Festival znanosti - Zagreb

Državni hidrometeorološki zavod, Grič 3

Napomena:

Za obilazak, molimo, najavite se na 01/4565 656 ili na dhmz@cirus.dhz.hr

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Meteorološka motrenja, meteorološki opservatorij Grič i vremenska prognoza DHMZ-a, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Lovro Kalin 9.4.2019., 11.4.2019. Prezentacija Opća populacija
Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3

Napomena:

Za obilazak, molimo, najavite se na jagoda.rosa@mef.hr

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kad i kako gledamo svijet u bojama, a kad i zašto vidimo samo crno-bijeli svijet? voditeljice: Jagoda Roša i Iva Marolt Banek* 8.4.2019. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 9.4.2019., 10.4.2019., 11.4.2019., 12.4.2019., 13.4.2019. Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Botanički vrt

Napomena:

Za stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, molimo, obvezno se najavite na botgarzg@botanic.hr.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Vanja Stamenković* 10.4.2019., 11.4.2019. Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Institut Ruđer Bošković, Bijenička cesta 54
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Zašto je nebo plavo, oblaci bijeli, a trava zelena, Saša Ceci 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Mozak u bojama, Dubravka Švob Štrac 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kemija i boje, Nikola Biliškov 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Bojanje u staničnoj i molekularnoj biologiji, Maja Herak Bosnar 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Crveni protoni i plavi neutroni, Milivoj Uroić 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ul. Ivana Lučića 5
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Dan otvorenih vrata 12.4.2019. Prezentacija Opća populacija
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Od abaka do elektronskog kalkulatora – izložba starih računskih pomagala iz zbirke Borisa Halasza 8.4.2019., 9.4.2019., 10.4.2019., 11.4.2019., 12.4.2019., 13.4.2019. Izložba Opća populacija
Svaki kontakt ostavlja trag – rad i postupanje policije u segmentu policijskih istraživanja, Viktorija Sukser, Daniela Dekanić, Mario Mikulić i Zdenko Mindum 9.4.2019., 12.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, Marijan Ivanković i Tihana Strmo 10.4.2019. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Geološka radionica „Što nam govore boje geoloških i geografskih karata?“, voditeljica: Petra Šparica 8.4.2019. Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Likovna radionica „Ittenov krug boja – primarne i sekundarne boje“, voditelj: Vedran Markulin 9.4.2019. Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Vidljive i nevidljive boje – iz restauratorske i umjetničke prakse, Dijana Nazor 10.4.2019. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Boje duge – priča o bojama“ – kazališna predstava Teatra Puna kuća, autorica i izvođačica: Svetlana Patafta 11.4.2019. Kazališna predstava Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Otvoreni ludi labos – prirodne i umjetne boje, voditeljica: Nikolina Bošnjak 12.4.2019. Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 8.4.2019., 9.4.2019., 10.4.2019., 11.4.2019., 12.4.2019. Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Briga o mladunčadi, voditelji: Branimira Špoljarić, Silvijo Vince, Iva Bačić, Iva Raič, Ivona Matić i Iva Bacan 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Sve boje probave, voditelji: Martina Crnogaj, Jelena Gotić, Darko Grden, Gabrijela Jurkić Krstesta, Ivana Kiš,Iva Šmit i Marin Torti 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Savezništvo plave i bijele – boje naše sigurnosti! Voditelji: Mirna Brkljačić, Vesna Matijatko, Ines Spajić i studenti volonteri) 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Natjecanje u gađanju puhaljkom za kemijsku imobilizaciju, voditelji: Josip Kusak, Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić i Ira Topličanec 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Vidljive i nevidljive boje, voditeljice Ivona Žura Žaja, Ana Shek Vugrovečki, Suzana Milinković Tur, Jasna Aladrović, Marinko Vilić, Lana Vranković; Jadranka Pejaković Hlede; Maja Belić; Martina Lojkić; Josip Miljković i Mateja Stipić 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Tragovima velikih zvijeri, voditelji: Slaven Reljić, Maja Popović, Ana Kolarić, Marina Habazin, Teresa Pinho, Sanja Arsenić 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Demonstracija traženja životinja pomoću radio signala (telemetrija), voditelji: Josip Kusak, Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić, Ira Topličanec 11.4.2019. Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola

NAPOMENA:
Kompletan program događanja tijekom Festivala znanosti u Tehničkom muzeju Nikola Tesla, te sažetke i životopise predavača, možete preuzeti ovdje:

Festival Znanosti Zagreb 2019