Festival znanosti - Zagreb

Ponedjeljak, 8. travnja 2019.

Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3

Za obilazak, molimo, najavite se na jagoda.rosa@mef.hr

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kad i kako gledamo svijet u bojama, a kad i zašto vidimo samo crno-bijeli svijet? voditeljice: Jagoda Roša i Iva Marolt Banek* 00:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Geološka radionica „Što nam govore boje geoloških i geografskih karata?“, voditeljica: Petra Šparica 08:00 do 20:00 Dvorana CZKIO Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od abaka do elektronskog kalkulatora – izložba starih računskih pomagala iz zbirke Borisa Halasza 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Kako mjerimo dimenzije „zelenih“ stabala? voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković 10:00 do 11:00 Dvorište Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Razumijevanje dubokog podzemlja i gdje nastaje nafta – primjer iz okolice Zagreba, David Rukavina 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Mikropropagacija šumskih vrsta drveća u Hrvatskom šumarskom institutu, Sanja Bogunović i Nevenka Ćelepirović 10:30 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Od Čerenkovljevog efekta prema zvijezdama, Želimir Veinović 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Dinamika plodonošenja i očuvanje genofonda hrasta lužnjaka (Quercus robur L.) i obične bukve (Fagus sylvatica L.) u svijetu klimatskih promijena, Anđelina Gavranović Projekt Hrvatske zaklade za znanost (2018-2022.), voditelj projekta: Mladen Ivanković 11:00 do 11:30 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje u svijetu patogenih gljiva šumskog drveća, voditeljice: Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Otkrijmo kišu, tlo i lišće u šumi, voditeljice: Tamara Jakovljević, Renata Tubikanec i Lucija Lovreškov 11:30 do 12:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Bioraznolikost podzemnih gljiva Hrvatske, Željko Zgrablić 11:30 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Od analize boja do analize mikrozagađivala, Sanja Stipičević 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zanimljiva otkrića iz svjetskih šuma, voditeljice: Martina Đodan i Sanja Perić 12:00 do 12:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje koje nestaju, boje koje nastaju, voditeljica Nikolina Pleše i učenici OŠ. Prečko 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Vatromet boja, voditeljice: Dubravka Despoja, Sanja Martinko i Daliborka Pavić sa učenicima OŠ. Frana Galovića, OŠ. Tituša Brezovačkog i OŠ. Prečko 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Sjeme i plodovi šumskog drveća i grmlja u bojama duge, Marija Gradečki-Poštenjak i Nevenka Ćelepirović 12:30 do 13:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Oboji svoj svijet, voditelji: Fabio Faraguna, Marko Rukavina, Marija Šiprak, Lucija Rebrović, Nora Čobanov, Ema Podravski i Karla Ribičić 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje imunologije – kako uz pomoć boja dijagnosticirati bolesti, Hrvoje Lalić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Bilo kuda, boje svuda, voditeljice: Sanja Stipičević i Marija Dvoršćak 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Boje eteričnih cvjetova, voditeljica: Karmenka Leš Gruborović 15:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Djeca s posebnim potrebama, predškolski uzrast, niži razred osnovne škole, 5. i 6. razredi osnovne škole
Uz boje je sve bolje, voditelji: Roko Blažic, Ivan Pucko, Magdalena Surko, Leonarda Vugrin, Elizabeta Rajič, Roko Kranjčec i Mia Tominac 15:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kako mozak boji svijet? – neuroznanstvena radionica, voditelji: Katarina Ilić, Nikola Habek i Martina Ratko 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Doktore, što mi je? – radionica iz fiziologije, voditeljice: Darja Flegar i Nina Lukač 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kompleksni spojevi – šarenilo anorganske kemije, Vladimir Damjanović 15:30 do 16:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje u nama – obojene reakcije ljudskog organizma, Kristina Mlinac Jerković 16:00 do 16:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Svjetleće bakterije – biološka radionica, voditeljice Tamara Nikuševa Martić, Dora Raos, Tihana Marić i Anja Bukovac 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje bolesti, Darja Flegar 16:30 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje su u nama, stanicama i međustaničnoj tvari – histološka radionica, voditeljica: Dunja Gorup 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Jesu li krvne stanice zaista bijele? – saznajte kako se naš organizam štiti od zaraze, Dino Šisl 17:15 do 18:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Cvjetni spektar – kemijska radionica, voditelj: Mario Stojanović 17:30 do 18:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kako boje utječu na nas, Barbara Tomić 18:15 do 19:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Nastup pjevačkog zbora „Lege artis“ Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 20:00 do 21:00 Velika dvorana Protokol Opća populacija