Festival znanosti - Osijek

Petak, 12. travnja 2019.

Akademija za umjetnost i kulturu, Kralja Petra Svačića 1f, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boja novca / The Color of Money, autorice: Marija Šain i Maja Haršanji 08:00 do 16:00 Predvorje ispred predavaonica P7 i P8, Trg Sv. Trojstva 3 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zeleni gradovi – izazov ili nužnost za budućnost?!, autorice: Marta Borić Cvenić, Iva Buljubašić i Lana Ivić 08:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kako koristiti boje i simbole u komunikaciji i javnom nastupu?, predavači: Tomislav Levak i Snježana Barić-Šelmić 12:00 do 13:00 Trg Sv. Trojstva 3, Predavaonica P-9 Predavanje Studenti, opća populacija
II. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 5, 31 000, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
„Boje u sociologiji“, autori: Juraj Jurlina i Ljiljana Pintarić, suradnice: Nadja Lazić, Helena Pušak, Ira Rešetar i Danijela Vulić 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
OTKRIJ BOJE PRAVNOG FAKULTETA OSIJEK, Pravno ekonomska klinika, moderatori: Dubravka Akšamović, Predrag Zima, Lidija Šimunović, Natko Klanac 14:00 do 15:00 Tribina 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, članovi Pravno ekonomke klinike
III. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 14, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
„Boje u sociologiji“, autori: Juraj Jurlina i Ljiljana Pintarić, suradnice: Nadja Lazić, Helena Pušak, Ira Rešetar i Danijela Vulić 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Gospodarstvo Brodsko-posavske županije u bojama, autorica: Ana Bačić i Marijana Knežević, uz mentorstvo Nataše Drvenkar i Ivane Unukić 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Demografski razvoj bijelo plavog grada, autori: Jerko Glavaš, Bruno Mandić i Juraj Rašić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Obojani prostori, autori: Josipa Mijoč, Dora Radl Ćućić, Lucija Mršo, Ivana Jobst, Željko Ronta i Alen Terzić 08:00 do 16:00 Aula glagoljice i Aula znanosti Prostorna instalacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje kreativne industrije – pojmovnik, autori: Ana Zrnić, Iva Ižaković, Krešimir Strahonja, Lana Katavić i Lucija Mršo 08:00 do 16:00 Aula glagoljice i Aula znanosti Multimedijska izložba 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
CRVENO ŽUTO ZELENO – VIZUALNI MENADŽMENT, predavač: Aleksandar Erceg 13:00 do 13:45 Dvorana 14 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Hipnotizirani bojama, voditeljica: Helena Štimac, suradnice: Karla Bilandžić i Anamaria Milković 13:00 do 13:45 Dvorana 13 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo, Crkvena 21, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
„Crno-bijeli karijes“, autori: Martina Kon, Dominika Razumović, Marko Matijević, Marija Pejakić i Željka Perić Kačarević 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
KOŽA KAO SEMAFOR, autori: Maja Tolušić Levak, Ivana Lovrić, Vera Plužarić i Igor Kuric 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
RGB-D robotski vid, autorice: Ivana Hartmann Tolić, Petra Đurović i Mateja Hržica 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje u digitalnom svijetu, autori: Filip Đuričković, Bruno Tolj, Filip Znaor, Dominik Đuranić i Tomislav Matić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Colour me Amazed, autorice: Ivanka Ferčec, Yvonne Liermann-Zeljak i Dragana Božić Lenard 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
BOJE BLOOMOVE DIGITALNE TAKSONOMIJE, autorice: Anita Papić, Ana Boras i Katarina Đurđević, studentice 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
KORISNIČKO ISKUSTVO BOJA NA MREŽNIM STRANICAMA, autorice: Anita Papić i Antonela Čepčar, studentica 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Usporedba akvarela i pjesme Zaljubljen u ljubav, autori: Josipa Marijanović i Jakov Sabljić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, profesori, opća populacija
Vidim, mislim, pitam se, autori: Josipa Marijanović i Jakov Sabljić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, profesori, opća populacija
Kako vidimo boje, autorice: Gorka Vuletić i Marija Milić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, opća populacija
Nazivi boja u hrvatskom jeziku, autorice: Maja Glušac i Dora Tatar 08:00 do 20:00 Poster Studenti i zaposlenici Fakuleta
Kako vidimo boje pod mikroskopom?, autori: Damir Hasenay, Ines Horvat, Maja Šimenić i Adriana Hibik 08:00 do 20:00 Poster Opća populacija
Boje u frazemima, autorica: Ana Mikić Čolić 08:00 do 20:00 Poster Studenti i zaposlenici Fakulteta
Vratimo boje u dječju igru, predavači: Mirela Müller i Nemanja Spasenovski, studentice: Tihana Jelić, Andre Migles i Gabriela Kolarić 10:30 do 11:15 Učio. 66 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, nastavnici, učitelji
Boje nacije u hrvatskoj književnosti romantizma, predavačica: Dubravka Brunčić 12:00 do 12:45 Predavaonica Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Otkrijmo pigmente – čestice oku skrivene!, predavači: Damir Hasenay i Ines Horvat 12:00 do 12:45 Učionica 47 Predavanje Studenti
Otkrijmo pigmente – čestice oku skrivene!, predavači: Damir Hasenay i Ines Horvat 12:00 do 12:45 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Rođenje filozofije, autorice: Ema Buljubašić i Darija Rupčić Kelam, plesni studiji Fenix, Shine i Illusion 17:00 do 17:45 Svečana dvorana Plesni performans Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Ulica cara Hadrijana 10d, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Dijeta u bojama, autori: Željko Popović, Ivana Popović, Barbara Smoljo i Maja Pejaković 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Korak u znanost 3.0. i FOOZOS boje u Višnjanu!, autor: Željko Rački, suautorice: Lucija Zemljak, Željka Pritaković, Mihaela Lolić, Iva Martinović, Nikolina Spajić, Sara Ivanović, Ema Šumiga, Marija Šomoljanski, Ivona Vadlja i Josipa Majić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Odabir i primjena odgovarajuće aplikacije za filtriranje plave svjetlosti zaslona, voditeljice: Ana Mirković Moguš i Diana Moslavac Bičvić, suradnici: Viktorija Liščinski i Anamarija Nikolić 10:00 do 10:45 Računalna učionica (2) Radionica Studenti prve godine preddiplomskog studija Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja
NAPRAVI JESTIVU „DUGU“ I OTKRIJ ZAŠTO JE NEBO PLAVO, voditeljice: Irena Kišmartin i Irella Bogut 10:00 do 11:00 Praktikum iz prirodoslovlja, prostorija 24, I. kat nastavne zgrade Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
NAPRAVI JESTIVU „DUGU“ I OTKRIJ ZAŠTO JE NEBO PLAVO, voditeljice: Irena Kišmartin i Irella Bogut 12:00 do 13:00 Praktikum iz prirodoslovlja, prostorija 24, I. kat nastavne zgrade Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Građevinski i arhitektonski fakultet, Vladimira Preloga 3, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje kao opterećenje za projektiranje zgrada, autori: Adriana Cerovečki i Ivan Kraus 08:00 do 16:00 Ulazni hol Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boje drveta, autori: Mario Jeleč i Kristina Strukar 08:00 do 16:00 Poster Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje su informacije - prometna signalizacija na cestama, autorice: Martina Zagvozda, Jelena Kaluđer i Sanja Dimter 08:00 do 15:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje su informacije – karta, autorica: Brankica Malić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje su informacije – signalizacija aerodroma, autorica: Irena Ištoka Otković 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Mogućnosti primjene infracrvene termografije u građevinarstvu, autori: Dino Obradović, Mihaela Teni, Hrvoje Krstić i Mario Galić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Eksplozija boja, autori: Sanja Lukić i Hrvoje Draganić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje godišnjih doba, autorice: Zlata Dolaček-Alduk, Tanja Sušac i Biljana Kodžoman 08:00 do 15:00 Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, učiteljice razredne nastave, studenti, opća populacija
Mondrianove boje, autorice: Lucija Lončar i Ivana Brkanić 08:00 do 15:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
BOJE GRADA, ZGRADA I FASADA, voditeljica: Zlata Dolaček-Alduk, suradnici: Tanja Sušac, Biljana Kodžoman, Hrvoje Krstić, Mihaela Teni i Dino Obradović 09:00 do 11:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
ZAGRIJ BOJE FASADA ZGRADA SVOGA GRADA, voditelji: Mihaela Teni, Dino Obradović i Hrvoje Krstić, suradnica: Zlata Dolaček-Alduk 09:00 do 11:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
BOJE POTRESNE OPASNOSTI, autor: Marin Grubišić 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor u holu Fakulteta, 1. kat Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Gdje se slažu LEGO kocke?, voditeljica: Sanja Lončar-Vicković 11:00 do 12:00 Predavaonica 47, 3. kat Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako daltonisti vide svijet?, autorice: Vesna Bilić Kirin, Jelena Kovačević, Lea Dumić i Veronika Raiz 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje borbe protiv raka, autori: Danijela Nujić i Josip Milas 08:00 do 16:00 Poster Opća populacija
Boje za prepoznavanje bakterija, autori: Slavko Kepec i Dubravka Holik, Maja Miškulin, studenti: Filip Čavar i Petra Popijač 08:00 do 16:00 Hol Poster Studenti 1. do 6. godine Medicinskog fakulteta
Spektar boja u kemijskoj analizi voda, autori: Dubravka Holik, Slavko Kepec, Andrea Milostić-Srb, Maja Miškulin, studentice: Nika Srb, Matea Romić i Ivana Serdarušić 08:00 do 16:00 Hol Poster Studenti 1. do 6. godine Medicinskog fakulteta
ŠTO BOJA KOŽU?, autorice: Maja Tolušić Levak, Martina Mihalj, Tatjana Kovačević, Ivana Krajina i Ivanka Muršić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
KOŽA KAO SEMAFOR, autori: Maja Tolušić Levak, Ivana Lovrić, Vera Plužarić i Igor Kuric 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
HISTOLOGIJA – NAJŠARENIJA ZNANOST U MEDICINI, autori: Nikola Bijelić, Edi Rođak, Maja Tolušić Levak i Ivana Lovrić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kako zvuče boje?, autorica: Nikolina Kolobarić 08:00 do 16:00 Hodnik - pano Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Koje je boje vaš urin?, autori: Ana Jurić, Ivana Gašpar, Antonio Barać i Veronika Banović 08:00 do 16:00 Hol Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Mikrobiologija u boji, autori: Domagoj Drenjančević, Marijan Orlović, Vlatka Stojačić, Valentina Živković i Tomislav Kurevija 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Koje su boje stanice moje?, autorice: Sara Klasan, Martina Matanović i Petra Medač, suradnica mentorica: Branka Lončar 08:00 do 16:00 Poster Studenti, opća populacija
Predanalitika u bojama, autorice: Josipa Legac i Petra Medač 08:00 do 16:00 Poster Studenti i zdravstveni djelatnici svih dobnih skupina
Color in art therapy, autorica: Andrijana Šantić, koautori: Krešimir Šantić, Jasmina Pacek, Dunja Degmečić 08:00 do 16:00 Poster Studenti, liječnici i medicinsko osoblje Klinike
Kupus upotrijebi i boju promijeni!, voditeljica: Marijana Jukić, suradnice: Maja Jirouš i Iva Ljubanović 10:00 do 10:45 Vježbaonica za kemiju i biologiju (soba 1.2) Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje koje putuju, voditelj: Petar Šušnjara, suradnici: Ines Drenjančević, Anita Matić, Zrinka Mihaljević, Ana Stupin, Marko Stupin i Nataša Kozina 11:00 do 13:00 Vježbaonica za mikrobiologiju Radionica Učenici osnovnih škola (OŠ Višnjevac, 1. razred)
Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Numerous shades of the referendum, autori: Matea Lončar i Bruno Lončar 08:00 do 16:00 Poster 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
(Be) INSPIRED: inovativno studiranje izbjegličkog i migracijskog prava on-line, autorica: Helga Špadina 08:00 do 20:00 Predvorje zgrade Poster, Prezentacija Studenti, opća populacija
"Želite li postati sveučilišni specijalisti ljudskih prava?", voditeljica: Mira Lulić 17:00 do 17:45 Radionica Opća populacija
Fakultet agrobiotehničkih znanosti u Osijeku, Vladimira Preloga 1, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Koje su boje vašeg tima: konvencionalni vs imerzni sustav u kulturi tkiva, autori: Iva Kovačević, Katarina Orlović, Anamria Beti, Ružica Matić, Dejan Bošnjak i Monika Tkalec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje probave konja, autorice: Maja Gregić, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Hodnik 1 kat. sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boja probave kod preživača, autorice: Tina Bobić i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Hodnik kod Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Instalacija Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Prebroji boje sjemena, autori: Vedran Orkić, Šimun Lakušić, Matko Pandurić, Jelena Musić, Tihana Lovrić, Ivan Kovaček i Zvonimir Mak 09:30 do 15:00 Hodnik Katedra za oplemejivanje bilja i sjemenarstvo Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boja tla, autor: Vladimir Zebec 09:30 do 15:00 3.kat (središnji hodnik ispred soba 341 i 342) Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Vesele boje u seoskom dvorištu, autorica: Zlata Kralik, suradnici: Ivona Djurkin Kušec, Manuela Grčević i Žarko Radišić 09:30 do 15:00 Hodnik ispred, Laboratorij za animalnu proizvodnju i biotehnologiju – jedinice Laboratorij za kvalitetu animalnih proizvoda, prvi kat, soba broj 171 i 172 Instalacija Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Molekule s VEZom, autorica: Dora Prpić, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Izložba zbirke kukaca, autorice: Emilija Raspudić, Mirjana Brmež, Ivana Majić, Josipa Puškarić i Mirela Varga 09:30 do 15:00 Laboratorij za entomologiju (401) i Praktikum za entomologiju (402) Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje koje volim su boje koje nosim, autorica: Lucija Prebeg, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Crtam kanom, crtam kanu, autori: Maja Filipović, Borna Merc, Lara Ergović, Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Svijet boja konja – i uživo!, autorica: Mirjana Baban, suradnici: Maja Gregić, Pero Mijić, Tina Bobić, Ante Bagarić, Silvija Butković i Nives Sič 09:30 do 15:00 U hodniku na prvom katu sjeveroistok Fakulteta agrobiotehničkih znanosti u Osijeku te ispred fakulteta Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje životinjskog carstva, autor: Tihomir Florijančić 09:30 do 15:00 Hodnik na prvom katu zapadno Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena i plava Hrvatska, autorice: Ana Crnčan, Mateja Vladisavljević, Marina Marinić i Adela Vukoja 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zeleno računovodstvo, autorice: Ana Crnčan, Antonija Hunjet i Marina Tošić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena plaćanja u poljoprivredi, autori: Ana Crnčan, Sara Bušić, Luka Vinković i David Kranjac 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje gladi, autori: Ana Heđi, Krešimir Prtenjača, Anamarija Dellavia, Goran Herman i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Boje pasiflore, autori: Ante Bubalo i Monika Tkalec Kojić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kako koze vide boje?, autori: Bernardica Jurić, Željka Klir i Josip Novoselec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
LED diode kao izvor dopunske svjetlosti, autori: Boris Ravnjak, Tomislav Vinković, Monika Tkalec Kojić, Antonija Lošonski i Jelena Kljajić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sjaj kovina, autori: Borna Merc, Lara Ergović, Davor Lamešić, Helena Žalac i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Bijela i plava - boje Osijeka i Slavonije, autor: Daniel Haman 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kontaminacija u kulturi tkiva, autor: Dejan Bošnjak, suradnici: Andrija Branković, Ivan Glavan, Monika Tkalec Kojić, Toni Kujundžić i Aleksandar Stanisavljević 09:30 do 15:00 Fakultetski atrij poster sekcije Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJAMA PROTIV BOLESTI I ŠTETNIKA, autori: Ivan Režić, Adel Tot, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Monika Marković, Ivan Vidaković i Pavo Lucić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJAMA I TEHNOLOGIJOM PROTIV KOROVA, autori: Franjo Balog, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Mladen Jurišić, Ivan Plaščak, Željko Barač i Dorijan Radočaj 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
PROMJENA BOJE PŠENICE U FAZAMA RAZVOJA, autori: Arian Ćosić, Benjamin Marić, Domagoj Zimmer, Ranko Gantner, Marija Ravlić i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJE OSIJEKA IZ SVEMIRA, autori: Dorijan Radočaj, Mladen Jurišić, Ivan Plaščak, Željko Barač, Domagoj Zimmer i Antonela Lončar 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Uloga metala u izradi pigmenata različitih boja, autori: Goran Heffer, Ivan Vidaković, Katica Šimunović i Željko Barač 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Nije sve tako crno: frazemi sa sastavnicom crno u engleskom, njemačkom i hrvatskom jeziku, autorica: Iva Grubišić Ćurić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje i roboti, autori: Ivan Vidaković, Goran Heffer, Katica Šimunović i Željko Barač 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Smeđa signalizacija u ruralnom turizmu, autorice: Jelena Kristić, Jadranka Deže, Nives Sić i Ana Šinko 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena ekonomija za održivu budućnost, autorice: Ljubica Ranogajec, Paula Križić i Iva Mikićlić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Tajna plave orhideje, autori: Lucija Nežić, Vedran Lederer, Marija Ravlić i Monika Marković 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Kana bez mana, autori: Maja Filipović, Borna Merc, Lara Ergović, Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Konj na termogramu, autorice: Maja Gregić, Kristina Zirn, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Predvorje prizemlja ili hodnik 1. kat. sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Prvi dojam je najvažniji, autorice: Maja Gregić, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Predvorje prizemlja ili hodnik 1. kat sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Paleta jesenskih boja lišća, autori: Marija Kristić, Katarina Šperanda, Laura Tenžera, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Prirodni dodatci kao boje u hranidbi domaćih životinja, autori: Marija Pleša, Ivana Prakatur i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Predator - plijen pogled bez boja, autori: Marija Šolinić i Borna Buban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Biljni pigmenti, autorice: Marijana Matić i Vesna Rastija 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Bogatstvo boja u ovaca, autori: Marijana Ćosić, Željka Klir i Josip Novoselec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve nijanse dušika, autori: Marko Ivić, Dario Novoselović i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Primjena boja u zaštiti poljoprivredne mehanizacije, autori: Martina Dugonjić, Petra Miškulin, Ivan Vidaković i Domagoj Zimmer 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Zelena krma, autori: Mihael Đurin i Ranko Gantner 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Prirodne boje (pigmenti) u krmivima, autori: Mihael Đurin, Vladan Malbaša, Ivana Prakatur i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Terapija konja bojama - kromoterapija, autorica: Mirjana Baban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Senilni leucizam – nijanse sive boje lipicanaca, autorice: Mirjana Baban, Ljuba Štrbac i Marina Bertović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Boja konja kao kriterij selekcije, autorice: Mirjana Baban i Ljuba Štrbac 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Kako konji raspoznaju boje?, autori: Mirjana Baban, Ljuba Štrbac i Mihael Đurin 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Koje su boje dijatomeje?, autori: Pavo Lucić, Magdalena Lešić, Dora Lončar, Martina Popić, Vlatka Rozman, Anita Liška i Domagoj Zimmer 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Postoji li zaista ljubičasta krava Milka?, autor: Nikola Raguž 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Koje si ti boje?, autorice: Danica Brnjić, Ivana Dmejhal, Antonia Petrić, Renata Baličević, Željka Vinković i Marija Ravlić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje u marketingu, autorice: Sanja Jelić Milković, Zrinka Tolušić, Ružica Lončarić, Hanna Balić, Karolina Kajan i Ema Penava 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
„Boje kukuruza“, autorice: Senada Mujčinović i Merima Idrizović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje krzna u mačaka, autorice: Sonja Petrović, Nikolina Kosić, Lucija Lovrić, Mia Švitek i Nikolina Stojanović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Svijet u boji sjemena, autori: Sonja Petrović, Jelena Musić, Tihana Lovrić, Šimun Lakušić, Matko Pandurić, Petra Majstorović i Nikolina Đorđić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Skakajući geni – tajna pjegavog kukuruza, autori: Sunčica Guberac, Vedran Orkić, Matej Kurilj i Sonja Vila 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje micelija, autorica: Tamara Siber 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Pasmine goveda kroz paletu boja, autori: Tina Bobić, Filip Bank, Josip Raković i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje termovizije u prevenciji bolesti kod goveda, autori: Tina Bobić, Josip Raković, Filip Bank i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Šareni svijet grožđa i vina, autori: Toni Kujundžić, Dejan Bošnjak, Luka Kujundžić, Nina Grujić Tomas i Ana Baban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Genetska kontrola dormantnosti pšenice, autori: Vedran Orkić, Sunčica Guberac, Vlado Guberac i Matej Kurilj 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Zeleni marketing, autori: Zrinka Tolušić, Sanja Jelić Milković, Igor Kralik, Katarina Kapular i Kristina Andrišić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje buše, autorice: Mirna Gavrin i Vesna Gantner 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Mali forenzičari, voditeljice: Gabriela Pravdić, Lucija Kereša, Kristina Domijan, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 10:00 do 10:30 Praktikum 320 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Pijem šareno – zdrav sam, voditeljice: Laura Tenžera i Katarina Šperanda, suradnici: Marija Kristić, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 10:00 do 10:30 Praktikum 341 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje mijenjaš, kameleon nisi, što si?, voditelj: Dejan Agić, suradnici: Vesna Rastija, Maja Karnaš, Tena Jovanović, David Fruk, Ivan Habus i Ante Huber 10:00 do 10:45 Soba 357 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
Diferenciranje obojanih razmaza krvi životinja, voditeljice: Andrea Natali Rončević i Irena Išasegi, suradnici: Željka Klir i Josip Novoselec 10:00 do 10:30 Praktikum za male preživače i nepreživače (4. kat) Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Otkrijmo sve boje lišća, voditeljica: Maja Karnaš, suradnici: Vesna Rastija, Dejan Agić, Mia Delić, Nera Čanžara, Patricija Žderić, Domagoj Smolčič i Zita Bece 10:00 do 10:30 Laboratorijski praktikum za Kemiju, soba br. 359, III. kat Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje meda, voditelj: Marin Kovačić, suradnici: Zlatko Puškadija i Karolina Tucak 10:00 do 10:30 Laboratorij za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Nasljeđivanje boje dlake kod konja, voditeljica: Ljubica Štrbac, suradnici: Momčilo Šaran i Mirjana Baban 10:00 do 10:45 Laboratorij za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Growing a rainbow: fruits and vegetables, voditeljica: Iva Grubišić Ćurić, suradnici: Tomislav Benić, Patrik Čugura i Ivan Strinić 10:00 do 10:45 Predavaonica 5/2 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boja zdravlja, voditeljica: Andrijana Rebekić, suradnica: Sanja Grubišić 10:00 do 10:45 Praktikum 347 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boja svinjskoga mesa, voditeljica: Danijela Samac, suradnici: Đuro Senčić, Martina Kuleš i Dora Kmet 10:00 do 10:45 Praktikum za male preživače i nepreživače (III kat) Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Pogled na Osijek iz svemira, voditelj: Dorijan Radočaj, suradnici: Mladen Jurišić, Ivan Plaščak i Željko Barač 10:00 do 10:45 Praktikum za primjenu geoinformacijskih tehnologija u poljoprivredi i biljnoj proizvodnji – soba 226 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Koje boje je DNA?, voditeljica: Sunčica Guberac, suradnici: Vedran Orkić, Tihana Lovrić, Nikolina Kosić, Mia Švitek i Nikolina Stojanović 10:00 do 10:50 Laboratorij za biljnu genetiku i biotehnologiju Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Ledene slatke boje, voditeljica: Sonja Petrović, suradnici: Šimun Lakušić, Petra Majstorović, Nikolina Đorđić, Jelena Musić, Ivan Kovaček i Zvonimir Mak 11:00 do 11:45 Predavaonica 7/3 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Sve boje nevidljivih nematoda, predavačica: Josipa Puškarić 11:00 do 11:15 Aula Magna Predavanje Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Spektar boja konja kroz termografsku kameru, predavačice: Kristina Zirn, Maja Gregić i Mirjana Baban 11:15 do 11:30 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Koje boje vide životinje?, predavači: Matko Adrić, Bernardica Jurić i Marijana Ćosić 11:30 do 11:45 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Uloga boja u životinjskom svijetu, predavačice: Anamarija Kovačević i Helena Horvat 11:45 do 12:00 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
A Colored Pulchritude: Why Is Tomato Red, Banana Yellow, and Lettuce Green? / Obojena ljepota: zašto je rajčica crvena, banana žuta, a salata zelena?, predavač: Tihomir Živić 12:00 do 12:15 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Modrozelene alge u vodi za navodnjavanje, predavači: Vedran Lederer, Željko Barač, Domagoj Zimmer i Monika Marković 12:15 do 12:30 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Boje i geni, predavač: Boris Lukić 12:30 do 12:45 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Jesen stiže, dunjo moja, predavači: Marija Kristić, Lucija Kereša, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 12:45 do 13:00 Aula Magna Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Fluorescencija u prirodi i znanosti, predavači: Lucija Prebeg i Miroslav Lisjak 13:00 do 13:15 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
William Shakes Beer: To brew or not to brew?, predavači: Luka Sarić i Miroslav Lisjak 13:15 do 13:30 Aula Magna Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
OŠ „Mladost“, Sjenjak ul. 7, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
EU kutak za djecu – boje EU-a, voditeljica: Dunja Duić, suradnici: Martina Drventić 09:50 do 10:35 Radionica Učenici 1.c razreda, OŠ Mladost
I. gimnazija Osijek, Županijska 4, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Moj genetički kod u bojama, voditeljica: Dragica Predrijevac, suradnice: Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Binarni kod u bojama, voditeljica: Rebeka Kalazić, suradnice: Snježana Novaković i Dragica Predrijevac 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Morseov kod u bojama: voditeljica: Snježana Novaković, suradnice: Rebeka Kalazić i Dragica Predrijevac 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Odjel za biologiju, Ulica cara Hadrijana 8A, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Biogeografske regije Hrvatske – šareni motivi iz prirode, autor: Dragan Prlić 10:00 do 16:00 Izložba fotografija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Dječji vrtić Mak, Vijenac Murse 8, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kemija je prava stvar, može bojat' svaku tvar, voditeljice: Angelika Julardžija, Sara Klasan, Martina Matanović i Barbara Viljetić 10:00 do 11:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
OŠ Augusta Šenoe, Drinska ul. 14, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
BOJE KROZ ČETIRI GODIŠNJA DOBA, autorica: Sanda Lukenda 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Ekonomska i upravna škola Osijek, Trg Svetog Trojstva 4
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
OTKRIJ BOJE PRAVNOG FAKULTETA OSIJEK, Pravno ekonomska klinika, moderatori: Dubravka Akšamović, Predrag Zima, Lidija Šimunović, Natko Klanac 13:00 do 14:00 Tribina 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, članovi Pravno ekonomke klinike
Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Neriješeni problem bojenja ravnine, voditeljica: Snježana Majstorović, suradnica: Ljiljana Primorac Gajčić 14:00 do 15:00 D-4 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole