Festival znanosti - Našice

Petak, 12. travnja 2019.

Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Trg dr. Franje Tuđmana 5, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako su boje osvojile svijet?, autori: Silvija Šokić i Đuro Rajh 07:00 do 19:00 Izložba Opća populacija
OŠ kralja Tomislava, Ulica Matice hrvatske 1, 31500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Slikanje, bojanje prirodnim bojama, autorica: Mihaela Pokrivka 08:00 do 16:00 Predvorje škole Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, opća populacija
Važnost boja u reklamama, autorica: Matija Ravlić 08:00 do 16:00 Predvorje škole Izložba Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Daltonizam, autorica: Anita Milošević 08:00 do 16:00 Predvorje škole Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Daltonizam, autorica: Nela Balog 08:00 do 16:00 Predvorje škole Poster Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, zaposlenici osnovne škole
Lego Mindstroms radionica programiranja 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Daltonizam – poremećaj prepoznavanja boja, predavačica: Maja Simel Bošnjaković 08:00 do 10:30 Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Dokaži bojom!, voditeljice: Blaženka Dudjak i Martina Strapač 08:00 do 10:30 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Fraktali, voditelji: Suzana Mihalek, Katarina Marks i Patrik Alatić 08:00 do 10:30 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Utrka boja, voditelji: Danijel Rončević i Nataša Kruljac 08:00 do 10:30 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Igrajmo se bojama - filmom i riječima, voditeljice: Tanja Majdandžić, Vesna Kovačević-Tomić, Branka Turza i Brankica Živković 08:00 do 13:30 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zdravom prehranom do zdravlja, predavačice: Silva Miškulin i Đurđica Mašić 08:00 do 10:30 Predavanje Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Boje u životinjskome carstvu, voditeljica: Darija Lozić, suradnica: Dajana Karas 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Šareni svijet, voditeljice: Marija Birkić i Monika Sobodić 08:00 do 10:30 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Obojeni svijet, voditeljice: Jelena Kruljac, Zdravka Peić i Tatjana Puhanić 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boje su u nama, voditeljica: Zdenka Kluk, suradnica: Ana Govorko 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Olimpijske igre i boje, voditelji: Marko Žigić i Ivana Šteković 08:00 do 13:30 Školsko-športska dvorana Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Simbolika boja u izradi grbova od srednjeg vijeka do današnjih dana, voditelji: Sandra Hvizdak, Tena Turza i Josip Kanis 08:00 do 13:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Tanjur pun boje, voditeljica: Blaženka Vrlja 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, opća populacija
Čarolija fraktala, voditeljica: Andrea Gorša, suradnica: Iva Petovari 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Učimo boje, voditeljica: Nela Balog 08:00 do 10:30 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Životinje i boje, voditeljice: Marina Bukvić, suradnica: Jasmina Kapetan Juroš 11:30 do 12:15 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Moć boja – glazba i film, voditeljice: Ana Katruša i Dubravka Sertić 11:30 do 12:15 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Fun with flags, predavačica: Ivana Mesić Kiš 11:30 do 12:15 Predavanje Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Eksplozija boja, voditeljica: Branka Lovošević 11:30 do 12:15 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Utječu li boje na ponašanje?, voditeljica: Ana Kuric 11:30 do 12:15 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
MODROTLAČ - tehnika bojanja platna 11:30 do 12:15 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Kroz boje do čarolije, voditeljice: Ivana Marinčić i Ljiljana Kubaša 11:30 do 12:15 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boja u fotografiji, voditelj: Dragoljub Siljanoski, suradnica: Dragana Golub 11:30 do 12:15 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Slikajmo kao JAMES RIZZI (Veseli grad), voditeljice: Jasmina Vidaković, Snježana Mataija i Sonja Majer Ćatić 11:30 do 12:15 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Robotica Pepper je u školi, predavači: Krešimir Jusup, Marija Ivanković i Blaženka Crnov 11:30 do 12:15 Predavanje Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, učitelji
Svijet kroz ružičaste naočale, voditeljice: Ivana Ostrički i Iva Ramljak 11:30 do 12:15 Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Ulica Augusta Cesarca 20, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
BOJE U JEZIKU I KNJIŽEVNOSTI, autorica: Marija Pepelko 08:00 do 16:00 Hodnik ispred učionice br. 17 Interaktivna pano-izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Idiomi u vezi s bojama u engleskom jeziku, autorica: Adrijana Rajić 08:00 do 16:00 Hol škole Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Idiomi u vezi s bojama u njemačkom jeziku, autorica: Mirjana Rajić Zebić 08:00 do 16:00 Hol škole Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Utjecaj boja na prepoznatljivost brendova (zavičajni brendovi), autorica: Tanja Horvat 08:00 do 16:00 Hol škole Izložba Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Fizika svjetlosti, autor: Mario Vučković 08:00 do 11:00 Učionica br. 21 Izložba, Demonstracijski pokusi Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje kroz povijest - od rođenja do smrti, predavači: Kristina Novak, Mario Vučković i učenici 1., 2. i 4. razreda gimnazije 09:00 do 09:45 Učionica 9 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Kemija u bojama, voditeljica: Tomislava Špehar 09:00 do 09:45 Učionica br. 3 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje u pejzažu kao poetika, autorica: Ljiljana Mihalj 09:00 do 10:00 Učionica br. 16 Izložba radova Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Boje kroz povijest - od rođenja do smrti, autorica: Kristina Novak 09:00 do 12:00 Učionica 9 Izložba, Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Pogled na boje iz jezičnog i književnog kuta, voditeljica: Lidija Kovačević 09:00 do 12:00 Učionica br. 16 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Boje na karti, voditeljice: Marina Međurečan i Marta Božić 09:00 do 13:00 Učionica br. 7 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Četiri su dovoljne!, voditeljica: Barbara Knežević, suradnik: Domagoj Sobol 09:30 do 10:15 Interaktivna učionica Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Boje u biljnom i životinjskom svijetu. Daltonizam, voditeljica: Senka Erdeš, suradnici: učenici 2., 3. i 4. razreda Gimnazije 09:30 do 10:30 Učionica br.2 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Boje su u nama, voditeljica: Adrijana Rajić, suradnica: Mirjana Rajić Zebić 10:00 do 10:45 Višenamjenska dvorana Radionica, Scenska igra Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Kemija u bojama, voditeljica: Tomislava Špehar 10:00 do 10:45 Učionica br. 3 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Kemija u bojama, voditeljica: Tomislava Špehar 10:00 do 11:45 Učionica br. 3 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Platonova i Arhimedova tijela u bojama, voditeljica: Darija Lozić 10:00 do 10:45 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Crno i bijelo, voditelj: Goran Hajnal, suradnik: Mario Vučković 10:00 do 10:45 Učionica br. 22 – praktikum nastave fizike Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
„Šareni srednji vijek“, predavač: Ivan Kruljac 10:00 do 10:45 Učionica 6 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Colour My World, voditeljica: Barbara Bošnjak, suradnica: Ivana Lijić 10:00 do 10:45 Učionica 13 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Važnost i značenje boja u kulturi španjolskoga govornoga područja -„Život je šarenilo boja“, autorica: Marija Božičanin 10:00 do 11:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Primjena pigmenata u oplemenjivanju jela, voditeljice: Dubravka Scharmitzer, Zdenka Crndić i Željka Horvat 10:00 do 12:00 Hol škole Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Problem četiri boje, predavačica: Zrinka Amidžić 10:05 do 10:50 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
BOJAMO SVIJET, voditeljica: Višnja Markotić 10:05 do 10:50 Učionica br.10 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Fizika boja, predavač: Mario Vučković 11:00 do 11:45 Učionica br. 21 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Boje, voditelj: Ivan Hajek 11:00 do 11:45 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Fizika svjetlosti, autor: Mario Vučković 12:00 do 13:00 Učionica br. 21 Izložba, Demonstracijski pokusi Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
„Šareni srednji vijek“, predavač: Ivan Kruljac 12:00 do 12:45 Učionica 6 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
OŠ Dore Pejačević, Ul. Augusta Cesarca 18, 31500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
BOJA TONA U VOKALNOJ I INSTRUMENTALNOJ GLAZBI, voditeljica: Mirjana Šutalo Vulić 08:00 do 09:30 Učionica glazbene kulture Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
KAKO NASTAJE DUGA (4.b razred), voditeljica: Jasna Österreicher 08:00 do 09:30 Učionica broj 11 Radionica Opća populacija
JA U SVIJETU PROLJETNIH BOJA, voditeljica: Danijela Horvat 08:00 do 09:30 Učionica broj 18 Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole i roditelji
COLOURS – MEANING, SYMBOLISM AND FESTIVALS (HOLI – FESTIVAL OF COLOURS IN INDIA), voditeljica:Alenka Taslak, suradnica: Manju Chillar 08:00 do 09:30 Učionica broj 22 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
CRVENA I ŽUTA EKIPA, voditelj: Marko Blažević, suradnica: Jelena Kapraljević 08:00 do 09:30 Školska dvorana Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Problem četiri boje, voditeljica: Branka Burazer 08:00 do 09:30 Učionica broj 17 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
DOTAKNI BOJU, voditeljica: Snježana Šulentić, suradnici: Perica Mihaljević i Vedran Stanić 08:00 do 09:30 Učionica broj 22 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
EKSPRESIVNOST BOJA U LIRSKOJ PJESMI, voditeljica: Senka Lah 08:00 do 09:30 Učionica broj 19 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
UTJECAJ TEMPERATURE NA FIZIKALNA SVOJSTVA I GRADACIJU BOJE VOŠTANIH BOJA U LIKOVNOME STVARALAŠTVU (2.b razred), voditeljica: Daniela Vidaković 08:00 do 10:45 Učionica broj 6 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
ŽIVOT NIJE SIV (4.c razred), voditeljica: Marija Marković, suradnica: Marija Marković 08:00 do 10:45 Učionica broj 12 Radionica Opća populacija
ČAROBNI SVIJET BOJA (3.c razred), voditeljica: Renata Štefančić 08:00 do 10:45 Učionica broj 10 Radionica Roditelji
MALI KEMIJSKI LABORATORIJ - PRIRODNE BOJE DUGOVJEČNOSTI I ZDRAVLJA (2.c razred), voditeljica: Marina Mihalj 08:00 do 10:45 Učionica broj 8 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
BOJE MOGA MJESTA, voditeljica: Anita Lovrić 08:00 do 10:45 PŠ Vukojevci Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
VESELE PISANICE (1.c razred), voditeljica: Jadranka Jantošik, suradnici: roditelji, koji će biti pomagači, jer su djeca sedmogodišnjaci 08:00 do 10:45 Učionica broj 7 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
BOJE U 3D, voditeljica: Sandra Poljak, suradnici: Članovi ZTK-a 10:00 do 11:30 Učionica informatike Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole
ŠARENILO IGARA U ŠKOLSKOJ SPORTSKOJ DVORANI, voditeljica: Jelena Kapraljević 10:00 do 11:30 Školska sportska dvorana Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
MASKE U ŽIVOTINJSKOME SVIJETU, voditeljica: Tanja Molnar 10:00 do 11:30 Učionica broj 2 Radionica Predškolski uzrast, niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
ZASTAVE, voditeljica: Smilja Dragojlović 12:00 do 13:30 Učionica broj 14 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
PRIRODNE I UMJETNE BOJE U HRANI, voditeljica: Ana Tomaić Bernat 12:00 do 13:30 Učionica broj 3 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, roditelji
IZRADA KALEIDOSKOPA, voditeljica: Verica Marinović 12:00 do 13:30 Učionica fizike Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
OSNOVNE I IZVEDENE BOJE (1.b razred), voditeljica: Vera Azenić 12:00 do 14:30 Učionica broj 8 Radionica Opća populacija
BOJE LEPTIROVIH KRILA (3.a razred), voditeljica: Dubravka Pavić 12:00 do 14:30 Učionica broj 11 Radionica Opća populacija
TONOVI BOJA KROZ GODŠNJA DOBA (1.a razred), voditeljica: Ružica Belunjak 12:00 do 14:30 Učionica broj 7 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole, djelatnici osnovne škole, roditelji
ČAROLIJA BOJA – IZRADA PRIRODNIH I NETOKSIČNIH VODENIH BOJA I IZRADA DOMAĆIH TEMPERA (3.b razred), voditeljica: Marina Mirković 12:00 do 14:30 Učionica broj 11 Radionica Opća populacija
UTJECAJ HIGROSKOPNOGA SVOJSTVA SOLI NA BOJU U AKVAREL TEHNICI (2.a razred), voditeljica: Iva Šikić 12:00 do 14:30 Učionica broj 6 Radionica Predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
DIE FARBEN DER JAHRESZEITEN COLOURS OF THE SEASONS, voditeljice: Jadranka Ladnjak i Monika Pintarić 12:00 do 13:30 Učionica broj 20 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
SLIKANJE PEJZAŽA - UPORABA VIDNIH PJESNIČKIH SLIKA, voditeljica: Kristina Fedor 12:00 do 13:30 Učionica broj 19 Radionica Opća populacija
BOJAMO BESKONAČNOST, voditeljica: Ljerka Vešligaj 12:00 do 14:30 Učionica broj 15 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
KOLIKO BOJA SKRIVA LIST? - KROMATOGRAFIJA BILJNIH PIGMENATA, voditeljice: Leopoldina Vitković, Branka Burazer i Verica Marinović 14:00 do 15:30 Učionica broj 2 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
ODREĐIVANJE VRIJEDNOSTI OTPORNIKA METODOM RAČUNANJA POMOĆU OBOJANIH PRSTENA, voditelj: Davor Milošević 14:00 do 15:30 Učionica broj 1 Radionica Predškolski uzrast, osnovna škola, 1. razred srednje škole
Župna crkva sv. Antuna Padovanskog, Kralja Tomislava 1, 31500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Liturgijske boje, voditeljice: Mirta Rilko, Anita Zavada i Gordana Cvijetović 08:00 do 08:45 Sakristija, crkva, muzej Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. razred srednje škole