Festival znanosti - Split

Ponedjeljak, 8. travnja 2019.

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Lucija Šimić: Boje što nam ih priroda daje* 08:00 do 13:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Noćna svjetla, voditeljica: Tamara Rom 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Code Club PMF – Prezentacija škole programiranja za djecu, voditeljica: Jelena Nakić 13:00 do 14:00 Prezentacija Viši razredi osnovne škole, opća populacija
Eureka!, voditelji: Aljoša Šubašić, Tanja Vojković 17:00 do 19:00 Radionica Viši razredi osnovne škole
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Crno, bijelo ili ...?, voditeljica: Ines Alfirević Španjić 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Zastave pričaju povijest, voditelji: Zrinka Smoljanović Baburica, Jure Barać 08:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
Boje u laboratoriju, voditeljice: Anja Ančić, Maria Bošković, Blanka Roje* 17:00 do 20:45 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Mediteranski institut za istraživanje života, Meštrovićevo šetalište 45
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pigmentarium vivum, voditelji: Kristian Nakić, Lara Romac* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Postani i ti istraživač!, voditelji: Marina Konta, Anja Golemac, Doris Plećaš, Vlatka Paštar, Jelena Nikolić, Nevena Nikolac, Kristian Nakić i članovi udruge Tvornica znanosti* 09:00 do 15:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Radionice, pokusi, kvizovi, igrice 10:00 do 13:00 Radionica, Kviz, Pokus, Igrica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Svečanost otvaranja 17. Festivala znanosti u Splitu 11:00 do 11:30 Protokol Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Kemijsko-tehnološki fakultet, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Zvonimir Jažo: Biokemija eteričnog ulja 13:00 do 14:00 Predavanje Studenti, opća populacija
Pravni fakultet, Ulica Domovinskog rata 8
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ivan Vukušić, Anja Kolimbatović: Rasna diskriminacija i terorizam 13:00 do 14:00 Predavanje Opća populacija
Pomorski fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 37 (sjeverni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Značenja boja u (brodo)strojarstvu, voditelji: Ladislav Stazić, Karlo Bratić* 14:00 do 17:00 Radionica, Prezentacija Viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Gorana Jelić Mrčelić: Povijest istraživanja mora kroz boje* 18:00 do 18:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Sanja Zirojević, Mirela Filipović Grčić: Kako uče djeca rane dobi? 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Maja Braović, Darko Stipaničev: Prostori boja i njihova primjena u računalnom vidu 18:30 do 19:30 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Umjetnička akademija, Odsjek za dizajn vizualnih komunikacija, Zagrebačka 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Nikola Marangunić: Psihologija boja – nije sve crno-bijelo 17:00 do 18:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dunja Pivac: Impresionistička paradigma boje 18:00 do 19:00 Predavanje Srednja škola, opća populacija