Festival znanosti - Split

Utorak, 9. travnja 2019.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Noćna svjetla, voditeljica: Tamara Rom 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Roboti i boje, voditelji: Divna Krpan, Goran Zaharija, Saša Mladenović* 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boja – kakve to veze ima s fizikom?!, voditelji: Ivica Aviani, Ivana Weber 10:00 do 14:00 Prezentacija Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Hrvoje Kalinić: 255 nijansi sive 15:00 do 16:00 Predavanje Opća populacija
LED light show na micro:bitu, voditelji: Jelena Nakić, Dora Boban, Boris Teskera, Ana Dukić* 15:00 do 16:30 Radionica Niži razredi osnovne škole
Boja – kakve to veze ima s fizikom?!, voditelji: Ivica Aviani, Ivana Weber 16:00 do 20:00 Prezentacija Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Boje u slagalici, voditeljica: Renata Odžak* 16:00 do 18:00 Radionica Niži razredi osnovne škole
Franjo Sokolić: Što tvarima daje boju? 16:00 do 17:00 Predavanje Opća populacija
Ivica Aviani: Boje u prirodi – priroda u boji 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Tajne zelene boje, voditeljica: Elma Vuko* 17:00 do 18:00 Radionica Niži razredi osnovne škole
Boje oko nas, voditeljica: Antonela Paladin* 17:00 do 18:00 Radionica Niži razredi osnovne škole
Mile Dželalija: Fizikalna svojstva ružičaste boje 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija
Dragan Poljak: Fizika plazme i fuzijska tehnologija u okviru EUROfusion programa 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Crno, bijelo ili ...?, voditeljica: Ines Alfirević Španjić 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Zastave pričaju povijest, voditelji: Zrinka Smoljanović Baburica, Jure Barać 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Prirodoslovni muzej i zoološki vrt grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Damir Smajo: Boje u mraku* 08:00 do 13:00 Predavanje Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Pogled u valnu duljinu, voditeljica: Fedra Dokoza* 14:00 do 19:00 Radionica Osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Mediteranski institut za istraživanje života, Meštrovićevo šetalište 45
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pigmentarium vivum, voditelji: Kristian Nakić, Lara Romac* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Postani i ti istraživač!, voditelji: Marina Konta, Anja Golemac, Doris Plećaš, Vlatka Paštar, Jelena Nikolić, Nevena Nikolac, Kristian Nakić i članovi udruge Tvornica znanosti* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Otvorenje izložbe Coloratum, voditelji: Danica Radman, Kristian Nakić* 19:00 do 20:00 Otvorenje izložbe Opća populacija
Pomorski fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 37 (sjeverni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Značenja boja u (brodo)strojarstvu, voditelji: Ladislav Stazić, Karlo Bratić* 09:00 do 14:00 Radionica, Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Slijedi crvenu nit ..., voditeljice: Marijana Burić, Margita Mirčeta Zakarija, Ana Radić Bizjak, Irena Urem 09:00 do 20:00 Radionica Opća populacija
Dječji vrtić Potočnica II, Tršćanska 35
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Djeca rane dobi u svijetu boja, voditeljice: Sanja Zirojević, Mirela Filipović Grčić 09:30 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast
Dječji vrtić Crvenkapica, Plančićeva 6-8
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Djeca rane dobi u svijetu boja, voditeljice: Sanja Zirojević, Mirela Filipović Grčić 10:00 do 11:00 Radionica Predškolski uzrast
Dječji vrtić Mandalina, Put svete Mande 11
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Gibajmo se u skladu s bojama, voditeljice: Sunčica Delaš Kalinski, Ana Kezić, Nina Ivančić 10:00 do 10:45 Radionica Predškolski uzrast
Kemijsko-tehnološki fakultet, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Marijana Popović: Zašto lišće mijenja boju i otpada? 10:00 do 10:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Antea Hrepić: Teorija boja - bitka egzaktnog i apstraktnog 10:30 do 11:00 Predavanje Opća populacija
Zvonimir Jukić, Ivana Carev: Boje iz ljekovitog bilja 11:00 do 12:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Ivana Carev: Kako i zašto vidimo boje? 12:00 do 13:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Kristina Knezović, Mira Brnić: Sve boje studiranja na Kemijsko-tehnološkom fakultetu 13:00 do 13:30 Predavanje Srednja škola
Glorija Granić, Nikolina Nikolov, Ivan Jovanović, Ana Jerončić, Lucija Radaš: Kemija eteričnog ulja mediteranskog bilja 13:30 do 14:30 Predavanje Opća populacija
Sveučilišni odjel za studije mora
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Slane boje, voditeljica: Kristina Odžak* 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Umjetnička akademija, Kiparski odsjek, Hercegovačka 65
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dalibor Prančević: Pozicija boje u obzoru moderne hrvatske skulpture 10:00 do 11:20 Predavanje Opća populacija
Galerija Meštrović, Šetalište Ivana Meštrovića 46
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vođenje po Galeriji Meštrović* 11:00 do 12:00 Stručno vođenje Opća populacija
Ekonomski fakultet u Splitu, Cvite Fiskovića 5
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ivica Filipović, Marijana Bartulović, Toni Šušak: Kriminal bijelih ovratnika 12:15 do 13:15 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Osnovna škola Manuš, Vukovarska 11
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako kreirati turistički aranžman u bojama hrvatskog turizma?, voditeljica: Mijana Matošević Radić, Anita Hrabar 12:20 do 13:20 Radionica Viši razredi osnovne škole
Osnovna škola Spinut, Teslina 12
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Učimo o bojama programiranjem kornjača?, voditelj: Marin Aglić Čuvić* 12:30 do 13:30 Radionica Viši razredi osnovne škole
Graditeljsko-geodetska tehnička škola, Matice hrvatske 11
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Zeleno, volim te zeleno, voditeljica: Vanja Perišin Ćorić* 16:00 do 17:30 Izložba, Radionica, Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Jelena Alfirević i učenici Srednje škole Jure Kaštelan - Omiš: Boje u pjesništvu hrvatskih književnika 17:00 do 17:30 Predavanje Opća populacija
Joško Šoda, Maja Krčum: Boje u brodskim procesima i sustavima 18:00 do 18:30 Predavanje Opća populacija
Nikola Godinović: Simetrije u fizici 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Filozofski fakultet, Poljička cesta 35
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Andreja Bubić, Antonia Peroš, Bruno Barać, Anamarija Ivanović: Boje zdravlja – Studenti u potrazi za srećom 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija