Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.
Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.
Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).
Razvoj (umjetne) inteligencije u zrakoplovstvu, Lucija Friščić, Petar Grabar, Ivan Žilić, Marko Novosel, Hrvatska udruga studenata zrakoplovstva
Datum i vrijeme:
petak 26.4.2024., 14:30 - 15:00
Mjesto održavanja:
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18
Vrsta događanja:
radionica
Publika:
5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole i srednja škola
Lokacija (prostorija):
Mala dvorana
Detalji
• Uvod u svijet zrakoplovstva
• Pregled ljudske inteligencije
• Pregled umjetne inteligencije
• AI u modernim zrakoplovima – vojnim i civilnim
• Radionica – simulator leta – sudionici će imati priliku letjeti na simulatoru leta
• Ovaj sažetak je sklon promjenama
Biografija:
LUCIJA FRIŠČIĆ
Studentica četvrte godine zrakoplovnog inženjerstva na Fakultetu Strojarstva i brodogradnje. Svoju ljubav prema zrakoplovstvu je otkrila još davnih dana pa je tako završila i Zrakoplovnu tehničku školu Rudolf Perešin – smjer Zrakoplovni tehničar IRE gdje je stekla razna praktična znanja u održavanju zrakoplova. Trenutno je predsjednica Hrvatske Udruge Studenata Zrakoplovstva (drugi naziv EUROAVIA Zagreb) gdje aktivno vodi tehničke i društvene projekte te radionice za mlađe članove. Dobitnica je Rektorove nagrade za „Projekt letjelice HUSZ Falcon“ u akademskoj godini 2022./2023. Sudjelovala je na više studentskih natjecanja, jedno od njih je „Airbus Sloshing Rocket Workshop“ na kojem je sa svojim timom 2022. i 2023. godine osvojila treće mjesto u finalu. Za vrijeme studija svoje praktično znanje je produbila u inženjering odjelu Croatia Airlines-a i Fly Air 41 Airways. U slobodno vrijeme se bavi sportskim penjanjem, planinarenjem i trčanjem.
PETAR GRABAR
Student četvrte godine Fakulteta Strojarstva i Brodogradnje, smjer zrakoplovstvo. Kroz studentski život razvija praktična znanja kroz firme PROBOTICA d.o.o. i Fly Air 41 Airways te Hrvatskoj Udruzi Studenata Zrakoplovstva u kojima sudjeluje na niz projekata. Osim na tehničkim projektima, sudjeluje i u sportskim događanjima tijekom kojih vodi rukometnu reprezentaciju Fakulteta Strojarstva i Brodogradnje. Aktivno se bavi sviranjem i pjevanjem u bendu Ljetna Kuhinja.
IVAN ŽILIĆ
Student četvrte godine zrakoplovnog inženjerstva na Fakultetu strojarstva i brodogradnje. Povezanost prema STEM području stekao pohađanjem Prirodoslovno-matematičke gimnazije u rodnom Splitu. Tijekom školovanja sudjelovao na CERN-ovom natjecanju “Beamline for schools”. Kao timski igrač, nastoji svojom organiziranosti i analitičnosti doprinijeti Hrvatskoj Udruzi Studenata Zrakoplovstva čiji je novi član. Uživa u vaterpolu i čitanju.
MARKO NOVOSEL
Student 4. Godine Fakulteta strojarstva i brodogradnje, smjer: zrakoplovstvo. Student sa iskustvom iz industrije aviokompanija kao što je FlyAir41. Aktivni član udruge zrakoplovaca na FSB-u te član futsal reprezentacije FSB-a.
Hrvatska udruga studenata zrakoplovstva