Festival znanosti - Zagreb

Srijeda, 10. travnja 2019.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od abaka do elektronskog kalkulatora – izložba starih računskih pomagala iz zbirke Borisa Halasza 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, Marijan Ivanković i Tihana Strmo 13:00 do 14:00 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Vidljive i nevidljive boje – iz restauratorske i umjetničke prakse, Dijana Nazor 08:00 do 20:00 Galerija „Idealni grad“ Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Što kažu boje kako materijali podnose sile? Tin Brlić, Filip Skender, Stoja Rešković i Ivan Jandrlić 10:00 do 10:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Danas mislim zeleno, Anet Režek Jambrak, Marinela Nutrizio, Predrag Putnik 10:00 do 10:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Nevjerojatne boje zdravlja u laboratorijskoj čaši, voditelji: Ana Jurinjak Tušek, Jasenka Gajdoš Kljusurić, Maja Benković, Tamara Jurina i Davor Valinger 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Potraga za jestivom dugom, voditeljice: Ana Ilić, Irena Keser i Ivana Rumbak 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Ljekovite boje, voditelji: Ivan Duka, Tihana Vilović i Ana-Marija Domijan 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Fantastika svjetlosti, Robert Pezer 10:30 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Koje boje bakterije mliječne kiseline vole? Anita Slavica i Ana-Marija Gruičić 10:30 do 11:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Biološko uklanjanje boja iz otpadnih voda, voditeljice: Tibela Landeka Dragičević, Dijana Grgas i Tea Štefanac 10:30 do 12:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Znate li „čitati“ boje voća i povrća? Danijela Bursać Kovačević, Branka Levaj, Verica Dragović Uzelac i Maja Repajić 11:00 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje koje život znače, Jakov Baleta, Damijan Cerinski, Martina Lovrenić-Jugović i Ladislav Lazić 11:00 do 11:30 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje kroz „oči“ drona, Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Ivan Kolar i Antonio TupekBoje kroz „oči“ drona, Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Ivan Kolar i Antonio Tupek 11:30 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
50 nijansi sivog... lijeva, Tomislav Novak, Sandra Brajčinović, Igor Jajčinović i Franjo Kozina 11:30 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Nove boje u svijetlu strukturne konstante atoma s0 i Planckovog h, Milan Perkovac 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Šareni metali, Tomislav Rupčić 12:00 do 12:30 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boja u otpadnoj vodi – biološka razgradnja, Tibela Landeka Dragičević 12:00 do 12:30 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Kako se životinje igraju skrivača, voditeljice: Renata Brezinščak i Marijana Vuković 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Koje je boje hrana koju volim? voditelji: Nada Vahčić, Mirjana Hruškar, Ksenija Marković, Marina Krpan, Saša Drakula, Renata Petrović i Valentina Hohnjec 12:30 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boje Zemlje, Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika i Antonio Tupek 12:30 do 13:30 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Crvena, žuta, plava koja je boja prava? voditeljice: Ana Huđek i Ksenija Durgo 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kartografske projekcije u boji, Miljenko Lapaine 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Zašto je trava zelena? voditeljice: Višnja Bačun-Družina, Marta Kozarić, Vlatka Kozarić, Petra Majsec i Magdalena Merkaš 13:00 do 14:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Tragom boje do sudbine spreja u nosu, voditeljice: Anita Hafner i Laura Nižić 13:30 do 14:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Jeste li znali da postoje šarene plijesni? voditeljica: Daniela Jakšić 13:30 do 15:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Boje svemira, voditeljica: Višnja Srdelić 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje na kartama, Robert Župan i Stanislav Frangeš 14:00 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Upotreba boje na kartama, Martina Triplat i Marina Viličić 15:30 do 16:00 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje herbarija, voditelji: Maja Popović, Daniel Špoljarić, Ana Kolarić, Ira Topličanec, Ingo Ralph Albin Lobpreis, Gordana Gregurić Gračner i Sanja Arsenić 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Boje u reprodukciji pasa, voditelji: Martina Lojkić, Silvijo Vince, Branimira Špoljarić, Ivan Butković, Iva Bacan, Iva Bačić i Iva Raič 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Prehrambena bojila prirodnog i sintetskog porijekla, Vedrana Vukasović-Lončar i Adrijana Gudelj 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Nije pub kviz, nego kviz iz anatomije i fiziologije 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Demonstracija traženja životinje pomoću radiosignala (telemetrija), voditelji: Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić, Slaven Reljić i Ira Topličanec 16:00 do 18:00 Dvorište Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Natjecanje u gađanju puhaljkom za kemijsku imobilizaciju, voditelji: Josip Kusak, Tomislav Gomerčić, Daniel Špoljarić, Slaven Reljić i Ira Topličanec 16:00 do 18:00 Dvorište Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Dinosauri – samo zeleni gušteri ili nešto više, Karlo Bermanec 17:00 do 18:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Vladari stepa u ledenom dobu, Mario Poleto 17:00 do 18:00 Velika dvorana Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Istraživanje morskih sisavaca u Jadranu, Tomislav Gomerčić 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Od boja atoma do kvantnih računala, Dalibor Paar 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Botanički vrt

Za stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, molimo, obvezno se najavite na botgarzg@botanic.hr.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Vanja Stamenković* 12:00 do 13:00 Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola