Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.
Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.
Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).
Urbana ekologija – sinergija biologije i urbanizma (u okviru 150. obljetnice Zoologijskog zavoda), Mirela Sertić Perić, Bojana Bojanić Obad Šćitaroci, Tamara Zaninović, Ana Sopina i Vesna Gulin Beljak
Datum i vrijeme:
ponedjeljak 22.4.2024., 10:00 - 20:00
utorak 23.4.2024., 10:00 - 20:00
srijeda 24.4.2024., 10:00 - 20:00
četvrtak 25.4.2024., 10:00 - 20:00
petak 26.4.2024., 10:00 - 20:00
subota 27.4.2024., 10:00 - 20:00
Mjesto održavanja:
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18
Vrsta događanja:
Projekcija
Publika:
predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola i djeca s posebnim potrebama
Lokacija (prostorija):
Velika dvorana
Detalji
Digitalnom izložbom predstavljaju se inspirativni rezultati studentskih radova iz kolegija Urbana ekologija i STUDIO III – Pejsažna arhitektura, u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Katedre za urbanizam, prostorno planiranje i pejsažnu arhitekturu Arhitektonskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Radovi ilustriraju raznolikost pristupa u integraciji principa urbanističkog dizajna i očuvanja bioraznolikosti u Novom Zagrebu. Projekti proizlaze iz tri godine radionica i seminara (2021. – 2024.), naglašavajući važnost sinergije različitih disciplina u planiranju urbanih prostora da bi se podigla kvaliteta života i omogućio održivi razvoj. Suradnja PMF-a i Arhitektonskog fakulteta primjer je inovativnog interdisciplinarnog pristupa u istraživanju, projektiranju i edukaciji o javnim prostorima održivih gradova.
Biografija:
Izv. prof. dr. sc. Mirela Sertić Perić, diplomirala biologiju i kemiju, doktorirala biologiju (ekologiju) na Biološkom odsjeku PMF-a. Radi na Biološkom odsjeku, Zoologijskom zavodu PMF-a. Aktivna u edukaciji i istraživanju slatkovodne ekologije.
prof. dr. sc. Bojana Bojanić Obad Šćitaroci, diplomirala, magistrirala i doktorirala na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Umirovljena je profesorica Arhitektonskog fakulteta s iskustvom u edukaciji pejsažne arhitekture, urbanizma i prostornog planiranja. Aktivno sudjeluje u znanstvenim istraživanjima tema emanacije urbanoga pejsaža i zaštite kulturnog naslijeđa.
doc. dr. sc. Tamara Zaninović, diplomirala na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, doktorirala na TU Wien. Radi na Arhitektonskom fakultetu u edukaciji urbanizma i pejsažne arhitekture. Aktivno sudjeluje u znanstvenim istraživanju tema urbanog pejsaža, naslijeđa ulica i sintakse prostora.
asist. Ana Sopina, diplomirala na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na kojem radi kao i završava svoju disertaciju. Edukaciju i znanstveni rad u temama pejsažne arhitekture, odnosa urbanih i prirodnih pejsaža te urbanističkog razvoja gradova povezuje s vlastitim iskustvima fotografiranja i planinarenja.
dr. sc. Vesna Gulin Beljak, diplomirala Znanosti o okolišu, doktorirala biologiju (ekologiju) na Biološkom odsjeku PMF-a. Znanstveno aktivna na području slatkovodne mikrobiologije (ekologije).