Festival znanosti - Zagreb

Petak, 12. travnja 2019.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Pametne boje, Ana Sutlović, Iva Brlek i Jagoda Mijač 09:00 do 09:45 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Naratorska uloga boje u filmu, Martinia Ira Glogar i Marijana Tkalec 09:45 do 10:30 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Sva lica energije u postavu TMNT-a, Branimir Prgomet 10:00 do 11:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Obojana fizika/Fizika boja, voditelji: Saša Ilijić, Bojan Trkulja, Krešimir Trontl, Radomir Ječmenica i Ana Holjak 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
robotics@fer.hr, voditelji: Ivan Marković, Ana Šelek, Demijan Jurić, Anđela Čirjak, Ivan Lončar, Igor Kvasić, Matko Orsag, Frano Petric i Barbara Arbanas 10:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Jesu li dinosauri bili ružičasti? Aleksandar Mezga 11:00 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje Sunca, voditelj: Damir Hržina 11:00 do 13:00 Dvorište Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boja svjetlosti – pogled sa satelita, Josip Vuković 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Irizacija – ulovljena duga, voditeljice: Iva Novak, Petra Milovac i Marta Kuliš Aralica 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Matematička bojanka, voditeljica: Franka Miriam Brückler 13:00 do 14:30 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje quillinga, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Mlijeko – šareno slikarsko platno, voditeljice: Milna Tudor Kalit i Iva Dolenčić Špehar 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Šareni svijet boja cvjetova, Tatjana Prebeg i Vesna Židovec 13:00 do 13:30 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kemija u bojama, voditeljice: Martina Biošić, Marta Boričević i Martina Barić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boje voća, Boris Duralija 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 14:00 do 15:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Zašto se mijenja boja mlijeka? Nataša Mikulec 14:00 do 14:30 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Fraktali, voditelj: Hrvoje Nuić 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Kako biljke vide boje? Boris Lazarević 14:30 do 15:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Šareni svijet kukaca, voditelji: Ivan Juran, Darija Lemić, Ivana Pajač Živković, Zrinka Drmić, Martina Mrganić, Sandra Skendžić, Maja Čačija i Entomološka grupa Agronomskog fakulteta 15:30 do 16:30 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Primjena boja u tehničkim prikazima, Neven Pavković i Kalman Žiha 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Infokutak o radioaktivnom otpadu, Renato Filipin, TMNT i Fond za financiranje razgradnje NEK 16:00 do 17:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Play2Learn – zaigrajmo računalne igre bez računala, voditelji: Tomislav Jagušt, Ana Sović Kržić, Mirna Baksa i Robert Čiček 16:30 do 18:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
RGB dioda – obojani eksperimenti upravljani Arduino platformom, voditeljice: Mirjana Malarić i Ives Buljan Gladović 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Nuklearna energetika, voditelji: Paulina Dučkić, Hrvoje Grganić, Matija Guliš, Štefica Vlahović, Mario Matijević i Nataša Kovjanović 17:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Večer kemije, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Ljudi na Mjesecu – program Apollo, Ante Radonić 19:00 do 20:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Institut Ruđer Bošković, Bijenička cesta 54
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Zašto je nebo plavo, oblaci bijeli, a trava zelena, Saša Ceci 09:30 do 10:30 Dvorana 3. krila Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Mozak u bojama, Dubravka Švob Štrac 10:30 do 11:30 Dvorana 3. krila Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kemija i boje, Nikola Biliškov 11:30 do 12:30 Dvorana 3. krila Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Bojanje u staničnoj i molekularnoj biologiji, Maja Herak Bosnar 12:30 do 13:30 Dvorana 3. krila Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Crveni protoni i plavi neutroni, Milivoj Uroić 13:30 do 14:30 Dvorana 3. krila Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ul. Ivana Lučića 5
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dan otvorenih vrata 13:00 do 15:00 Prezentacija Opća populacija
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otvoreni ludi labos – prirodne i umjetne boje, voditeljica: Nikolina Bošnjak 17:00 do 19:00 Igraonica CZKIO Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole