Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.
Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.
Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).
Hocus pocus radionica za male i velike kemičare, Andrea Antunac Muštra, Sandra Bartolović i Paula Pranjić
Datum i vrijeme:
srijeda 26.4.2023., 13:00 - 14:00
Mjesto održavanja:
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Vrsta događanja:
Radionica
Publika:
7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Lokacija (prostorija):
Knjižnica Gajnice
Detalji
Tema radionice je pobliže približiti kemiju osnovnoškolskom uzrastu te pokazati kako je ona svuda oko nas. Prisustvovanje ovoj radionici može pomoći budućem obrazovnom usmjerenju, kao i zaposlenju. U uvodnom dijelu ukratko ćemo pričati o tome kako od ideje nastane novi lijek, nakon čega će prisutni učenici imati priliku sudjelovati na interaktivnoj radionici u nekim od sljedećih pokusa: Vulkan, Ljigavac, Duga, Šareno mlijeko i dr. Na ovaj način kemiju želimo približiti svima koji su zainteresirani za njezinu tematiku, a onima koji nisu pokazati da ona ne mora nužno biti „bauk“. Također, pokazat ćemo da za izvođenje nekih pokusa kemikalije možemo pronaći skoro u svakom kućanstvu.
Biografija:
Andrea Antunac Muštra, mag.appl.chem., diplomirala je 2011. godine na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu. Iste godine zaposlila se u Generi d.d. (dio Dechra grupe), gdje radi i danas u odjelu Farmaceutskog razvoja (CMC) kao Mlađi voditelj razvojnih projekata. Na svom poslovnom putu radila je na različitim pozicijama koje su uvijek bile usko vezane za razvoj novih veterinarsko-medicinskih proizvoda, s naglaskom na razvoj formulacije, kao i popratnih analitičkih metoda.
Sandra Bartolović završila je 1990. godine Kemijsku školu u Zagrebu. Zaposlila se 1995. godine u Generi d.d. (dio Dechra grupe), gdje radi i danas u odjelu Farmaceutskog razvoja kao Viši razvojni tehničar. Svoj poslovni put je započela u laboratoriju Kontrole kvalitete, nakon čega je svoje usmjerenje nastavila u razvojnom laboratoriju gdje sudjeluje u razvoju formulacije i mnogobrojnim analizama novih veterinarsko-medicinskih proizvoda.
Paula Pranjić, mag.chem., diplomirala je 2022. godine na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu. Iste godine zaposlila se u Generi d.d. (dio Dechra grupe) u odjelu Farmaceutskog razvoja kao Mlađi razvojni kemičar u analitičkom razvojnom laboratoriju, gdje sudjeluje u razvoju analitičkih metoda i kemijsko-instrumentalnoj analizi veterinarsko-medicinskih proizvoda. Kako joj je ovo prvi posao, na ovom radnom mjestu pronašla je priliku za osobno usavršavanje te stjecanje novih znanja i vještina.