Festival znanosti - Osijek

Četvrtak, 11. travnja 2019.

Akademija za umjetnost i kulturu, Kralja Petra Svačića 1f, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boja novca / The Color of Money, autorice: Marija Šain i Maja Haršanji 08:00 do 16:00 Predvorje ispred predavaonica P7 i P8, Trg Sv. Trojstva 3 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zeleni gradovi – izazov ili nužnost za budućnost?!, autorice: Marta Borić Cvenić, Iva Buljubašić i Lana Ivić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
II. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 5, 31 000, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
„Boje u sociologiji“, autori: Juraj Jurlina i Ljiljana Pintarić, suradnice: Nadja Lazić, Helena Pušak, Ira Rešetar i Danijela Vulić 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
(A. B. Šimić + Krik) x boje = ekspresionizam, voditelj: Jakov Sabljić, suradnica: Amra Hodžić 08:50 do 09:35 Učionica br. 8 Radionica Učenici 4. razreda jezične gimnazije
First the colours, then the emotions, voditeljice: Draženka Molnar i Vlatka Ivić, suradnice: Aleksandra Pavličević, Vanessa Kupina i Nera Martinović 10:30 do 11:15 Učionica 11 Radionica Učenici srednje škole – II. gimnazija Osijek (treći i četvrti razred)
Color-Blindness in the Classroom: Is it a Learning Disability?, voditeljice: Draženka Molnar i Vlatka Ivić, suradnici: Aleksandra Pavličević, Sven Pavić, Benjamin Lovrić i Tomislav Sarić 11:25 do 12:10 Učionica 11 Radionica Učenici srednje škole – II. gimnazija Osijek (treći i četvrti razred)
Red vs. Blue, voditeljice: Draženka Molnar i Vlatka Ivić, suradnici: Aleksandra Pavličević, Kristijan Kola i Dino Lončar 12:20 do 13:05 Učionica 11 Radionica II. gimnazija Osijek (treći i četvrti razred)
III. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 14, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
„Boje u sociologiji“, autori: Juraj Jurlina i Ljiljana Pintarić, suradnice: Nadja Lazić, Helena Pušak, Ira Rešetar i Danijela Vulić 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Gospodarstvo Brodsko-posavske županije u bojama, autorica: Ana Bačić i Marijana Knežević, uz mentorstvo Nataše Drvenkar i Ivane Unukić 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Demografski razvoj bijelo plavog grada, autori: Jerko Glavaš, Bruno Mandić i Juraj Rašić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Obojani prostori, autori: Josipa Mijoč, Dora Radl Ćućić, Lucija Mršo, Ivana Jobst, Željko Ronta i Alen Terzić 08:00 do 16:00 Aula glagoljice i Aula znanosti Prostorna instalacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje kreativne industrije – pojmovnik, autori: Ana Zrnić, Iva Ižaković, Krešimir Strahonja, Lana Katavić i Lucija Mršo 08:00 do 16:00 Aula glagoljice i Aula znanosti Multimedijska izložba 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Utjecaj boja u međunarodnom marketingu, predavačice: Helena Štimac i Valentina Bermanec 11:00 do 11:45 Dvorana 5 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Superbrends u bojama kulture, moderator: Ana Zrnić, sugovornici: Robert Raponja, Jasna Horvat, Lea Brezar, Boris Crnković i Milica Lukić 11:00 do 12:00 Dvorana 3 Predstavljanje projekta 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo, Crkvena 21, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje u medicinskoj terminologiji na engleskom jeziku, autorice: Lorna Dubac Nemet, Ivana Barać i Ksenija Benčina 08:00 do 16:00 Cara Hadrijana 10e, glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
„Crno-bijeli karijes“, autori: Martina Kon, Dominika Razumović, Marko Matijević, Marija Pejakić i Željka Perić Kačarević 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Djeluju li boje na emocije i ponašanje čovjeka, autorice: Ivana Barać, Lorna Dubac Nemet, Nikolina Farčić i Suzana Kovačević 08:00 do 16:00 Cara Hadrijana 10e, potkrovlje, glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
KOŽA KAO SEMAFOR, autori: Maja Tolušić Levak, Ivana Lovrić, Vera Plužarić i Igor Kuric 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
RGB-D robotski vid, autorice: Ivana Hartmann Tolić, Petra Đurović i Mateja Hržica 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje u digitalnom svijetu, autori: Filip Đuričković, Bruno Tolj, Filip Znaor, Dominik Đuranić i Tomislav Matić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Colour me Amazed, autorice: Ivanka Ferčec, Yvonne Liermann-Zeljak i Dragana Božić Lenard 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Igra svjetla i sjene u 3D-u, voditelj: Časlav Livada 10:00 do 11:30 Kampus, K3-12 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJE SVJETLOSTI, voditeljica: Željka Mioković, suradnici: Dejan Bošnjaković i Dina Jukić 15:00 do 17:00 Kampus (C. Hadrijana 10b, Osijek), (lab. za fiziku K0-10) Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje Sunca, predavačica: Marina Skender 19:00 do 19:45 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
BOJE BLOOMOVE DIGITALNE TAKSONOMIJE, autorice: Anita Papić, Ana Boras i Katarina Đurđević, studentice 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
KORISNIČKO ISKUSTVO BOJA NA MREŽNIM STRANICAMA, autorice: Anita Papić i Antonela Čepčar, studentica 08:00 do 20:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Usporedba akvarela i pjesme Zaljubljen u ljubav, autori: Josipa Marijanović i Jakov Sabljić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, profesori, opća populacija
Vidim, mislim, pitam se, autori: Josipa Marijanović i Jakov Sabljić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, profesori, opća populacija
Kako vidimo boje, autorice: Gorka Vuletić i Marija Milić 08:00 do 20:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, opća populacija
Nazivi boja u hrvatskom jeziku, autorice: Maja Glušac i Dora Tatar 08:00 do 20:00 Poster Studenti i zaposlenici Fakuleta
Kako vidimo boje pod mikroskopom?, autori: Damir Hasenay, Ines Horvat, Maja Šimenić i Adriana Hibik 08:00 do 20:00 Poster Opća populacija
Boje u frazemima, autorica: Ana Mikić Čolić 08:00 do 20:00 Poster Studenti i zaposlenici Fakulteta
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Ulica cara Hadrijana 10d, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Dijeta u bojama, autori: Željko Popović, Ivana Popović, Barbara Smoljo i Maja Pejaković 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Korak u znanost 3.0. i FOOZOS boje u Višnjanu!, autor: Željko Rački, suautorice: Lucija Zemljak, Željka Pritaković, Mihaela Lolić, Iva Martinović, Nikolina Spajić, Sara Ivanović, Ema Šumiga, Marija Šomoljanski, Ivona Vadlja i Josipa Majić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
O (letećim) bojama na engleskom i hrvatskom jeziku: Igre na ploči, voditeljice: Mirna Erk, Ksenija Benčina, Ivana Marinić i Ivana Moritz 12:00 do 13:00 Radionica Studenti FOOZOS-a
VIZUALNO ODREĐIVANJE pH VRIJEDNOSTI, voditeljica: Irena Kišmartin, suradnice: Irella Bogut i Dora Horvatić 12:00 do 13:00 Praktikum iz prirodoslovlja, prostorija 24, I. kat Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje moje prakse – (ne)vidljiva realnost vrtića i Reggio pedagogija, predavačica i suradnici: Ida Somolanji Tokić, Petra Bučević, Ema Kasač i Magdalena Šimatić 12:00 do 12:45 Učionica br.1 Predavanje studenti*, odgajatelji, stručni suradnici i svi zainteresirani
Građevinski i arhitektonski fakultet, Vladimira Preloga 3, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Boje kao opterećenje za projektiranje zgrada, autori: Adriana Cerovečki i Ivan Kraus 08:00 do 16:00 Ulazni hol Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boje drveta, autori: Mario Jeleč i Kristina Strukar 08:00 do 16:00 Poster Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje su informacije - prometna signalizacija na cestama, autorice: Martina Zagvozda, Jelena Kaluđer i Sanja Dimter 08:00 do 15:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje su informacije – karta, autorica: Brankica Malić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje su informacije – signalizacija aerodroma, autorica: Irena Ištoka Otković 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Mogućnosti primjene infracrvene termografije u građevinarstvu, autori: Dino Obradović, Mihaela Teni, Hrvoje Krstić i Mario Galić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Eksplozija boja, autori: Sanja Lukić i Hrvoje Draganić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje godišnjih doba, autorice: Zlata Dolaček-Alduk, Tanja Sušac i Biljana Kodžoman 08:00 do 15:00 Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, učiteljice razredne nastave, studenti, opća populacija
Mondrianove boje, autorice: Lucija Lončar i Ivana Brkanić 08:00 do 15:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
BOJE POTRESNE OPASNOSTI, autor: Marin Grubišić 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor u holu Fakulteta, 1. kat Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako daltonisti vide svijet?, autorice: Vesna Bilić Kirin, Jelena Kovačević, Lea Dumić i Veronika Raiz 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Utjecaj boja na podsvijest čovjeka, autorica: Klaudia Kamra, suradnica: Marija Anđić 08:00 do 16:00 Poster Opća populacija
Sve boje borbe protiv raka, autori: Danijela Nujić i Josip Milas 08:00 do 16:00 Poster Opća populacija
Boje za prepoznavanje bakterija, autori: Slavko Kepec i Dubravka Holik, Maja Miškulin, studenti: Filip Čavar i Petra Popijač 08:00 do 16:00 Hol Poster Studenti 1. do 6. godine Medicinskog fakulteta
Spektar boja u kemijskoj analizi voda, autori: Dubravka Holik, Slavko Kepec, Andrea Milostić-Srb, Maja Miškulin, studentice: Nika Srb, Matea Romić i Ivana Serdarušić 08:00 do 16:00 Hol Poster Studenti 1. do 6. godine Medicinskog fakulteta
ŠTO BOJA KOŽU?, autorice: Maja Tolušić Levak, Martina Mihalj, Tatjana Kovačević, Ivana Krajina i Ivanka Muršić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
KOŽA KAO SEMAFOR, autori: Maja Tolušić Levak, Ivana Lovrić, Vera Plužarić i Igor Kuric 08:00 do 16:00 Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Prehrambene boje i njihov utjecaj na zdravlje organizma, autorice: Marija Knežević, Antoneta Sekulić, Albina Dumić i Nika Pavlović 08:00 do 16:00 Hol Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
HISTOLOGIJA – NAJŠARENIJA ZNANOST U MEDICINI, autori: Nikola Bijelić, Edi Rođak, Maja Tolušić Levak i Ivana Lovrić 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kako zvuče boje?, autorica: Nikolina Kolobarić 08:00 do 16:00 Hodnik - pano Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Koje je boje vaš urin?, autori: Ana Jurić, Ivana Gašpar, Antonio Barać i Veronika Banović 08:00 do 16:00 Hol Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Mikrobiologija u boji, autori: Domagoj Drenjančević, Marijan Orlović, Vlatka Stojačić, Valentina Živković i Tomislav Kurevija 08:00 do 16:00 Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Koje su boje stanice moje?, autorice: Sara Klasan, Martina Matanović i Petra Medač, suradnica mentorica: Branka Lončar 08:00 do 16:00 Poster Studenti, opća populacija
Predanalitika u bojama, autorice: Josipa Legac i Petra Medač 08:00 do 16:00 Poster Studenti i zdravstveni djelatnici svih dobnih skupina
Color in art therapy, autorica: Andrijana Šantić, koautori: Krešimir Šantić, Jasmina Pacek, Dunja Degmečić 08:00 do 16:00 Poster Studenti, liječnici i medicinsko osoblje Klinike
Zašto neki muškarci misle da je tirkizno isto što i plavo? (Ili 'kako daltonisti vide svijet?'), voditeljica: Jasenka Wagner Kostadinović, suradnice: Patricia Vidas i Marija Macan 11:00 do 11:45 Praktikum za mikrobiologiju i biologiju Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Kemija je prava stvar, može bojat svaku tvar, voditeljice: Angelika Julardžija, Sara Klasan, Martina Matanović i Barbara Viljetić 11:30 do 13:30 Biokemijski praktikum Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Boja zaštitne magije u narodnoj medicini – zašto baš crvena?, predavačice: Marija Raguž i Tamara Alebić 18:00 do 18:45 Predavaonica suteren Predavanje Studenti, opća populacija
Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Numerous shades of the referendum, autori: Matea Lončar i Bruno Lončar 08:00 do 16:00 Poster 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
(Be) INSPIRED: inovativno studiranje izbjegličkog i migracijskog prava on-line, autorica: Helga Špadina 08:00 do 20:00 Predvorje zgrade Poster, Prezentacija Studenti, opća populacija
"Sve boje dječjih prava", voditeljica: Mira Lulić 09:00 do 09:30 Radionica Predškolarci vrtića Stribor
Izložba studentskih plakata Pravnog fakulteta Osijek: mračna strana međunarodne zajednice, ko-autori: Mira Lulić i Davor Muhvić 10:00 do 12:00 Izložba studentskih plakata 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Poetry of Colours in the Language of Law, predavačica: Ljubica Kordić 13:00 do 13:45 Dvorana 5, Radićeva 17 Predavanje Studenti, asistenti i nastavnici
Fakultet agrobiotehničkih znanosti u Osijeku, Vladimira Preloga 1, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Koje su boje vašeg tima: konvencionalni vs imerzni sustav u kulturi tkiva, autori: Iva Kovačević, Katarina Orlović, Anamria Beti, Ružica Matić, Dejan Bošnjak i Monika Tkalec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje probave konja, autorice: Maja Gregić, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Hodnik 1 kat. sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boja probave kod preživača, autorice: Tina Bobić i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Hodnik kod Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Instalacija Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Prebroji boje sjemena, autori: Vedran Orkić, Šimun Lakušić, Matko Pandurić, Jelena Musić, Tihana Lovrić, Ivan Kovaček i Zvonimir Mak 09:30 do 15:00 Hodnik Katedra za oplemejivanje bilja i sjemenarstvo Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boja tla, autor: Vladimir Zebec 09:30 do 15:00 3.kat (središnji hodnik ispred soba 341 i 342) Instalacija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Vesele boje u seoskom dvorištu, autorica: Zlata Kralik, suradnici: Ivona Djurkin Kušec, Manuela Grčević i Žarko Radišić 09:30 do 15:00 Hodnik ispred, Laboratorij za animalnu proizvodnju i biotehnologiju – jedinice Laboratorij za kvalitetu animalnih proizvoda, prvi kat, soba broj 171 i 172 Instalacija Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Molekule s VEZom, autorica: Dora Prpić, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Izložba zbirke kukaca, autorice: Emilija Raspudić, Mirjana Brmež, Ivana Majić, Josipa Puškarić i Mirela Varga 09:30 do 15:00 Laboratorij za entomologiju (401) i Praktikum za entomologiju (402) Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje koje volim su boje koje nosim, autorica: Lucija Prebeg, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Crtam kanom, crtam kanu, autori: Maja Filipović, Borna Merc, Lara Ergović, Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Svijet boja konja – i uživo!, autorica: Mirjana Baban, suradnici: Maja Gregić, Pero Mijić, Tina Bobić, Ante Bagarić, Silvija Butković i Nives Sič 09:30 do 15:00 U hodniku na prvom katu sjeveroistok Fakulteta agrobiotehničkih znanosti u Osijeku te ispred fakulteta Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje životinjskog carstva, autor: Tihomir Florijančić 09:30 do 15:00 Hodnik na prvom katu zapadno Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena i plava Hrvatska, autorice: Ana Crnčan, Mateja Vladisavljević, Marina Marinić i Adela Vukoja 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zeleno računovodstvo, autorice: Ana Crnčan, Antonija Hunjet i Marina Tošić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena plaćanja u poljoprivredi, autori: Ana Crnčan, Sara Bušić, Luka Vinković i David Kranjac 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje gladi, autori: Ana Heđi, Krešimir Prtenjača, Anamarija Dellavia, Goran Herman i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Boje pasiflore, autori: Ante Bubalo i Monika Tkalec Kojić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kako koze vide boje?, autori: Bernardica Jurić, Željka Klir i Josip Novoselec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
LED diode kao izvor dopunske svjetlosti, autori: Boris Ravnjak, Tomislav Vinković, Monika Tkalec Kojić, Antonija Lošonski i Jelena Kljajić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sjaj kovina, autori: Borna Merc, Lara Ergović, Davor Lamešić, Helena Žalac i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Bijela i plava - boje Osijeka i Slavonije, autor: Daniel Haman 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kontaminacija u kulturi tkiva, autor: Dejan Bošnjak, suradnici: Andrija Branković, Ivan Glavan, Monika Tkalec Kojić, Toni Kujundžić i Aleksandar Stanisavljević 09:30 do 15:00 Fakultetski atrij poster sekcije Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJAMA PROTIV BOLESTI I ŠTETNIKA, autori: Ivan Režić, Adel Tot, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Monika Marković, Ivan Vidaković i Pavo Lucić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJAMA I TEHNOLOGIJOM PROTIV KOROVA, autori: Franjo Balog, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Mladen Jurišić, Ivan Plaščak, Željko Barač i Dorijan Radočaj 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
PROMJENA BOJE PŠENICE U FAZAMA RAZVOJA, autori: Arian Ćosić, Benjamin Marić, Domagoj Zimmer, Ranko Gantner, Marija Ravlić i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
BOJE OSIJEKA IZ SVEMIRA, autori: Dorijan Radočaj, Mladen Jurišić, Ivan Plaščak, Željko Barač, Domagoj Zimmer i Antonela Lončar 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Uloga metala u izradi pigmenata različitih boja, autori: Goran Heffer, Ivan Vidaković, Katica Šimunović i Željko Barač 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Nije sve tako crno: frazemi sa sastavnicom crno u engleskom, njemačkom i hrvatskom jeziku, autorica: Iva Grubišić Ćurić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje i roboti, autori: Ivan Vidaković, Goran Heffer, Katica Šimunović i Željko Barač 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Smeđa signalizacija u ruralnom turizmu, autorice: Jelena Kristić, Jadranka Deže, Nives Sić i Ana Šinko 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Zelena ekonomija za održivu budućnost, autorice: Ljubica Ranogajec, Paula Križić i Iva Mikićlić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Tajna plave orhideje, autori: Lucija Nežić, Vedran Lederer, Marija Ravlić i Monika Marković 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Kana bez mana, autori: Maja Filipović, Borna Merc, Lara Ergović, Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Konj na termogramu, autorice: Maja Gregić, Kristina Zirn, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Predvorje prizemlja ili hodnik 1. kat. sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Prvi dojam je najvažniji, autorice: Maja Gregić, Mirjana Baban i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Predvorje prizemlja ili hodnik 1. kat sjeveroistok Katedre za govedarstvo i konjogojstvo Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Paleta jesenskih boja lišća, autori: Marija Kristić, Katarina Šperanda, Laura Tenžera, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Prirodni dodatci kao boje u hranidbi domaćih životinja, autori: Marija Pleša, Ivana Prakatur i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Predator - plijen pogled bez boja, autori: Marija Šolinić i Borna Buban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Biljni pigmenti, autorice: Marijana Matić i Vesna Rastija 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Bogatstvo boja u ovaca, autori: Marijana Ćosić, Željka Klir i Josip Novoselec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve nijanse dušika, autori: Marko Ivić, Dario Novoselović i Brigita Popović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Primjena boja u zaštiti poljoprivredne mehanizacije, autori: Martina Dugonjić, Petra Miškulin, Ivan Vidaković i Domagoj Zimmer 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Zelena krma, autori: Mihael Đurin i Ranko Gantner 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Prirodne boje (pigmenti) u krmivima, autori: Mihael Đurin, Vladan Malbaša, Ivana Prakatur i Mario Ronta 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Terapija konja bojama - kromoterapija, autorica: Mirjana Baban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Senilni leucizam – nijanse sive boje lipicanaca, autorice: Mirjana Baban, Ljuba Štrbac i Marina Bertović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Boja konja kao kriterij selekcije, autorice: Mirjana Baban i Ljuba Štrbac 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Kako konji raspoznaju boje?, autori: Mirjana Baban, Ljuba Štrbac i Mihael Đurin 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Koje su boje dijatomeje?, autori: Pavo Lucić, Magdalena Lešić, Dora Lončar, Martina Popić, Vlatka Rozman, Anita Liška i Domagoj Zimmer 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Postoji li zaista ljubičasta krava Milka?, autor: Nikola Raguž 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Koje si ti boje?, autorice: Danica Brnjić, Ivana Dmejhal, Antonia Petrić, Renata Baličević, Željka Vinković i Marija Ravlić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje u marketingu, autorice: Sanja Jelić Milković, Zrinka Tolušić, Ružica Lončarić, Hanna Balić, Karolina Kajan i Ema Penava 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
„Boje kukuruza“, autorice: Senada Mujčinović i Merima Idrizović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje krzna u mačaka, autorice: Sonja Petrović, Nikolina Kosić, Lucija Lovrić, Mia Švitek i Nikolina Stojanović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Svijet u boji sjemena, autori: Sonja Petrović, Jelena Musić, Tihana Lovrić, Šimun Lakušić, Matko Pandurić, Petra Majstorović i Nikolina Đorđić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Skakajući geni – tajna pjegavog kukuruza, autori: Sunčica Guberac, Vedran Orkić, Matej Kurilj i Sonja Vila 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Sve boje micelija, autorica: Tamara Siber 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Pasmine goveda kroz paletu boja, autori: Tina Bobić, Filip Bank, Josip Raković i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Boje termovizije u prevenciji bolesti kod goveda, autori: Tina Bobić, Josip Raković, Filip Bank i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Šareni svijet grožđa i vina, autori: Toni Kujundžić, Dejan Bošnjak, Luka Kujundžić, Nina Grujić Tomas i Ana Baban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti
Genetska kontrola dormantnosti pšenice, autori: Vedran Orkić, Sunčica Guberac, Vlado Guberac i Matej Kurilj 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Zeleni marketing, autori: Zrinka Tolušić, Sanja Jelić Milković, Igor Kralik, Katarina Kapular i Kristina Andrišić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje buše, autorice: Mirna Gavrin i Vesna Gantner 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Hrana duginih boja, voditeljica: Ivona Djurkin Kušec, suradnici: Zlata Kralik, Kristina Gvozdanović, Manuela Grčević i Žarko Radišić 10:00 do 10:30 Nastavni praktikum za sigurnost i kvalitetu animalnih proizvoda; soba br. 166 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Mali forenzičari, voditeljice: Gabriela Pravdić, Lucija Kereša, Kristina Domijan, suradnici: Miroslav Lisjak, Marija Kristić i Marija Špoljarević 10:00 do 10:30 Praktikum 320 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Gljive su u zraku, voditeljica: Gabriella Kanižai Šarić, suradnik: Davor Kojić 10:00 do 10:30 Sala za mikroskopiranje Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Pijem šareno – zdrav sam, voditeljice: Laura Tenžera i Katarina Šperanda, suradnici: Marija Kristić, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 10:00 do 10:30 Praktikum 341 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti
Šarene bakterije, voditeljica: Gabriella Kanižai Šarić, suradnik: Davor Kojić 10:00 do 10:45 Sala za mikroskopiranje Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Šareni origami, voditeljica: Marija Ravlić, suradnici: Renata Baličević, Željka Vinković, Monika Marković, Lucija Nežić, Danica Brnjić, Ivana Dmejhal, Antonia Petrić i Pavo Lucić 10:00 do 10:45 Praktikum 033 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Boje iz prirode, voditeljica: Andrijana Rebekić, suradnica: Sanja Grubišić 10:00 do 10:45 Praktikum 347 Radionica Viši razredi osnovne škole, srednja škola
Boje mijenjaš, kameleon nisi, što si?, voditelj: Dejan Agić, suradnici: Vesna Rastija, Maja Karnaš, Tena Jovanović, David Fruk, Ivan Habus i Ante Huber 10:00 do 10:45 Soba 357 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
Kakve je boje hrana za životinje?, voditeljica: Ivana Prakatur, suradnice: Ljubica Pastuović, Ljubica Pastuović, Ružica Babić i Katarina Tilhof 10:00 do 10:45 Praktikum za hranidbu, anatomiju i fiziologiju domaćih životinja (3. kat, soba br. 329) Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Tajno pismo, voditeljica: Maja Karnaš, suradnici: Vesna Rastija, Dejan Agić, Ana Šunić, Iva Bunić, Hana Šimenić i Gloria Ninković 10:00 do 10:45 Laboratorijski praktikum za Kemiju, soba br. 359, III. kat Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Čarolija boja, voditeljica: Ana Crnčan, suradnici: Sanja Jelić, David Kranjac, Jelena Kristić, Zrinka Tolušić, Tea Januš, Anđela Strahonja, Ana Čolak, Katarina Damjanović, Marko Brnjić i Bono Kesedžić 10:00 do 10:45 Praktikum za management i tržište, dvorana 167 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Šareni geni, voditeljica: Sonja Petrović, suradnici: Jelena Musić, Matko Pandurić, Nikolina Kosić, Lucija Lovrić, Mia Švitek i Nikolina Stojanović 10:00 do 10:45 Praktikum za oplemenjivanje bilja i sjemenarstvo Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Pogled na Osijek iz svemira, voditelj: Dorijan Radočaj, suradnici: Mladen Jurišić, Ivan Plaščak i Željko Barač 10:00 do 10:45 Praktikum za primjenu geoinformacijskih tehnologija u poljoprivredi i biljnoj proizvodnji – soba 226 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Čarolija boja, voditeljica: Ana Crnčan, suradnici: Sanja Jelić, David Kranjac, Jelena Kristić, Zrinka Tolušić, Tea Januš, Anđela Strahonja, Ana Čolak, Katarina Damjanović, Marko Brnjić i Bono Kesedžić 11:00 do 11:45 Praktikum za management i tržište, dvorana 167 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Ledene slatke boje, voditeljica: Sonja Petrović, suradnici: Šimun Lakušić, Petra Majstorović, Nikolina Đorđić, Jelena Musić, Ivan Kovaček i Zvonimir Mak 11:00 do 11:45 Praktikum 7/3 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
I. gimnazija Osijek, Županijska 4, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Moj genetički kod u bojama, voditeljica: Dragica Predrijevac, suradnice: Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Binarni kod u bojama, voditeljica: Rebeka Kalazić, suradnice: Snježana Novaković i Dragica Predrijevac 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Morseov kod u bojama: voditeljica: Snježana Novaković, suradnice: Rebeka Kalazić i Dragica Predrijevac 10:00 do 12:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Odjel za biologiju, Ulica cara Hadrijana 8A, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Biogeografske regije Hrvatske – šareni motivi iz prirode, autor: Dragan Prlić 10:00 do 16:00 Izložba fotografija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Dječji vrtić Jelenko, Bele Bartoka 55a, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Emocije i boje, voditelj: Ivan Miškulin, suradnice: Maja Miškulin, Terezija Berlančić, Nika Pavlović, Sabina Obradović i Monika Tomin 10:00 do 10:45 Radionica Predškolska djeca (Najstarija vrtićka skupina)
Ekološko-edukacijski centar, u reciklažnome dvorištu Zeleni otok Jug II, Opatijska ulica bb
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
ODVOJI PO BOJI!, voditeljice: Tihana Škugor i Biljana Pavić, suradnice: Maja Škugor, Sanja Trbara i Dunja Hlavsa 10:00 do 11:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, studenti
ODVOJI PO BOJI!, voditeljice: Tihana Škugor i Biljana Pavić, suradnice: Maja Škugor, Sanja Trbara i Dunja Hlavsa 12:00 do 13:00 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, studenti
OŠ „Retfala“, Kapelska 51a, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Boje oko nas, predavačica: Vlatka Vukić 10:30 do 11:30 Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Die bunte Welt der Literatur / Šareni svijet književnosti, voditeljica: Sonja Novak, suradnica: Tatjana Mioković, studentice Filozofskog fakulteta: Marina Brdarić, Barbara Gajger, Ana Koljanin i Marijana Mandić 12:20 do 13:05 Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Dječji pogled u svijet kroz boje, predavačice: Anamarija Petek Erić, Paula Poretti i Marija Šmit 14:00 do 15:35 Predavanje Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, O.Š. Retfala, 20 polaznika
Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje, Ružina 32, 31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kemija u duginim bojama, voditeljica: Ana Amić, suradnice: Martina Šrajer Gajdošik, Klara Štingl i Rea Miletić 16:00 do 16:45 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Plesni klub Broadway, Gacka 10, Trgovački centar Konzum
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Rastimo s bojama, voditeljica: Senka Gazibara, suradnice: Antonija Blažević, Maja Stočko, Dora Vincelj i Arijana Tomić 19:00 do 20:00 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Radio UNIOS, na 107,8 MHz
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Filozofski u eteru (emisija o ljudima i događajima na Filozofskom fakultetu u Osijeku), tema: Književnost u bojama, autori: Jakov Sabljić i Amra Hodžić 19:00 do 19:30 Radijska emisija Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, znanstvenici, opća populacija