Festival znanosti - Zagreb

Subota, 13. travnja 2019.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od abaka do elektronskog kalkulatora – izložba starih računskih pomagala iz zbirke Borisa Halasza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
COLORINA – boje moje zastave, voditelji: Tekstilo-tehnološki fakultet i Hrvatska udruga za boje 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Djeca s posebnim potrebama, predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
U kružnom toku – od izoliranih pigmenata do jestivih biopolimera, voditeljice: Antonela Ninčević Grassino, Senka Djaković i Jasmina Lapić 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Sve boje čokolade, voditeljice: Danijela Ašperger, Tea Borojević i Kristina Kukrika 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Što povezuje klavirski stolac i sendvič? – organometalna kemija, voditeljice: Senka Djaković, Jasmina Lapić i Ivana Kuzma 10:30 do 12:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
No name 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Uz boje je sve bolje, voditelji: Roko Blažic, Ivan Pucko, Magdalena Surko, Leonarda Vugrin, Elizabeta Rajič, Roko Kranjčec i Mia Tominac 11:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Dinosauri – samo zeleni gušteri ili nešto više? Karlo Bermanec 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Oboji svoj svijet, voditelji: Fabio Faraguna, Marko Rukavina, Marija Šiprak, Lucija Rebrović, Nora Čobanov, Ema Podravski i Karla Ribičić 12:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Prirodi boje, sve dobro stoje, voditelji: Goran Kovačević, Petra Tramontana i Daniela Petrinec 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
99,999999999999...% prazno: modeli atoma i praznine kroz povijest fizike, kemije i filozofije, Marko Grba 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Dodjela zahvalnica na natječaju za dječju kartu svijeta „Volimo karte“, Ivka Kljajić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Lunas spectrum – sustav za prikazivanje boja za slijepe, voditelji: Nina Sivec, Perica Mihaljević i Vedran Stanić 13:00 do 14:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 14:30 do 16:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Kako je nastao život? (novo viđenje), Nenad Raos 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
100 godina potvrde Teorije relativnosti, Zvonimir Drvar 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Mjesec – 50 godina poslije, Ante Radonić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Marulićev trg 19
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Čarobni svijet mikroorganizama, voditelji: Dajana Kučić Grgić, Marijana Vidaković, Luka Bera i Antonija Kovačević 10:00 do 12:00 Zavod za industrijsku ekologiju Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole