Festival znanosti - Split

Petak, 12. travnja 2019.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Noćna svjetla, voditeljica: Tamara Rom 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Biljne boje život znače, voditeljice: Marija Nazlić, Valerija Dunkić* 10:00 do 11:30 Radionica, Prezentacija Niži razredi osnovne škole
STEMI hexapod, voditelji: Jelena Nakić, Ana Bajić, Mateo Ćavar* 14:30 do 16:00 Radionica Srednja škola
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Crno, bijelo ili ...?, voditeljica: Ines Alfirević Španjić 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Zastave pričaju povijest, voditelji: Zrinka Smoljanović Baburica, Jure Barać 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Prirodoslovni muzej i zoološki vrt grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pogled u valnu duljinu, voditeljica: Fedra Dokoza* 08:00 do 13:00 Radionica Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Damir Smajo: Boje u mraku* 14:00 do 19:00 Predavanje Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Umjetnička akademija, Odsjek za dizajn vizualnih komunikacija, Zagrebačka 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Što ako?/What if?, voditeljice: Maris Cilić, Ana Bodrožić, Daša Mamula 08:00 do 20:00 Izložba Srednja škola, opća populacija
Sveučilišna galerija „Vasko Lipovac“, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Mogućnosti boje: izložba studenata slikarskog odsjeka Umjetničke akademije u Splitu, kustos: Božo Kesić* 08:00 do 20:00 Izložba Srednja škola, opća populacija
Grafička radionica dubokog i visokog tiska, voditelji: Dalibor Lovrić, Helena Trze Jakelić* 14:00 do 20:00 Radionica Srednja škola, opća populacija
Mediteranski institut za istraživanje života, Meštrovićevo šetalište 45
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pigmentarium vivum, voditelji: Kristian Nakić, Lara Romac* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Postani i ti istraživač!, voditelji: Marina Konta, Anja Golemac, Doris Plećaš, Vlatka Paštar, Jelena Nikolić, Nevena Nikolac, Kristian Nakić i članovi udruge Tvornica znanosti* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Coloratum, voditelji: Danica Radman, Kristian Nakić 09:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Umjetnička akademija, Slikarski odsjek, Hrvojeva 8
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ivan Kolovrat: Priroda boja 10:00 do 11:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Matematički teorem o četiri boje, voditeljica: Antonela Czwyk Marić 16:00 do 20:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Zaštitne boje forenzike, voditelji: Josip Crnjac, Andrijana Filko 16:00 do 17:30 Radionica, Predavanje Srednja škola, opća populacija
Udruga podvodnih aktivnosti Rostrum, Doverska 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Marko Lete, Lucija Radić, Ivan živković, Neven Lete, Fedra Dokoza: (Pod)morsko šarenilo* 16:30 do 17:30 Predavanje, Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Galerija Meštrović, Šetalište Ivana Meštrovića 46
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
BojaNovo putovanje, voditeljica: Jasmina Žiljak Ilinčić* 17:00 do 18:00 Radionica, Prezentacija, Pričaonica Niži razredi osnovne škole
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Sandra Skejić: Sve boje mora – kako plankton utječe na boju mora? 17:00 do 17:30 Predavanje Opća populacija
Olja Vidjak: Bioluminiscencija u morskom okolišu - podvodni "light show" 17:30 do 18:00 Predavanje Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Stefan Cikota: Asteroidi - obmana ili realna opasnost iz svemira? 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija
Pomorski fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 37 (sjeverni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Neki zanimljiviji logički i matematički problemi s bojama, voditelj: Goran Kovačević* 18:00 do 19:15 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Kupalište Bačvice (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Astronomsko promatranje neba, voditelji: Tomislav Nikolić, Zoran Knez* 20:00 do 21:30 Promatranje Opća populacija