Emocionalna inteligencija, kako ju prepoznati i razvijati, Ksenija Petelin
Datum i vrijeme:
Mjesto održavanja:
Osnovna škola „Petar Zrinski“ Čabar, Narodnog oslobođenja 5, 51306 Čabar
Vrsta događanja:
predavanje i radionica
Publika:
osnovna škola, opća populacija
Lokacija (prostorija):
učionica broj 11
Detalji
Nova istraživanja na području znanosti o čovjeku pokazuju da postoje različite vrste inteligencije. Emocionalna inteligencija je jedna od manje poznatih, a u današnjici sve važnija. Poslodavci sve više traže od svojih zaposlenika visok stupanj emotivne inteligencije kako bi radno okruženje bilo što bolje i uspješnije. Razvijanje emocionalne inteligencije čine od nas ljude koji drugi ljudi vole.
Ono što nas kao ljudska bića čini posebnim i osebujnim način je kako interpretiramo događaje oko sebe te na koji način te interpretacije utječu na naše emocije i pokreću nas. Dobro poznavanje sebe i samoregulacija emocija preduvjet je uspješnog rada. Radionica će biti usmjerena na prepoznavanje emocija, osvještavanju vlastitih i emocija drugih, vezi emocija i ponašanja te tehnikama koje mogu pomoći u samoregulaciji i razvoju emocionalne inteligencije.
Biografija:
Ksenija Petelin radi u OŠ «Petar Zrinski» Čabar kao školska pedagoginja u Matičnoj školi u Čabru i područnim školama u Gerovu, Tršću, Prezidu i Plešcima. Voditeljica je radionica za učenike, učitelje i roditelje koje su tematski vezane uz vještine komunikacije, unapređivanja međuljudskih odnosa, nenasilno rješavanje sukoba, prihvaćanja različitosti, odgoj za medije i druge. Završila je brojne edukacije kojima kontinuirano unapređuje svoj rad. Promovirana je u zvanje stručnog suradnika savjetnika. Završila je specijalistički studij Promicanja zdravlja i prevencije ovisnosti te stekla akademski naziv sveučilišna specijalistica promocije zdravlja i prevencije ovisnosti. Dječja je i adolescentna integrativna psihoterapeutkinja te članica Hrvatske komore psihoterapeuta. Volontira u savjetovalištu „Izvor“ Gradskog društva Crvenog križa Delnice.
Suradnica je i voditeljica odgojno-obrazovnih emisija „Znanje je moć“ Radija Gorski kotar. Kao školska pedagoginja nastoji poticati aktivnosti unapređivanja i inoviranja rada u školi, potiče interaktivne oblike nastave te nastoji da škola bude okruženje u kojem će učenici, učitelji i roditelji zajedno stvarati okruženje poticajno za učenikov rast i razvoj.