Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.
Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.
Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).
Aplikacije na temu znanosti i Svemira, Ana Hoić, Tehničko veleučilište u Zagrebu
Datum i vrijeme:
četvrtak 25.4.2024., 17:00 - 19:00
Mjesto održavanja:
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18
Vrsta događanja:
radionica
Publika:
predškolski uzrast, osnovna škola i 1. razred srednje škole
Lokacija (prostorija):
Velika dvorana
Detalji
Aplikacije na temu znanosti i svemira su izazov za kreaciju. Mogu biti snažni pokretač edukacije kod djece i mladih. Kognitivne sposobnosti razvijaju se i upotrebom digitalne tehnologije. Inteligencija je sposobnost snalaženja u novonastalim situacijama. Radionica s djecom želi motivirati kritičko razmišljanje i ponuditi mogućnost ocjenjivanja prezentiranih idejnih rješenja/dizajna aplikacija. Djeca nakon projicirane prezentacije imaju zadatak ocjeniti viđeno ocjenama od 1-5 dok će voditelj zbrojiti glasove. Aplikacija s najboljom ocjenom će biti pobjednik.
Studenti Tehničkog veleučilišta u Zagrebu koji su osmislili rješenja će na taj način dobiti povratnu informaciju o tome kako se njihov rad svidio djeci kojima je namjenjen.
Biografija:
Ana Hoić, diplomirana dizajnerica, magistra specijalista ekonomije polje marketing, vanjski suradnik Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, radi kao Voditeljica odnosa s javnošću u Muzeju Mimara. Sudjelovanje u organizaciji preko 150 izložbi rezultiralo je poticanjem kreativnih projekata u radu sa studentima te izlaganjem njihovih radova javnosti. Sudjelovala u osnivanju prvih kolegija na temu inovacija u Hrvatskoj na stručnom i specijalističkom studiju informatike Tehničkog veleučilišta u Zagrebu pod nazivima “Projektiranje inovacije” i “Inovacije u informatici”. Stručnim i znanstvenim radom na polju dizajna stekla je zvanje višeg predavača.