Festival znanosti - Zagreb

Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Vertikalni vrt – od ideje do detalja, voditelji: Martina Skendrović, Vesna Židovec, Monika Kamenečki i Gordan Cmrečki 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Naučimo pisati Brailleovim pismom, Nina Sivec 13:00 do 15:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 20:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tko je odgovoran za velika otkrića? Sreća, znanje ili neka treća priča?, voditeljice: Ana Huđek i Ksenija Durgo 10:00 do 10:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mali tečaj o šumskim požarima, voditelj: Matej Turk 10:00 do 10:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Zanimljiva otkrića iz svjetskih šuma, voditeljice: Martina Đodan i Sanja Perić 10:30 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Razvoj naftne industrije, Borivoje Pašić i Igor Medved 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prirodoslovna otkrića, voditeljice: Renata Brezinščak i Marijana Vuković 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako mjerimo dimenzije stabla?, voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković 11:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Šumski štetnik gubar, voditelj: Boris Liović 11:30 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo kišu, tlo i iglice u šumi, voditeljice: Tamara Jakovljević i Renata Tubikanec „Procjena atmosferskog taloženja i razine ozona u mediteranskim šumskim ekosustavima“ (Projekt Hrvatske zaklade za znanost) voditeljica: dr. sc. Tamara Jakovljević 11:30 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upotreba obnovljive geotermalne energije u Republici Hrvatskoj – sadašnje stanje i potencijali, Tomislav Kurevija 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nevjerojatne supermoći kukaca, voditelji: Ivan Lukić i Nikola Lacković 12:00 do 12:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Otkrij, zabavi se i objasni, voditelji: Dubravka Despoja, Sanja Martinko, Daliborka Pavić i učenici sedmih i osmih razreda OŠ Frana Galovića, OŠ Tituša Brezovačkog i OŠ Prečko 12:00 do 13:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Očuvanje genetskih resursa šumskog drveća u svjetlu klimatskih promjena“, projekt Hrvatske zaklade za znanost (2014. ‒ 2018.), voditelj projekta: dr. sc. Mladen Ivanković; voditeljice: Nevenka Ćelepirović i Marija Gradečki-Poštenjak 12:30 do 13:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nafta i plin – kako nastaju i kako ih tražimo, voditelj: David Rukavina 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što se krije u dimu cigareta?, Anita Somborac Bačura 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje uzročnika gljivičnih bolesti šumskog i urbanog drveća morfološkim i molekularnim metodama, Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović 13:30 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje boja analitičkom kemijom, voditeljice: Mirta Čizmić i Magdalena Ondrušek 14:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 14:30 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrij iluziju – radionica iz fiziologije, voditelj: Alan Šućur 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Povećanje iscrpka nafte upotrebom ugljikova dioksida, Ivan Smajla 16:00 do 16:30 Velika dvorana Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako mjeriti disanje – radionica iz fiziologije, voditelj: Tomislav Kelava 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Promet i transport – inovativni koncepti: jučer ‒ danas ‒ sutra, Sadko Mandžuka, Edouard Ivanjko, Pero Škorput, Hrvoje Pilko, Martin Gregurić i Krešimir Kušić 16:00 do 17:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNA fingerprinting – biološka radionica, voditelji: Nebojša Vujnović i Lucija Škara 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mumije iz leda – primjer Oetzija, Mislav Čavka 17:30 do 18:30 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Laboratorijske životinje i otkrića za koja su zaslužne, Darja Flegar 17:45 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće dvostruke uzvojnice deoksiribonukleinske kiseline, Sanja Dolanski Babić 18:15 do 18:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nastup pjevačkog zbora „Lege artis“ Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 20:00 do 21:00 Velika dvorana Protokol Opća populacija
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Otkrića u kemiji, Davor Šakić, Tin Weitner, Marijan Marijan i Hrvoje Rimac 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zavirimo u nevidljivi svijet mikroba, voditeljica: Maja Šegvić Klarić 10:00 do 10:45 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Od bojila, preko indikatora, do lijeka, Kristina Pavić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nuklearna energija – izumi, istraživanja, inovacije, Želimir Veinović, RGNF i Fond za financiranje razgradnje NEK 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijte lijek u svome vrtu, Maja Bival Štefan i Mateja Mervić 11:00 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo što je u epruveti, voditeljice: Jasna Jablan i Suzana Inić 11:00 do 12:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otkriće termometra, Marina Čalogović 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modeliranje Tunguske eksplozije, voditelj: Mario Poleto 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Komarci, mikroskop i Brijuni, voditelj: Tomislav Mašić 12:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Radioaktivna otkrića i anegdote, voditelj: Krešimir Trontl FER i Fond za financiranje razgradnje NEK 13:00 do 14:15 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijsko poslijepodne – interaktivno predavanje s demonstracijskim pokusima, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće artemizinina – od tradicionalne kineske biljke do Nobelove nagrade, Marija Kindl i Biljana Blažeković 13:00 do 13:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNK – najsmotanija molekula u organizmu, Domagoj Kifer i Najda Selak 13:30 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Zvuk i zdravlje, Bernardica Bakula, Željka Kuljak, Josipa Bajan i učenice Škole za primalje 14:15 do 14:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
STEMcooking MakeyMakey Lab, voditelji: Ivana Fundurulić, Adriana Ivandić, Lea Radočaj, Nika Horvat, Donal Brennan, Peter Kyselica, Julio Calle Plata, Sara Rodriguez González, Thomas Bertschy i Lory Melin 14:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mali pokus za veliko otkriće: otkrijte molekulu DNK u svojoj slini, voditeljice: Andrea Čeri i Angela Milanović 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upoznajte se s bakterijama!, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće dijabetesa i inzulina, Sanja Jurmanović 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića lijekova koja su promijenila svijet, Miranda Sertić 16:00 do 16:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tunguska eksplozija 1908. – 100 godina misterije, Tihomir Marjanac 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaviri u mikroskop i Foldoscope, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 17:30 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modeliranje Tunguske eksplozije, voditelj: Mario Poleto 18:00 do 19:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Greškama do otkrića – zašto je važno griješiti?, Predrag Pale 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Molekula za zdravu mamu i bebu, voditeljice: Ivana Rumora Samarin, Ines Panjkota Krbavčić i Anja Vukomanović 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje duljina od drevnih Egipćana do danas, Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako bi Nikola Tesla danas obrađivao voćne sokove?, Anet Režek Jambrak i Danijela Bursać Kovačević 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bioraznolikost podzemnih gljiva Hrvatske, voditelj: Željko Zgrablić 10:30 do 11:00 Velika dvorana Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bakterije mliječne kiseline ‒ malene, moćne i izdržljive, Leo Moguš i Anita Slavica 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Najslađe ledeno otkriće – sladoled, Katarina Lisak Jakopović 11:00 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Metali, metali..., Igor Jajčinović 11:00 do 11:20 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Suvremene metode geodetske izmjere i senzori, Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Dorijan Radočaj i Antonio Tupek 11:15 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kameno, bakreno, brončano, željezno... aluminijsko doba?, Franjo Kozina i Zdenka Zovko Brodarac 11:20 do 11:40 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Metali u tvornici čokolade – vesela otkrića, Sandra Brajčinović 11:40 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Jedemo li GMO?, Ivan Krešimir Svetec 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića – materijali na bazi željeza – željezni ljevovi, Tomislav Rupčić i Zdenka Zovko Brodarac 12:00 do 12:20 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Uloga zvučnog zida u razvoju zrakoplovstva, Damijan Cerinski, Ladislav Lazić, Martina Lovrenić-Jugović i Jakov Baleta 12:20 do 12:40 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Ionska lebdjelica, Stevče Arsoski i Denis Posilović 12:40 do 13:10 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Moderni lijekovi koji svoje otkriće duguju biljkama, Maja Friščić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće ledenog doba, Ljerka Marjanac i Tihomir Marjanac 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kvantna fizika – otkrića koja zbunjuju um, Robert Pezer 13:10 do 13:50 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo Zemlju uz Copernicus, Ana Kuveždić Divjak i Zvonimir Nevistić 13:30 do 14:15 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće teorije tektonike ploča, pokretača života na Zemlji, Mario Poleto 14:00 do 14:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 14:00 do 15:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
AlphaGo – kako umjetna inteligencija „samostalno uči“ geostrateške igre?, Damir Medak 14:15 do 15:15 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
tkriće i karakteristike najbolje istražene bakterije, Višnja Bačun-Družina 15:30 do 16:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u malom, voditelji: Silvijo Vince, Ivan Folnožić, Branimira Špoljarić, Dina Jelenčić, Katarina Marjanović i Antonia Bem 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nije pub kviz, nego kviz iz anatomije, voditelji: Mirela Pavić, Hrvoje Lucić, Snježana Ćurković, Zvonimir Budinščak, Lana Zovko, Zvonimir Delać i Lucija Barić 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Igla, bazen i valovi – i životinjama treba fizikalna, Zoran Vrbanac 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNK iz biološkog traga, voditelji: Danijel Špoljarić, Ksenija Vlahović, Maja Popović, Sanja Arsenić, Gordan Mršić i Luka Pajurin 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće: Pandemija u kartografiji, Miljenko Lapaine 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Women of NASA (edukativne LEGO kockice), voditelj: Hrvatsko interdisplicinarno društvo, Krešimir Čanić 18:00 do 19:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
A što je bilo prije Tesle?, voditelji: Katarina Jurišić, Vanja Vučinić i Hrvoje Negovec 18:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Znanstveno obrazovanje 21. stoljeća ‒ od rane dobi u vrtiću do cjeloživotnog učenja: Otkrivajmo i čudimo se prirodi, Dalibor Paar 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Znanstvena otkrića tekstilne kemije, voditeljice: Martinia Ira Glogar, Ana Sutlović, Sandra Flinčec Grgac, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Zorana Kovačević, Iva Matijević, Katia Grgić, Eva Magovac, Rajna Malinar 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od sunčeve zrake do stola – fotosinteza, Ana-Marija Domijan, Josipa Delija, Margareta Paulić i Ivana Mustapić 10:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Otkriće vatre – prekretnica u razvoju čovjekovih predaka, voditeljica: Nikolina Bošnjak 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Marin Getaldić – pogled u novo doba, Marijana Buljan 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo tajne kemije, voditeljice: Martina Biošić, Lana Topalović i Ines Topalović 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
U potrazi, voditelji: Dario Dabić, Klaudija Ivanković, Marko Jagetić i Katarina Sokač 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što smo otkrili u dubinama Sredozemlja?, Tatjana Bakran-Petricioli 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je plijesan iz zraka postala Pepeljnjakov Aspergillus?, Daniela Jakšić i Jelena Geček 12:30 do 13:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 12:30 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo stanice u našem tijelu, voditeljica: Andrea Hulina 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Inovacija u kreaciji kostima – radionica inovativnog kostima, voditelji: Ivana Bakal, Marin Sovar, Đurđica Kocijančić i Sanja Jakupec 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je određen Avogadrov broj, Tajana Preočanin i Tin Klačić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada Teslina transformatora s tranzistorom BD139, voditelji: Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Zabavnom stranom matematike do otkrića!, voditeljice: Romina Macan, Antonia Čoić i Anamarija Oršulić 15:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mala meteorološka radionica, voditelj: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Nikola Vikić Topić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mikrobiom morskih kornjača, Sunčica Bosak 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Drveni neboderi – uporaba inovativnih materijala od drva u visokogradnji, Vlatka Rajčić i Mislav Stepinac 16:00 do 17:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće nafte i njezina uloga u razvoju automobila, voditelji: Fabio Faraguna, Roko Blažić, Hana Duhaček, Stjepan Džalto, Kristina Kezerić, Mario Pipunić, Ivan Pucko, Aleksandra Putnik, Marko Racar, Lucija Rebrović, Helena Šimek i Iva Zokić 16:15 do 17:45 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj tehnologija pročišćavanja voda, voditelji: Marko Racar, Roko Blažić, Hana Duhaček, Stjepan Džalto, Fabio Faraguna, Kristina Kezerić, Mario Pipunić, Ivan Pucko, Aleksandra Putnik, Marko Racar, Lucija Rebrović, Helena Šimek i Iva Zokić 17:00 do 18:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Automaton – prarođak robota, Vibor Krajna 17:15 do 18:15 Velika dvorana Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slatkovodne ribe Aquatike – predstavljanje knjige autora Gorana Jakšića 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predstavljanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Radiona.org: SmartZG // FPGA, voditelji: Goran Mahovlić, Davor Jadrijević, Marko Zec, Damir Prizmić, Deborah Hustić i Marko Jovanović 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Skrivene dimenzije svemira, Davor Horvatić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrij cvrčka!, voditelji: Andreja Štancl i Franjo Pavlović 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Snagom pare ‒ izum parnog stroja, Branimir Prgomet 10:00 do 11:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
robotics@fer.hr, voditelji: Ivan Marković, Barbara Arbanas, Marsela Polić, Nadir Kapetanović, Matej Celega, Anđela Čirjak i Demijan Jurić 10:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zvuk, sluh i ..., voditelj: Miljenko Krhen 11:00 do 12:15 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kad su dinosauri šetali Hrvatskom..., Aleksandar Mezga, Jan Hinkelman i Filip Šantak 11:00 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Senzorika sira, voditeljica: Nataša Mikulec 11:30 do 12:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako pomoću kutomjera doći do novih svjetova?, Josip Stepanić 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo kukce!, voditelji: Ivana Pajač Živković, Maja Čačija, Darija Lemić, Helena Gašparić Virić i Ivan Juran 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijte više o svom omiljenom voću, voditelji: Boris Duralija, Martina Skendrović Babojelić 12:30 do 13:15 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Hokus-pokus u pučkoj školi 19. stoljeća, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Otkrića u čaši mlijeka, Milna Tudor 13:00 do 13:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zabava uz trening uma – programiranje elektroničke kocke, voditelji: Radovan Kosanović i Goran Ecimović 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako su otkriveni pesticidi, Aleksandar Mešić 13:30 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo skrivene opasnosti na tanjuru, Ivana Kmetič i Teuta Murati 14:00 do 14:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
A što je bilo prije Tesle?, voditelji: Katarina Jurišić, Vanja Vučinić i Hrvoje Negovec 14:00 do 15:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izmjerite svoju oštrinu vida i dioptriju, voditelj: Veleučilište Velika Gorica 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:30 do 15:15 Mala dvorana Film Opća populacija
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
3D olovke, voditelji: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Predstavljanje sekcije Hrvatske udruge studenata zrakoplovstva, Marin Ivanković, Ivor Šantak, Kristijan Brezović i Petar Ribarić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće krapinskih neandertalaca, Eduard Vasiljević 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Infokutak o radioaktivnom otpadu, Renato Filipin, TMNT i Fond za financiranje razgradnje NEK 16:00 do 17:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 17:00 do 18:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Programiranje „na žgance“, voditelji: Tomislav Jagušt i Mirna Baksa 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako se koristiti Internet stvarima (IoT) s pomoću platforme Arduino, voditeljica: Mirjana Malarić 17:00 do 18:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nobelove nagrade i astronomija, Zvonimir Drvar 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je Nikola otkrio Sjeverni pol?!, Nikola Vikić-Topić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 13:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Najslađe otkriće ili priča o čokoladi, voditelji: Danijela Ašperger, Tea Borojević i Ivana Mađor-Božinović 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Šarenilo boja metalnih ruda je „prava umjetnost“!, voditelji: Kristina Tolić i Dolores Židanić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
COLORINA – Bijelo je šareno, voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Iva Matijević, Željko Knezić, Ivana Iličić, Dora Kos i Valerija Ljubić 10:10 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zajašimo valove, uzburkajmo atmosferu, Kristina Klemenčić Novinc 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zavirite u svijet mikroraznolikosti, voditelji: Daniela Petrinec, Petra Tramontana, Damir Sirovina i Goran Kovačević 11:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje naprednih materijala, Lovro Fulanović 12:30 do 13:15 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izmjerite svoju oštrinu vida i dioptriju, voditelj: Veleučilište Velika Gorica 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, voditelji: Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 13:00 do 15:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće inzulina ili kako su spašeni životi milijuna ljudi oboljelih od šećerne bolesti, Ines Kovačić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 14:30 do 16:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaviri u mikroskop i Foldoscope, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 14:30 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
NASA Apollo Saturn 5 (edukativne LEGO kockice), voditelj: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Upoznajte se s bakterijama!, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kratka povijest kriptografije, Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nobelove nagrade i astronomija, Zvonimir Drvar 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Potraga za najdubljim načelima svemira, Marko Grba 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dva Grka, dva Arapa i dva Dubrovčana mjere Zemlju, Vladis Vujnović 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Tko je izumio?, edukativna predstava Teatra Tirena 12:00 do 13:00 Velika dvorana Kazališna predstava predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Origami izumi – savijanje papira – idealni ključ nove tehnološke revolucije, Sanja Srbljinović Čuček 12:00 do 14:00 Galerija „Idealni grad“ Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Tribina Ekološko danas – Tko je otkrio ekologiju?, Nikolina Bošnjak 12:00 do 14:00 Galerija „Idealni grad“ Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otvoreni Ludi labos – izum vatre, voditeljica: Nikolina Bošnjak 17:00 do 19:00 Igraonica CZKIO Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Hokus-pokus u pučkoj školi 19. stoljeća, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Eksplozivi – otkrića kroz povijest, voditelj: Vinko Škrlec 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Faust Vrančić – izumitelj svjetskoga glasa, Marijana Borić 13:00 do 14:00 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Pijesak – od plaža, preko pustinjskih dina i prapornih ravnjaka do ubojitih vulkana, voditelji: Marta Mileusnić i Uroš Barudžija 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
DNK detektiv, voditeljica: Martina Podnar Lešić, Hrvatski prirodoslovni muzej 13:00 do 14:00 Radionica, Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Pierottijeva 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrivanje ugljikovodika mini potresima, voditelji: Josipa Kapuralić i Nataša Balaško 11:00 do 12:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Podizanje kapljevine utiskivanjem plina, voditelji: Mario Jukić i Ante Budanko 12:30 do 13:30 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nanosvijet, voditelji: Carla Ključarić, Sven Mijić, Monika Miličević i Petar Mijić 14:15 do 15:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Henry Darcy (1803. ‒ 1858.) i njegov zakon o tečenju podzemne vode, Jelena Parlov i Kristijan Posavec 15:30 do 17:00 Radionica, Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Marulićev trg 20
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Franjo Hanaman, tvorac divnog novoga svjetla, Marija Kaštelan Macan 10:00 do 11:00 Klub nastavnika Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijte mikrosvijet elektronskim mikroskopom, voditeljica: Jelena Macan* 13:00 do 16:00 I. kat Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija
Botanički vrt

Botanički vrt – za obilazak, molimo, najavite se na 01/48 98 066 ili na botgarzg@botanic.hr.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Vanja Stamenković* 12:00 do 13:00 Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Vanja Stamenković* 12:00 do 13:00 Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Institut Ruđer Bošković, Bijenička cesta 54
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Nobelove nagrade za otkrića u području neuroznanosti, Dubravka Švob Štrac 10:00 do 11:00 Dvorana I. krila Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Znanost napreduje sprovod po sprovod: O otkrivačima moderne fizike, Saša Ceci 11:00 do 12:00 Dvorana I. krila Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijsko (prije)podne, interaktivno predavanje s demonstracijskim pokusima, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 12:10 do 13:00 Dvorana I. krila Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Život u malom, voditelji: Silvijo Vince, Ivan Folnožić, Branimira Špoljarić, Dina Jelenčić, Katarina Marjanović i Antonia Bem 12:00 do 18:00 Klinika za porodništvo i reprodukciju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Evolucija krvi, voditelji: Marinko Vilić, Ivona Žura Žaja, Ana Shek Vugrovečki, Lana Vranković, Jadranka Pejaković Hlede, Maja Belić i Josip Miljković 12:00 do 18:00 Zavod za fiziologiju i radiobiologiju, Zavod za patološku fiziologiju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijski kutak, voditelji: Ivana Stolić, Luka Krstulović i Andrea Tumpa 12:00 do 18:00 Zavod za kemiju i biokemiju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dani akademika Zdravka Lorkovića na Veterinarskom fakultetu od 1941. do 1951. godine, Maja Popović, Ksenija Vlahović, Josip Kusak, Daniel Špoljarić, Sanja Arsenić, Gordan Mršić, Zdravka Hincak, Denis Leiner, Alenka Čretnik i Luka Pajurin 12:00 do 18:00 Zavod za biologiju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od grdobine do medvjeda – identifikacija vrsta na temelju kostiju, voditelji: Martina Đuras, Snježana Kužir i Tomislav Gomerčić 12:00 do 18:00 Zavod za anatomiju, histologiju i embriologiju; Zavod za biologiju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Njihovo zdravlje – naša briga, voditelji: Vesna Matijatko, Ivana Kiš, Mirna Brkljačić, Martina Crnogaj, Marin Torti, Jelena Gotić, Iva Šmit, Valerija Benko i Filip Kajin 12:00 do 18:00 Klinika za unutarnje bolesti Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Povijest liječenja lomova u veterinarskoj medicini, voditelji: Petar Kostešić i Andrija Musulin 12:00 do 18:00 Klinika za kirurgiju, ortopediju i oftalmologiju Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Njegovo veličanstvo – konj, voditelji: Nika Brkljača-Bottegaro, Darko Grden i Jelena Gotić 12:00 do 18:00 Klinika za kirurgiju, ortopediju i oftalmologiju; Klinika za unutarnje bolesti Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole