Festival znanosti - Split

Srijeda, 10. travnja 2019.

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Lucija Šimić: Boje što nam ih priroda daje* 08:00 do 13:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Noćna svjetla, voditeljica: Tamara Rom 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Boja – kakve to veze ima s fizikom?!, voditelji: Ivica Aviani, Ivana Weber 10:00 do 14:00 Prezentacija Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Programirajmo uz boje, voditelji: Goran Zaharija, Divna Krpan, Saša Mladenović* 10:00 do 12:00 Radionica Osnovna škola
Robot Barry - Raspberry Pi radionica, voditelji: Jelena Nakić, Mateo Ćavar, Ana Dukić* 10:30 do 12:00 Radionica Srednja škola
Ivna Baković: Zašto je nebo plavo? 15:30 do 15:50 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Leo Ivas: Gdje se skrila plava boja? 15:50 do 16:10 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Iva Tojčić: Tajne duginih boja 16:10 do 16:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Jelena Grbeša: Polarna svjetlost 16:30 do 16:50 Predavanje Srednja škola
Anđela Maslać, Helena Knezić: Boje u astronomiji 16:50 do 17:10 Predavanje Srednja škola, opća populacija
PrirodosLOVAC 17:00 do 20:00 Radionica, Prezentacija Viši razredi osnovne škole
Tamara Rom, Ana-Marija Sabljo: Misterija crvenog Mjeseca 17:10 do 17:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Duje Jerić-Miloš: Crveni i plavi pomak – relativistički uvid u Dopplerov efekt 17:30 do 18:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Glorija Odak: Boje kvantnog svijeta 18:00 do 18:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Bernarda Lovrinčević: Fizika na slikarskom platnu 18:30 do 19:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Željana Bonačić Lošić: Boje tankih listića 19:00 do 20:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Astronomsko promatranje neba, voditeljice: Tamara Rom, Ivana Weber* 20:00 do 22:00 Promatranje Opća populacija
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Crno, bijelo ili ...?, voditeljica: Ines Alfirević Španjić 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Zastave pričaju povijest, voditelji: Zrinka Smoljanović Baburica, Jure Barać 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Mediteranski institut za istraživanje života, Meštrovićevo šetalište 45
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pigmentarium vivum, voditelji: Kristian Nakić, Lara Romac* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Postani i ti istraživač!, voditelji: Marina Konta, Anja Golemac, Doris Plećaš, Vlatka Paštar, Jelena Nikolić, Nevena Nikolac, Kristian Nakić i članovi udruge Tvornica znanosti* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Coloratum, voditelji: Danica Radman, Kristian Nakić 09:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Slijedi crvenu nit ..., voditeljice: Marijana Burić, Margita Mirčeta Zakarija, Ana Radić Bizjak, Irena Urem 09:00 do 20:00 Radionica Opća populacija
Osnovna škola Manuš, Vukovarska 11
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Boje su u nama, voditeljice: Anamarija Jurčev Savičević, Andrea Vrdoljak, Željka Karin* 09:30 do 11:30 Radionica Niži razredi osnovne škole
Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Put Duilova 11
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Marin Čagalj: Socio-demografska obilježja u ruralnom području Splitsko-dalmatinske županije 10:00 do 10:15 Predavanje Opća populacija
Gabrijela Vuletin Selak, Marina Raboteg: Sve boje bolesti raka masline 10:15 do 10:30 Predavanje Opća populacija
Ana Mucalo: Znanost inspirirana bojom grožđa i vina 10:30 do 10:45 Predavanje Opća populacija
Katarina Hančević: Boje virusa vinove loze 10:45 do 11:00 Predavanje Opća populacija
Katarina Lukšić: Šareno porijeklo vinove loze 11:00 do 11:15 Predavanje Opća populacija
Maja Jukić Špika: Žuto-zelena rapsodija maslinova ulja 11:15 do 11:30 Predavanje Opća populacija
Višeslav Glavinović: Spektar maslina 11:30 do 11:45 Predavanje Opća populacija
Marija Mandušić, Ana Matešković: Boje u svijetu kukaca 11:45 do 12:00 Predavanje Opća populacija
Kemijsko-tehnološki fakultet, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dugine boje u hrani, voditeljice: Danijela Skroza, Ivana Generalić Mekinić* 10:00 do 13:45 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boje skrivaju i otkrivaju-spektroskopija, voditeljica: Lea Kukoč Modun* 11:00 do 12:00 Radionica, Predavanje Srednja škola
Obilazak Kemijsko-tehnološkog fakulteta, voditelj: Damir Barbir* 11:00 do 14:00 Stručno vođenje Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Chemical Room Escape(s), voditeljica: Ivana Vekić* 12:00 do 13:00 Kviz Srednja škola
Boje skrivaju i otkrivaju-spektroskopija, voditeljica: Lea Kukoč Modun* 15:00 do 16:00 Radionica, Predavanje Srednja škola
Ekonomsko-birotehnička škola, Vukovarska 37
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Domagoja Buljan Barbača: Boja novca* 10:45 do 11:30 Predavanje Srednja škola
Galerija Meštrović, Šetalište Ivana Meštrovića 46
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vođenje po Galeriji Meštrović* 11:00 do 12:00 Stručno vođenje Opća populacija
Obrtna tehnička škola, Plančićeva 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Matematičko bojanje granica, voditeljice: Manuela Brnčić Dadić, Marija Jurišić Šarlija, Ana Paradžik* 11:35 do 12:35 Radionica, Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Osnovna škola Lučac, Omiška 27
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Anita Ivanović, Antea Puizina: Koliko nijansi sive vidiš? 12:00 do 14:00 Predavanje, Prezentacija Viši razredi osnovne škole
I. gimnazija, Teslina 10
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tina Franić: Boje Park šume Marjan 14:45 do 15:30 Predavanje, Prezentacija Srednja škola
Damira Ćupić: Paleta života* 17:30 do 18:15 Predavanje, Prezentacija Srednja škola, opća populacija
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Progledajmo ultraljubičasto, voditelj: Darko Modun* 15:30 do 18:00 Radionica Viši razredi osnovne škole
Katja Galić: Svijet boja kroz oči ovisnika 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
BEAGLE susreće glavatu želvu, voditelji: Bruno Ćurko, Marita Brčić Kuljiš, Anita Lunić, Josip Guć* 16:00 do 17:00 Radionica Niži razredi osnovne škole
Bioetički caffè, voditelji: Bruno Ćurko, Marita Brčić Kuljiš, Anita Lunić, Josip Guć 17:00 do 18:30 Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Dvorana Kineziološkog fakulteta u Splitu, Teslina 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Gibajmo se onako kako kažu boje, voditeljica: Sunčica Delaš Kalinski* 16:45 do 18:15 Radionica Predškolski uzrast
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Komunicirajmo bojama: važnost i značaj boja u prezentiranju, voditeljice: Nina Sirković, Mira Braović Plavša, Mirjana Matea Kovač* 17:00 do 18:00 Radionica Srednja škola, opća populacija
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Marko Goreta: Boje temperature 17:00 do 17:30 Prezentacija Opća populacija
Sanja Čagalj, Fadila Zoranić: Kad projektne aktivnosti oboje školu 18:00 do 19:00 Prezentacija Opća populacija
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ana Jeličić, Nina Mišić Radanović: Pravna i etička odgovornost „bijelih kuta“ 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija
Sveučilišni odjel za stručne studije, Kopilica 5
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ivica Filipović, Marijana Bartulović, Toni Šušak: Kriminal bijelih ovratnika 18:15 do 19:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Kor katedrale Sv. Dujma, Kraj Svetog Duje 5
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Mladen Ćulić, Žana Matulić Bilač, Joško Belamarić: De Coloribus Andreae Buvinae 20:00 do 21:00 Predavanje Opća populacija