Festival znanosti - Split

Četvrtak, 11. travnja 2019.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Noćna svjetla, voditeljica: Tamara Rom 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Dabar – računalno razmišljanje u boji, voditeljice: Jelena Nakić, Dora Boban, Nina Ćurković* 09:00 do 10:00 Radionica Osnovna škola, srednja škola
Biljne boje život znače, voditeljice: Marija Nazlić, Valerija Dunkić* 10:00 do 11:30 Radionica, Prezentacija Niži razredi osnovne škole
Monte Carlo simulacija + Fermatov princip = disperzija boja, voditelji: Petar Stipanović, Krešimir Dželalija* 16:00 do 20:00 Radionica Srednja škola, opća populacija
Čaroban svijet biljnih boja, voditeljica: Elma Vuko* 17:00 do 19:00 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Doživi boje, voditeljica: Antonela Paladin* 17:00 do 19:00 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Scratch – izgubljeni u svemiru, voditelji: Jelena Nakić, Nina Ćurković, Siniša Parović* 19:00 do 20:30 Radionica Osnovna škola
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Crno, bijelo ili ...?, voditeljica: Ines Alfirević Španjić 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Zastave pričaju povijest, voditelji: Zrinka Smoljanović Baburica, Jure Barać 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Ines Paviškov, Ivana Alajbeg: Nema života bez boje 16:45 do 17:30 Predavanje, Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Marija Jurišić Šarlija, Ana Parađik, Manuela Brnčić Dadić: Lepeza boja* 17:30 do 18:30 Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Prirodoslovni muzej i zoološki vrt grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pogled u valnu duljinu, voditeljica: Fedra Dokoza* 08:00 do 13:00 Radionica Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Umjetnička akademija, Odsjek za dizajn vizualnih komunikacija, Zagrebačka 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Što ako?/What if?, voditeljice: Maris Cilić, Ana Bodrožić, Daša Mamula 08:00 do 20:00 Izložba Srednja škola, opća populacija
Igor Čalkušić: Modeli boja 17:00 do 18:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Mediteranski institut za istraživanje života, Meštrovićevo šetalište 45
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pigmentarium vivum, voditelji: Kristian Nakić, Lara Romac* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Postani i ti istraživač!, voditelji: Marina Konta, Anja Golemac, Doris Plećaš, Vlatka Paštar, Jelena Nikolić, Nevena Nikolac, Kristian Nakić i članovi udruge Tvornica znanosti* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Coloratum, voditelji: Danica Radman, Kristian Nakić 09:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Budi i ti znanstvenik!, voditelji: Nikola Godinović, Ivica Puljak* 10:00 do 13:00 Smotra Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija, djeca s posebnim potrebama
Kemijsko-tehnološki fakultet, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Branka Gotovac: „Sve što vidim mogu povezati s matematikom“ – projektni kolaž 10:00 do 11:00 Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Galerija Meštrović, Šetalište Ivana Meštrovića 46
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vođenje po Galeriji Meštrović* 11:00 do 12:00 Stručno vođenje Opća populacija
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Umjetnost izrade mramornog papira, voditeljica: Ana Radić Bizjak* 14:00 do 16:00 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ivica Filipović, Marijana Bartulović, Toni Šušak: Kriminal bijelih ovratnika 14:30 do 15:15 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Komercijalno-trgovačka škola, Antuna Gustava Matoša 60
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Poduzetničke boje, voditeljica: Marija Istenić 15:00 do 18:00 Izložba Opća populacija
Udruga podvodnih aktivnosti Rostrum, Doverska 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Marko Lete, Lucija Radić, Ivan živković, Neven Lete, Fedra Dokoza: (Pod)morsko šarenilo* 16:30 do 17:30 Predavanje, Prezentacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Filozofski fakultet, Poljička cesta 35
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tablet kviz: 3, 2, 1, boji!, voditeljice: Suzana Tomaš, Lada Maleš, Josipa Jurić, Ivana Restović* 17:00 do 20:00 Radionica Niži razredi osnovne škole
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Filip Rogošić: Patina - boja u nastajanju 17:00 do 18:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Miona Miliša: Boje u arheologiji i restauraciji 18:30 do 20:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Hrvatski pomorski muzej Split, Glagoljaša 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Koje je boje more?, voditeljica: Branka Despotušić* 17:00 do 18:15 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Prezentacijske boje, voditelji: Frane Bešker, Katarina Blažević Miše 17:00 do 19:00 Radionica, Predavanje Srednja škola, opća populacija
Nikola Godinović: Fizika i umjetnost 20:00 do 21:00 Predavanje Opća populacija
Sveučilišna galerija „Vasko Lipovac“, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otvorenje izložbe Mogućnosti boje: izložba studenata slikarskog odsjeka Umjetničke akademije u Splitu, kustos: Božo Kesić* 19:00 do 20:00 Izložba Srednja škola, opća populacija