Festival znanosti - Zagreb

Četvrtak, 11. travnja 2019.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od abaka do elektronskog kalkulatora – izložba starih računskih pomagala iz zbirke Borisa Halasza 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
„Boje duge – priča o bojama“ – kazališna predstava Teatra Puna kuća, autorica i izvođačica: Svetlana Patafta 08:00 do 20:00 Dvorana CZKIO Kazališna predstava Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Kemija je u zraku, voditeljica: Glenda Herjavić 10:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boja u tekstilu – tekstil u boji, voditelji: Tekstilno-tehnološki fakultet, Zavod za tekstilnu kemiju i ekologiju 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Šarenilo boja u kamenu, voditeljica: Ana Maričić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Virtualna izložba Infocentra zaštite okoliša i prirode Diverterra, voditeljice: Tihana Ivić, Branka Ilakovac i Eda Puntarić 10:00 do 16:00 Velika dvorana Izložba Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Predstavljanje projekta „Skrojene budućnosti?“ Kosjenka Laszlo Klemar 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje, kad, gdje i kako – uhvatimo dugu! Andreja Štancl, Vibor Krajna i Franjo Pavlović 11:00 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Šareni svijet oko nas, voditeljica: Vlatka Jeras 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Djeca s posebnim potrebama, predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole1
Jure Barbalić i Jelena Bleiziffer 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Sagradi atom i pronađi mu ime, voditelji: Michaela Hruškova Hasan i Vinko Baranašić 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Određivanje tla pomoću strukture, teksture i boje horizonata, voditelj: Josip Horovski 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Boja i kostim, voditelji: Ivana Bakal, Marin Sovar, Sanja Jakupec, Đurđica Kocijančić i studenti diplomskog studija kostimografije 12:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
STEMcooking glowing food, voditeljice: Adriana Ivandić, Ivana Fundurlić, Klara Križan i Hana Jurić Fot 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kemija boja u epruveti FKIT-ovaca, voditelji: Dario Dabić, Katarina Sokač, Teodore Prebeg i Filip Korona 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje u životu glavate želve, Romana Gračan 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Male čari biologije, Udruga BIUS – Ana Marija Matić, Eliza Fućak, Paula Prpić, Marta Kardum, Nikolina Valjak, Adrijana Čavlović, Mia Maesano Krapinec, Đurđica Majetić, Marta Malević, Rea Blagajac, Matea Puđak, Anja Nikolić i Katarina Terlević 13:00 do 19:00 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Matematika i umjetnost u primaljstvu, voditelji: Bernardica Bakula, Mina Ruljančić i učenice 3. Razreda Škole za primalje 14:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Tajni kodovi i šifre, voditelj Krešimir Čanić 15:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Mala meteorološka radionica, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Nikola Vikić Topić, Krešimir Čanić i Dubravka Rasol 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Kako odgojiti vlastitog robota uz pomoć Boscha?, voditelji: Bosch Hrvatska 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Od 3D naočala do mozga 17:00 do 18:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Gdje su nestale boje svemira – o crnim rupama, tamnoj materiji i tamnoj energiji, Dario Hrupec 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Znanost i međuplanetarne misije, Ante Radonić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Botanički vrt

Za stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, molimo, obvezno se najavite na botgarzg@botanic.hr.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Vanja Stamenković* 12:00 do 13:00 Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Vidljive i nevidljive boje, voditeljice Ivona Žura Žaja, Ana Shek Vugrovečki, Suzana Milinković Tur, Jasna Aladrović, Marinko Vilić, Lana Vranković; Jadranka Pejaković Hlede; Maja Belić; Martina Lojkić; Josip Miljković i Mateja Stipić 12:00 do 16:00 Zavod za fiziologiju i radiobiologiju, Zavod za patološku fiziologiju, Klinika za porodništvo i reprodukciju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Tragovima velikih zvijeri, voditelji: Slaven Reljić, Maja Popović, Ana Kolarić, Marina Habazin, Teresa Pinho, Sanja Arsenić 12:00 do 16:00 Zavod za veterinarsku biologiju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Demonstracija traženja životinja pomoću radio signala (telemetrija), voditelji: Josip Kusak, Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić, Ira Topličanec 12:00 do 16:00 Zavod za veterinarsku biologiju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Natjecanje u gađanju puhaljkom za kemijsku imobilizaciju, voditelji: Josip Kusak, Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić i Ira Topličanec 12:00 do 16:00 Zavod za veterinarsku biologiju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Briga o mladunčadi, voditelji: Branimira Špoljarić, Silvijo Vince, Iva Bačić, Iva Raič, Ivona Matić i Iva Bacan 12:00 do 16:00 Klinika za porodništvo i reprodukciju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Sve boje probave, voditelji: Martina Crnogaj, Jelena Gotić, Darko Grden, Gabrijela Jurkić Krstesta, Ivana Kiš,Iva Šmit i Marin Torti 12:00 do 16:00 Klinika za unutarnje bolesti Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Savezništvo plave i bijele – boje naše sigurnosti! Voditelji: Mirna Brkljačić, Vesna Matijatko, Ines Spajić i studenti volonteri) 12:00 do 16:00 Klinika za unutarnje bolesti Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Državni hidrometeorološki zavod, Grič 3

Za obilazak, molimo, najavite se na 01/4565 656 ili na dhmz@cirus.dhz.hr

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Meteorološka motrenja, meteorološki opservatorij Grič i vremenska prognoza DHMZ-a, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Lovro Kalin 15:00 do 16:30 Prezentacija Opća populacija