Festival znanosti - Zagreb

Utorak, 9. travnja 2019.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Likovna radionica „Ittenov krug boja – primarne i sekundarne boje“, voditelj: Vedran Markulin 08:00 do 20:00 Predvorje dvorane CZKIO Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Kristina Matika, Antonio Tupek, Sergej Baričević i Ivan Kolar 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
vODA, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Osvajanje svemira, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Bezbroj lica periodnog sustava elemenata, autor Nenad Raos 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Boje u meteorologiji – kad boje oboje temperaturu, Zrinko Bahorić, Ivana Čordašev i učenici Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac, Smjer Meteorološki tehničar 10:00 do 10:45 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Boje periodnog sustava elemenata, voditeljice: Vanja Flegar i Suzana Inić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kemija je u zraku, voditeljica: Glenda Herjavić 10:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kako mjerimo boje – svjetlosna radionica, voditelji: Berti Erjavec, Silvije Vdović, Mario Rakić, Mateo Forjan i Marko Movre 10:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kako kemija može obojiti Svijet, Dragana Vuk 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Nevjerojatne supermoći kukaca, voditelji: Ivan Lukić i Nikola Lacković 11:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Djeca s posebnim potrebama, predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Šareni dijamanti, Marina Čalogović 11:00 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Oboji me nježno, Kristina Klemenčić Novinc 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Znanstvena čarolija – razlika magije i znanosti samo je stvar perspektive, voditelji: Toma Keser, Tamara Pavić, Ana Cvetko i Marko Tijardović 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Boje i simetrije, voditeljica: Franka Miriam Brückler 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Skriveni svijet boja iz prirode, Maja Bival Štefan i Mateja Mervić 12:30 do 13:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje kože, Petra Turčić 13:00 do 13:30 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Supravodljivost i supravodiči, Nikolina Novosel 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Vulkanska prijetnja, Tihomir Marjanac 13:00 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Boje u kemiji,voditelji: Hrvoje Rimac, Tin Weitner, Davor Šakić, Marijan Marijan, Mateja Toma, Tomislav Friganović i Robert Kerep 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
U epruveti što je? Koje su lijekovi boje? voditelji: Edvin Brusač i Mario-Livio Jeličić 13:30 do 14:30 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Super voće – super boje – super zdravlje, Biljana Blažeković i Marija Kindl 13:30 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Fizika u boji, voditelji: Vanja Vučinić i Hrvoje Negovec 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Boje svemira, voditeljica: Višnja Srdelić 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Šareni morski svijet s opasnim toksinima, Ivana Kmetič, Teuta Muratti i Marina Miletić 14:15 do 15:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Koje su boje dodaci prehrani koji se koriste u terapiji upalnih bolesti crijeva? Ana Mornar, Daniela Amidžić Klarić i Nikša Turk 14:30 do 15:30 Velika dvorana Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Programiranje semafora pomoću Arduina, voditelji: Milenko Simić i Radovan Kosanović 15:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Obojimo malariju u plavo, voditeljica: Miranda Sertić 16:00 do 16:30 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, djeca s posebnim potrebama
Uloga i značaj boje kao vizualne sastavnice u tehnologiji prometa i transportu, Sadko Mandžuka, Pero Škorput, Miroslav Vujić, Martin Gregurić, Krešimir Kušić i Maja Tonec Vrančić 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Šarena kemija: mali recepti iz kuhinjskih ormarića za vesele boje, voditelji: Anita Šalić, Martin Gojun i Lucija Pustahija 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Prehrana po duginim bojama, Donatella Verbanac 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje talka – studentska debata, Anamarija Grbeš i studenti RGN-a 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje minerala, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Državni hidrometeorološki zavod, Grič 3

Za obilazak, molimo, najavite se na 01/4565 656 ili na dhmz@cirus.dhz.hr

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Meteorološka motrenja, meteorološki opservatorij Grič i vremenska prognoza DHMZ-a, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Lovro Kalin 15:00 do 16:30 Prezentacija Opća populacija