara Jurina, Ana Jurinjak Tušek i Davor Valinger
SNIMKA - Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako kulturno iskoristiti obnovljive sirovine u biotehnološkim procesima?
Šareni svijet biotehnologije;
Lignocelulozni otpad kao obnovljive sirovine u biotehnologiji;
Bioplin proizveden iz obnovljivih sirovina;
Bioplastika – što je i kako se proizvodi?;
Biotehnološka primjena mikroalgi;
voditelji: Vlatka Petravić Tominac, Božidar Šantek, Tonči Rezić, Mirela Ivančić Šantek, Sunčica Beluhan, Antonija Trontel, Mario Novak, Mladen Pavlečić, Nenad Marđetko, Marina Grubišić i Blanka Ljubas
ONLINE POSTER PREZENTACIJA opća populacija
Eterična ulja i hidrolati - od proizvodnje do primjene,
voditeljice: Maja Dent i Anđela Miljanović
SNIMKA - Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sunčanim putem do zelenog vodika,
Klara Perović
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Poštuju li vozači prometna ograničenja na prometnicama?,
Tomislav Erdelić
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Samovozeća vozila – zanimljive činjenice,
Dino Čakija
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što sa otvorenim prometnim i putnim podacima?,
Martin Gregurić
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Primjena simulacijskih alata u tehnologiji prometa i transportu,
Krešimir Kušić
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zdravi zubi – zdrav ljubimac,
voditelji: Mirta Vučković, Ana Smajlović, Ana Kunić i Branko Petričević
SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Studentski promo video - Tur de VEF,
voditeljica: Iva Lehunšek Panić, sudionici: Tessa Đorđević, Jure Copić, Ante Vidošević
SNIMKA - Prezentacija opća populacija
Što sve mogu X zrake u veterinarskoj medicini?,
voditelji: Hrvoje Capak, Tomislav Bureš, Ana Javor i Dijana Lončar
SNIMKA - Predavanje opća populacija, djeca s posebnim potrebama
Otpad & Sunce u službi fotokatalitičke razgradnje Mikroonečišćivala (OS-Mi),
voditeljice: Kristina Miklec, Lucija Radetić i Jan Marčec
SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovnse škole, 5. i 6. razred onovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Drveni neboderi,
Vlatka Rajčić, Jure Barbalić i Nikolina Perković
SNIMKA - Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zero Waste (nula otpada) i u kojoj mjeri se može provesti,
Helena Vučenović
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što sve možemo saznati o mlijeku u našoj kuhinji?,
voditeljice: Nataša Mikulec i Ivone Jakaša
SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijski vrt Života: postanak života iz minerala,
voditelji: Marina Čalogović i Nenad Raos
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura svjetlećih bakterija,
voditelji: Anja Kafka, Anja Bukovac, Valentina Karin i Petar Brlek
SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove,
Ivan Marković
SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Edukativna radionica Herman Dalmatin – portret srednjovjekovnoga učenjaka, astrologa i prevoditelja svjetskog glasa,
voditeljice: Marijana Borić i Ivana Skuhala Karasman
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Indirektni utjecaj globalnog zagrijavanja na fiziološke parametre sisavaca prehranom biljkama uzgojenim pri visokoj temperaturi (TEMPHYS), voditeljica Ivana Šola ONLINE POSTER PREZENTACIJA 1. - 4. razred srednje škole
Rudarstvo i kultura,
voditelji: Mario Klanfar i Vjekoslav Herceg
SNIMKA - Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – Pametna mobilna kuća koja troši gotovo nula energije,
voditelji: Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši, Sanjin Gumbarević
SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, odrasli
Astronomski značaj arheoloških nalazišta,
Zvonimir Drvar
SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako otkrivamo egzoplanete,
voditelj: Karlo Bermanec
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Praćenje promjena u okolišu bespilotnim letjelicama i satelitima,
Mateo Gašparović
SNIMKA - Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kardaševljeve svemirske civilizacije,
Vladis Vujnović
ONLINE TEKSTUALNO PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Znanstvena kultura: velika očekivanja,
Dario Hrupec
SNIMKA - Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Šivanje bakterija;
Mjesečeve mijene;
Volto;
eSTUDENT tim: Petra Jurin, Dora Vuković, Ivor Horvat, Leonarda Valentina Mrkoci, Eliza Fabris, Ivona Brajdić, Ivana Čakarić, Daria Pranjić, Krešimir Majcen, Lana Lužanec i Lara Šercar
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Poletimo zajedno!,
voditelji: Adriana Ivandić, Ivana Fundurulić, Adrian Elabejr i Jakov Miličić
SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Pišimo brajicom,
voditeljice: Nina Sivec, Lucija Đuretić i Petra Kolundžija
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Istraživanje jame Nedam na sjevernom Velebitu,
Marina Grandić
Predavanje, film 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaštita krškog podzemlja,
Ruđer Novak
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Odgovornost, etika i kultura znanosti u odnosu na klimatske promjene,
Kalman Žiha, Mihajlo Firak i Ankica Kovač
ONLINE TEKSTUALNA PREZENTACIJA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zemlja u svemiru: Udar asteroida,
Dalibor Paar
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdržljivi origami,
voditelj: Želimir Zlatić
SNIMKA - Radionica, prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mikroplastika – svuda oko nas,
Josipa Papac, Stefani Tonković i Zlata Hrnjak Murgić
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Voće i povrće u znanosti,
voditeljice: Vlatka Jeras i Tanja Jeras
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Fenologija u slikama, izložba s objašnjenjem fenofaza,
voditelji: Nikolina Kušić i Željko Lončar
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
robotics@fer.hr,
voditelji: Ivan Marković, Nadir Kapetanović Igor Kvasić i Matko Orsag
SNIMKA - Radionica, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zašto NASA proučava sobno bilje?,
voditeljica: Vesna Židovec
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mogu li kukci biti hrana budućnosti?,
voditelji: Ivan Juran, Maja Čačija, Darija Lemić, Ivana Pajač Živković, Helena Virić Gašparić, Martina Kadoić Balaško i Sandra Skendžić, Entomološka grupa Agronomskog fakulteta
SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje tjelesne temperature sa TMP36 senzorom,
voditelji: Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić
SNIMKA - Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sir iz kapsule,
Fabijan Oštarić i Nataša Mikulec
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rak dojke: mitovi i predrasude, voditeljice:
Miranda Sertić i Tajana Silovski
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Značaj aditivne proizvodnje u Hrvatskoj – projekt INEX-ADAM,
Ana Pilipović
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Putovanje prema rubovima zemljovida atomskih jezgara,
Deša Jelavić Malenica
SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Životinjski bonton,
voditelji: Dubravko Škorput i Ana Kaić
SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kultura / Znanost / Umjetnost : fragmenti – izložba građe iz fondova knjižnica Tehničkog muzeja Nikola Tesla i Strossmayerove galerije starih majstora Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti,
autorice: Kristina Kalanj, Indira Šamec Flaschar
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Izložba opća populacija
Gnjec, gnjec - TEKSTURA TLA,
voditelji: Michaela Hruškova Hasan i Vinko Baranašić
10.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
38 veličanstvenih meteoroloških fotografija za kalendar DHMZ-a,
urednica: Kornelija Špoler Čanić
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Projekcija filma opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja „Tehnički muzej Nikola Tesla“,
voditeljica Ana Weissenberger
10.5.2021., 12.5.2021., 14.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
30 godina svemirskog teleskopa Hubble,
autori: udruga ProGEO, Tihomir Marjanac, Karlo Bermanec i Marina Čalogović
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Izložba opća populacija
Geološka baština Zemlje: klima, sedimenti, fosili,
autori: udruga ProGEO, Tihomir Marjanac, Ljerka Marjanac, Jadranka Mauch Lenardić i Marina Čalogović
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Izložba opća populacija
Krajolici svijeta,
autor izložbe: Goran Kovačević
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Izložba opća populacija
Biološka raznolikost Zemlje,
izložba HDOFM
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Izložba opća populacija
Blago pod nogama naših starih,
voditelji: Marta Mileusnić
10.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Utjecaj potencijalno toksičnih metala na okoliš - onečišćenje planeta Zemlje u budućnosti?,
Stanko Ružičić
10.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021., 15.5.2021. Film opća populacija
Potresi i život na potresnom području,
voditelji: Vanja Vučinić, Mateja Cindrić i Hrvoje Negovec
10.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Svemirskog teleskopa Hubble,
Ante Radonić
10.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nove metode procjene uroda šumskog sjemena – Projekt Hrvatske zaklade za znanost IP-01-2018-8189 (Dinamika plodonošenja i očuvanje genofonda hrasta lužnjaka (Quercus robur L.) i obične bukve (Fagus sylvatica L.) u svjetlu klimatskih promjena),
Miran Lanšćak, Anđelina Gavranović, Zvonimir Vujnović, Sanja Bogunović i Mladen Ivanković
10.5.2021. Postersko izlaganje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako izgleda sjeme šumskog drveća i grmlja i čemu služi?
voditeljice: Marija Gradečki Poštenjak i Nevenka Ćelepirović
10.5.2021. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Matematika na drukčiji način, voditeljice: Romina Macan, Valentina Herceg, Anamarija Oršulić i Lea Havić 10.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Gradski parkovi, zelene oaze grada,
Kulturološke usluge ekosustava i gradske zelene površine,
voditeljice: Silvija Krajter Ostojić, Ana Marija Marin, Martina Kičić i Dijana Vuletić
10.5.2021. ONLINE RADIONICA i Postersko izlaganje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kultura očuvanja biljnog zdravlja – znanstvena istraživanja patogenih gljiva šumskog drveća,
voditeljice: Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović
10.5.2021. Prezentacija i izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što znače kiša, tlo, iglice i lišće za šumu?,
voditeljice: Tamara Jakovljević, Lucija Lovreškov i Renata Tubikanec
10.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Antropogeni utjecaji proizvoda na klimatske promjene,
Igor Čatić
10.5.2021. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, odrasli
Znanje, kreativnost i umjetnost u epruveti,
voditelji: Jasna Jablan, Suzana Inić, Marijana Zovko Končić i Lejsa Jakupović
11.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Boje inženjerstva,
voditelji: Fabio Faraguna, Antonija Karakaš, Leonarda Vugrin i Ema Podravski
11.5.2021., 11.5.2021., 11.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Radioaktivnost i mi,
Goran Kukmanović, Fond za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško
11.5.2021. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemija u farmaciji,
voditelji: Davor Šakić, Maja Beus, Hrvoje Rimac, Marijan Marijan, Mateja Toma i Tino Šeba
11.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemija boja-postani PJ Masks,
voditelji: Dario Dabić, Damjan Petrin, Janina Roknić, Filip Korona, Jakov-Stjepan Pavelić, Anđela Nosić i Željka Ćurić
11.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Priča o suncokretu i Arduinu,
voditelji: Radovan Kosanović i Milenko Simić
11.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako kemijom brinuti za okoliš?,
voditelji: Fabio Faraguna, Antonija Karakaš, Dubravka Tavra i Samanta Tomičić
11.5.2021. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kapljica života,
voditelji: Fabio Faraguna, Antonija Karakaš, Antonia Škarica i Tina Zubović
11.5.2021. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Čudesni svijet materijala,
voditeljice: Katarina Mužina, Ivana Katarina Munda i Arijeta Bafti
11.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemija u kulturi,
voditelji: Ivan Pucko, Mihovil Medić, Roko Blažic, Kristina Crnjac i Mislav Mišetić
11.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Arduino – model semafora,
voditelji: Goran Ecimović i Radovan Kosanović
11.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Karika u lancu – uloga analitičara u presonalizaciji liječenja,
Lu Turković
11.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura molekule,
voditeljice: Mia Gotovuša, Kristina Sušac, Lucija Rebrović, Iva Žuvić
11.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fibroza jetre i zapadna kultura života,
Petra Turčić, Tomislav Kelava, Anna Mrzljak, Dino Šisl
11.5.2021. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prirodne molekule – od biljke do lijeka,
voditeljice: Biljana Blažeković i Marija Kindl
11.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
ANDROMEDA 11.5.2021. Radijska emisija opća populacija
Geodetska odiseja,
voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Kristina Matika i Antonio Tupek
12.5.2021. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
RM@Art – Bojamo s mineralima,
voditelji: Marko Cvetković i Ana Brcković
12.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Na kojoj smo visini?,
voditelji: Ivan Razumović i Blaženka Bukač
12.5.2021. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bakterije na putu u svemir,
voditeljice: Anita Slavica, Gabrijela Jurić i Stela Lilek
12.5.2021. ONLINE RADIONICA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kultura za stolom,
voditeljice: Nada Vahčić, Mirjana Hruškar, Ksenija Marković, Marina Krpan, Saša Drakula, Renata Petrović i Valentina Hohnjec
12.5.2021., 12.5.2021., 12.5.2021. ONLINE RADIONICA predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Srednjovjekovni nanotehnolozi,
voditelj: Robert Pezer
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Umjetnost“ proizvodnje pametnih legura,
voditelji: Ivana Ivanić i Stjepan Kožuh
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Mikrići su mikrotvornice za megaproizvode,
voditeljice: Jasna Novak, Andreja Leboš Pavunc, Martina Banić, Nina Čuljak, Blaženka Kos i Katarina Butorac
12.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Upoznajmo Zemlju i njezin položaj u Sunčevu sustavu,
voditelji: Petra Šparica, Biserka Radanović-Gužvica, Dragan Bukovec
12.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Nuklearna energija jučer, danas i sutra – jesmo li ukrotili atom?,
Želimir Veinović i Galla Uroić
12.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
(S)kul(p)tura,
voditelji: Barbara Tubić Bulat, Sandra Brajčinović, Igor Jajčinović i Franjo Kozina
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Uloga matematike u razvoju moderne znanosti,
voditelji: Jakov Baleta i Damijan Cerinski
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 2., 3. i 4. razred srednje škole
Treba li biti umjetnik da se razvrsta otpad u kućanstvu?,
voditeljice: Tibela Landeka Dragičević, Dijana Grgas i Tea Štefanac
12.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Znanost o kulturi čokolade,
voditeljice: Danijela Ašperger, Bruna Babić, Slavica Kos i Kristina Kukrika
12.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Žene u geoznanostima,
voditeljice: Ana Maričić, Iva Kolenković Močilac, Karmen Fio Firi i Morana Hernitz Kučenjak
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Skrivena kamera! Poticaj, sigurnost i realnost u tvom životu!,
voditelji: Tomislav Bosiljkov, Sven Karlović, Damir Ježek i Filip Dujmić
12.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Kako i u koju svrhu mjerimo stabla u šumi?,
voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković
12.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Šume ublažavaju klimatske promjene!,
voditeljice: Doroteja Dimoski i Maša Zorana Ostrogović Sever
12.5.2021. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Danas printam ja, a sutra ćeš ti! – 3D printanje hrane kao kultura nove dimenzije zdravlja,
voditelji: Danijela Bursać Kovačević, Predrag Putnik, Filip Valjak, Irena Žuntar i Anica Bebek Markovinović
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zvijezda je rođena – radovi darovitih učenika,
voditelji: Berti Erjavec, Silvije Vdović, Mario Rakić, Nikša Krstulović, Damir Dominko, Virna Kisiček, Michaela Marceljak Ilić, Ines Dukić, Marko Movre,
učenici: Sven Palac, Tin Pizent, Jelena Jakšić, Nikola Mandić, Luka Passek Kumerički, Jasmin Jašarević, Eva Pleše, Magda Topić, Dominik Matišin, Filip Kusetić, Eva Hudec, Matea Cvetković, Juraj Hostić, Filip Valjak, Karlo Grgičin
12.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkucaji zemljinog sata,
voditeljice: Iva Kolenković Močilac i Ana Maričić
12.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Budi moja voda, ja sam sada … u boci!,
voditelji: Josip Ćurko, Marin Matošić, Marija Gregov i Vlado Crnek
12.5.2021. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Carica Smokvica nema granica,
voditeljice: Branka Levaj i Maja Repajić
12.5.2021. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hubble – naš prijatelj: Ljepote svemira i HR dijagram,
voditeljica: Višnja Srdelić
13.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
CoolTura kroz tekstilnu kemiju,
voditelji: Sandra Flinčec Grgac, Martinia Ira Glogar, Ana Sutlović, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Zorana Kovačević, Iva Brlek, Kristina Šimić, Katia Grgić, Eva Magovac, Rajna Malinar, Ivana Čorak, Ivan Beritić, Ksenija Višić, Tea Kaurin, Veronika Lovreškov
13.5.2021. Radionica i ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka,
Gordan Golja
13.5.2021., 14.5.2021. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Leonardo da Vinci – umjetnik, znanstvenik, mislilac, radionica primijenjene kostimografije i prezentacija rada,
voditelji: Ivana Bakal i Marin Sovar, suradnice: Sanja Jakupec i Đurđica Kocijančić
13.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole i studenti
ONLY TTF,
voditelji: Valentina Ferenčak, Selma Imamagić, Robert Matašić, Anja Miljković, Tena Omerović, Ivona Pranjić, Ivana Škaper i Karmela Wolff
13.5.2021. Prezentacija i ONLINE PRILOG predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Najnovije misije na Marsu,
Ante Radonić
13.5.2021. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Epidemija i kultura – tajni faktor koji je pomogao širenju Ebole u Zapadnoj Africi,
Marta Žižek
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sve zbog kalorija: Kratka povijest hrane,
voditelj: Vibor Krajna
13.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što muči naše morske kornjače i zašto im život nije lak?,
voditelji: Renata Brezinščak, Marijana Vuković i Marina Višić Vranjković
13.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Kultura i energija kroz postav Tehničkog muzeja Nikola Tesla,
voditelj: Branimir Prgomet
13.5.2021. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fraktalni origami art,
voditeljica: Sanja Srbljinović Čuček
13.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Imaju li morske kornjače kulturu?,
voditeljice: Klara Filek, Lucija Kanjer i Marta Žižek
13.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kemijski izvori svjetla,
voditelji: Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić
13.5.2021. Radionica, prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hubble – naš prijatelj: Spektri zvijezda i Nuklearna peć,
voditeljica: Višnja Srdelić
14.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zgrade 2.0 – Pametne zgrade za pametne gradove,
voditelji: Tea Žakula, Nikola Bađun i Borut Omerzo
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje emisija vozila u stvarnim uvjetima vožnje,
voditelji: Zoran Lulić, Vjekoslav Sraga, Ante Vučetić i Denis Grgić
14.5.2021. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Skiciranje i modeliranje u virtualnoj stvarnosti,
voditelji: Tomislav Martinec, Marija Majda Perišić, Nikola Horvat i Stanko Škec
14.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Velika seoba biljnih vrsta: Kako je otkriće Amerike promijenilo našu prehranu,
voditelji: Aleš Vokurka i Snježana Bolarić
14.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Predstavljanje projekta „Žene i tehnika-prema rodno uključivom muzeju“,
Kosjenka Laszlo Klemar i Tea Kantoci
14.5.2021. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Toplina iz podzemlja za ugodan boravak u Tehničkom muzeju,
voditelji: Vladimir Soldo i Luka Boban
14.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kultura u proizvodnji maslaca,
voditelji: Iva Dolenčić Špehar i Darija Bendelja Ljoljić
14.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zašto je UN 2020. god. proglasio Međunarodnom godinom zdravlja bilja?,
Aleksandar Mešić
14.5.2021. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Pitagora, matematika, zvuk i umjetnost,
voditeljice: Bernardica Bakula, Mina Ruljančić, učenice Škole za primalje
14.5.2021. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mehatronika i robotika kroz praktične primjere,
Željko Šitum
14.5.2021. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Programiranje elektroničke kocke pomoću Raspberry Pi,
voditelji: Milenko Simić i Radovan Kosanović
14.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zašto znanstvenici griješe i je li to problem?,
Predrag Pale
14.5.2021. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fukushima – 10 godina poslije,
Luka Cavaliere Lokas, Hrvatsko nuklearno društvo
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fraktali,
voditelj: Hrvoje Nuić
14.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prvi Formula Student tim Hrvatske,
voditelji: Adriana Đugum, Bruno Dobrić i Zvonimir Ercegovac
14.5.2021. Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Istraživanje jame Voronya na Kavkazu,
Darko Bakšić
14.5.2021. Film 2., 3. i 4. razred srednje škole
Play2Learn – zaigrajmo računalne igre bez računala,
voditelji: Tomislav Jagušt, Mirna Baksa i Robert Čiček
14.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Origami – most između znanosti i umjetnosti, projekcija filma Between the Folds i panel diskusija Otvara li origami nove tehnološke mogućnosti?,
voditeljica: Sanja Srbljinović Čuček
14.5.2021. Film i panel diskusija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Urban M STEM / STEAM radionica,
voditeljica: Kosjenka Laszlo Klemar
15.5.2021., 15.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
COLORINA - Obojimo svijet,
voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Iva Brlek, Veronika Lovreškov, Ivan Beritić, Jelena Đukanović, Olivera Eraković, Milosav Milatović i David Delibašić
15.5.2021. Izložba i ONLINE PRILOG predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Origami parabola,
voditelji: Katarina Potaček, Paulina Božinović i Tomislav Pavlek
15.5.2021., 15.5.2021., 15.5.2021., 15.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Prezentacija projekta LIFE EUROTURTLES – Zajednička akcija za poboljšanje statusa zaštite i očuvanja populacija morskih kornjača Europske Unije,
Hrvatski prirodoslovni muzej, Draško Holcer i Renata Brezinščak
15.5.2021. Izložba - Prezentacija opća populacija
Urban M STEM / STEAM radionica,
voditeljica: Kosjenka Laszlo Klemar
15.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Digitalna umjetnost u Hrvatskoj 1968. – 1984.,
Markita Franulić i Darko Fritz
15.5.2021. Predavanje odrasli
Hubble – naš prijatelj: Asteroidi i Zviježđa proljetnog neba,
voditeljica: Višnja Srdelić
15.5.2021. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
U društvu pčela,
voditelji: Katarina Ivanišin Kardum, Marijo Zrna, Suzana Buzjak, Dubravka Sandev i Hrvoje Đukez
15.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole