Festival znanosti - Varaždin

Dječji vrtić “Sreća”, Varaždin
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Budi heroj i spasi život – kultura pomaganja,
voditeljica: Irena Canjuga, suradnice: Valentina Novak, Anica Kuzmić, Marija Arapović
11.5.2021. Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Baš je HIT biti FIT,
voditeljica: Anica Kuzmić, suradnice: Irena Canjuga, Tina Cikač, Manuela Filipec
11.5.2021. Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Pavlinska 2
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Što računala znaju o dvorcima?
Voditeljica: prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš, psihologinja i komunikologinja.
Suradnica: Dr.sc. Suzana Keglević Kozjak – suvoditeljica.
Sudjeluju volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI – studentski koordinator Jerry J. Antolos - organizator digitalne izložbe dječjih radova
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. online radionica i digitalna izložba dječjih likovnih radova predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Kultura, običaji i svašta nešto,
voditelj: Ivan Malbašić
10.5.2021., 11.5.2021., 12.5.2021., 13.5.2021., 14.5.2021., 15.5.2021. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Geotehnički fakultet, Hallerova aleja 7, Varaždin
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Putovanje kapljice vode,
voditeljice: Dragana Dogančić, Anita Ptiček Siročić i Lucija Plantak
14.5.2021. Predavanje s pokusima predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Otpad & Sunce u službi fotokatalitičke razgradnje Mikroonečišćivala (OS-Mi),
voditeljice: Kristina Miklec, Lucija Radetić i Jan Marčec
14.5.2021. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Recikliranje automobilskih guma – od odlagališta do igrališta,
voditelji: Marija Tomaš, Paula Benjak i Benjamin Radetić
14.5.2021. Izložba makete uz prezentaciju predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Agrokemijske analize tla – ususret uspješnijoj poljoprivredi,
voditelj: Saša Zavrtnik
14.5.2021. Demonstracija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Medicinska škola Varaždin, Vinka Međerala 11
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kultura komunikacije – pravila komuniciranja on-line,
voditeljice: Mirjana Grabar Kruljac, Sonja Veir Labaš
14.5.2021. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kultura komunikacije – pravila komuniciranja on-line,
voditeljice: Mirjana Grabar Kruljac, Sonja Veir Labaš
14.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
*Sveučilište Sjever, Sveučilišni centar Varaždin, Jurja Križanića 31b

Napomena: *ONLINE: YOUTUBE KANAL SVEUČILIŠTA SJEVER

Zbog mogućih izmjena u programu finalni program događanja Sveučilišta Sjever na Youtube kanalu putem kojeg će ići streaming uživo možete preuzeti u PDF formatu.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Otvaranje Festivala znanosti 2021.,
voditelji: Marin Milković, Anica Hunjet
10.5.2021. ONLINE - otvaranje Festivala znanosti opća populacija
Koja je tvoja manga? Transmedijske značajke manga stripova,
voditeljica: Željka Bagarić
10.5.2021. ONLINE PREDAVANJE I RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kultura ponašanja u EU,
voditeljice: Irena Zavrl, Anica Hunjet
10.5.2021. ONLINE RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Kulturno ponašanje u svrhu razvoja zdravstvenog i medicinskog turizma u Hrvatskoj,
voditeljice: Edita Vučaj, Anton Vučaj, Anica Hunjet
10.5.2021. ONLINE RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Spektakl (ne)kulture u hrvatskim online medijima,
voditeljica: Lidija Dujić
10.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Kultura u dentalnom turizmu – prikaz kroz etiku i sigurnost,
voditeljice: Lea Kuštelega, Anica Hunjet
10.5.2021. ONLINE PREDAVANJE studenti
Kopriva – povratak u kulturu prehrane,
voditeljica: Marija Mraz; suradnice: Marina Jug, Tajana Premec, Borka Majdak, Karmen Jaković
10.5.2021. ONLINE PREDAVANJE predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Kultura življenja bez automobila,
voditelji: Ivan Cvitković, Ante Klečina
11.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA, PREDAVANJE opća populacija
„Hobotnica sa stavom“,
voditeljica: Sanja Paić
11.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Kako su omladinski mediji alternativnu kulturu učinili mainstreamom,
voditelj: Željko Krušelj
11.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Politička komunikacija i kultura,
voditelj: Petar Kurečić
11.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Diplomacija u teoriji i praksi,
voditeljica: Vesna Haluga
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE studenti, opća populacija
Kulturni izazovi u međunarodnom pregovaranju,
voditelji: Dijana Vuković, Marin Milković, Anica Hunjet
12.5.2021. ONLINE RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Kultura sigurnosti - bez nasilja u školama,
voditeljica: Marijana Neuberg, suradnice: Tina Cikač, Mateja Križaj
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Razumijevanje različitosti kultura i utjecaja duhovnosti na rast međunarodnog poslovanja,
voditelj: Ante Rončević
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE opća populacija
Promjena kulture življenja u urbanim sredinama,
voditelj: Krešimir Buntak, sudionici: Maja Mutavdžija
12.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA, PREDAVANJE opća populacija
Mediji u Koprivnici tijekom 20. stoljeća,
voditeljica: Magdalena Najbar Agičić, sudionici: Željko Krušelj, Marko Gregur
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE opća populacija
Kulturološke razlike kod primjene biljnih preparata,
voditeljice: Rosana Ribić, Marija Korpar, Valentina Vincek
12.5.2021. ONLINE PREDAVANJE studenti, opća populacija
I ja mogu biti novinar (građansko novinarstvo i građanska znanost),
voditelj: Krešimir Lacković
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kulturom kvalitete do konkurentnosti,
voditelji: Krešimir Buntak, Vesna Sesar
13.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA, PREDAVANJE opća populacija
O poslovnoj kulturi s aspekta integrativne antropologije,
voditelj: Ante Rončević
13.5.2021. ONLINE PREZENTACIJA, PREDAVANJE opća populacija
Kulturološki trendovi i baština – hrana i prehrana,
voditeljica: Natalija Uršulin-Trstenjak
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izabrati tradicionalno ili moderno – to je pitanje,
voditelj: Davor Hostić
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izazovi trenda – tanjur pravilne prehrane,
voditelj: Dean Šalamon
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Blitva – biljna kultura na koju ne treba zaboraviti,
voditelj: Josip Haramija
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Kultura informacijske sigurnosti u funkciji zaštite podataka,
voditelj: Petar Mišević, suradnici: Ivan Šabić, Dominik Mišević, Matija Kikelj
13.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Transformacija kulturnog turizma u post Covid uvjetima,
voditelji: Marina Gregorić, Ante Rončević
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE opća populacija
Kako je radio učinio svijet malim?,
voditelj: Goran Vojković
13.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kultura sigurnosti hrane – Činjenice o sigurnosti hrane – jeste li znali?,
voditeljica: Nina Puhač - Bogadi
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Kemijska kultura – ponašanje u laboratoriju,
voditelji: Nikola Sakač, Bojan Šarkanj, Mateo Mušlek
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE I RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Prijenos kulture fekalnom transplantacijom,
voditelji: Bojan Šarkanj, Rebeka Oreški, Iva Horvat, Andrea Jozinović
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mikrobne kulture u hrani,
voditelj: Nikola Posavec, Josipa Golenja
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Znanstvena kultura,
voditeljica: Dunja Šamec
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE I RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Nobelove nagrade kao kulturno nasljeđe Hrvatske,
voditeljice: Rosana Ribić, Ivana Herak, Željka Kanižaj
14.5.2021. ONLINE PREDAVANJE viši razredi osnovne škole, srednja škola, studenti
Kultura tjelesnih aktivnosti,
voditeljica: Jasminka Potočnjak, suradnica: Rosana Ribić
14.5.2021. ONLINE RADIONICA 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Digitalna kultura u kulturi znanosti,
voditeljica: Ljerka Luić
14.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Digitalna kultura: kultura susreta ili kultura podjela?,
voditeljica: Ljerka Luić
14.5.2021. ONLINE TRIBINA opća populacija
Kultura odijevanja kao način komunikacije,
voditeljica: Anica Hunjet, suradnica: Doroteja Mandarić
15.5.2021. ONLINE RADIONICA 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Dvorci kontinentalne Hrvatske – valorizacija i donošenje smjernica za obnovu i prenamjenu,
voditeljice: Viki Jakaša Borić, Anica Hunjet
15.5.2021. ONLINE PREDAVANJE opća populacija
Zatvaranje Festivala znanosti 2021.,
voditelji: Marin Milković, Anica Hunjet
15.5.2021. ONLINE - zatvaranje Festivala znanosti 2021. opća populacija
Sveučilište Sjever, Sveučilišni centar Varaždin, Jurja Križanića 31b

Napomena:

Zbog mogućih izmjena u programu finalni program događanja na Sveučilištu Sjever možete preuzeti u PDF formatu.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Proširena stvarnost kao platforma za 3D digitalnu umjetnost,
voditelj: Andrija Bernik, suradnici: Martina Stipan, Dejan Kober
10.5.2021. Izložba opća populacija
Kultura igranja nekad i sad,
voditeljica: Marijana Neuberg, suradnice: Melita Sajko, Ivana Herak, Jasminka Latin
11.5.2021. ONLINE RADIONICA predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Smoothie bowl: novi kulturološki trend u nutricionizmu i kulinarstvu,
voditeljice: Natalija Uršulin-Trstenjak, Ana Kos, Tamara Mađer
12.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Biljne kulture kao sirovina prirodne kozmetike,
voditeljice: Valentina Jelušić, Martina Jaković, Valerija Kukec, Jelena Srnojević, Andreja Jozinović, Iva Horvat
12.5.2021. Predavanje i radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Kako kulturno piti pivo?,
voditelj: Bojan Šarkanj, Petar Ravlić, Antonio Vuk, Arnela Seleš, Lana Pavličević i Karla Križaj
12.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Kultura ispijanja vina,
voditelji: David Štampar (Vinarija Štampar), Ivana Dodlek Šarkanj, Bojan Šarkanj, sudionici: Anto Mijatović, Dora Borščak, Marinela Vrban
12.5.2021. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti i opća populacija
Samopregled dojke- kultura prevencije,
voditeljica: Ivana Herak, Marijana Neuberg, Željka Kanižaj, Valentina Novak
12.5.2021. Radionica studenti, opća populacija
Čudesan život medicinski značajnih gljiva,
voditelj: Tomislav Meštrović, suradnice: Tina Cikač, Valentina Novak
13.5.2021. Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Živi svijet u jabučnom octu,
voditelj: Tomislav Meštrović, suradnice: Tina Cikač, Valentina Novak
13.5.2021. Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Vještina oživljavanja ljudi - kultura i znanje u 21. stoljeću,
voditelj: Nikola Bradić, suradnici: Irena Canjuga, Marijana Neuberg, Zoran Žeželj
14.5.2021. Radionica osnovna škola, srednja škola