Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.

Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).

Gledaj rendgenskim očima,
voditelji: Hrvoje Capak, Tomislav Bureš, Ana Javor i Dijana Lončar

Datum i vrijeme:

Mjesto održavanja:
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55

Vrsta događanja:
SNIMKA - Prezentacija

Publika:
predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama

Lokacija (prostorija):
Online

Detalji

U sklopu prezentacije „Gledaj rendgenskim očima“ sudionici će se upoznati s radom Zavoda za rendgenologiju, ultrazvučnu dijagnostiku i fizikalnu terapiju Veterinarskog fakulteta.

https://www.youtube.com/watch?v=5WwXJHGWUaM

Biografija:

Hrvoje Capak

Zaposlen je na Veterinarskom fakultetu u Zagrebu od 2009. godine, a u Zavodu za rendgenologiju, ultrazvučnu dijagnostiku i fizikalnu terapiju od 2011. godine. Tijekom izrade disertacije i habilitacijskim predavanjem uže područje interesa predstavljaju mu farmske životinje. Trenutno je aktivan nastavnik na kolegijima: Opća i klinička rendgenologija (na studiju na hrvatkom i engleskom jeziku), Metode fizikalne terapije i dijagnostike (na studiju na hrvatskom i engleskom jeziku), Bolesti i liječenje pasa i mačaka, Bolesti i liječenje farmskih životinja, Bolesti i liječenje konja.

Posljednjih godina sudjeluje u većem broju studentskih projekata (Reptilomanija+, Smotra Sveučilišta u Zagrebu). U znanstvenom i stručnom radu surađuje s kolegama iz više znanstvenih, istraživačkih i nastavnih institucija iz područja biomedicine i zdravstva, biologije i zaštite okoliša.