Festival znanosti - Zagreb

Subota, 21. travnja 2018.

Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 13:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Najslađe otkriće ili priča o čokoladi, voditelji: Danijela Ašperger, Tea Borojević i Ivana Mađor-Božinović 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Šarenilo boja metalnih ruda je „prava umjetnost“!, voditelji: Kristina Tolić i Dolores Židanić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
COLORINA – Bijelo je šareno, voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Iva Matijević, Željko Knezić, Ivana Iličić, Dora Kos i Valerija Ljubić 10:10 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zajašimo valove, uzburkajmo atmosferu, Kristina Klemenčić Novinc 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zavirite u svijet mikroraznolikosti, voditelji: Daniela Petrinec, Petra Tramontana, Damir Sirovina i Goran Kovačević 11:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje naprednih materijala, Lovro Fulanović 12:30 do 13:15 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izmjerite svoju oštrinu vida i dioptriju, voditelj: Veleučilište Velika Gorica 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, voditelji: Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 13:00 do 15:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće inzulina ili kako su spašeni životi milijuna ljudi oboljelih od šećerne bolesti, Ines Kovačić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 14:30 do 16:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaviri u mikroskop i Foldoscope, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 14:30 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
NASA Apollo Saturn 5 (edukativne LEGO kockice), voditelj: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Upoznajte se s bakterijama!, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kratka povijest kriptografije, Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nobelove nagrade i astronomija, Zvonimir Drvar 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Potraga za najdubljim načelima svemira, Marko Grba 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dva Grka, dva Arapa i dva Dubrovčana mjere Zemlju, Vladis Vujnović 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Hrvatski prirodoslovni muzej, Demetrova 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Meteoreisenfall von Hraschina ili naprosto Hrašćanski meteorit i njegov značaj, Dragan Bukovec i Biserka Radanović-Gužvica 10:00 do 17:00 Stalni postav Mineraloško petrografskih zbirki Prezentacija Opća populacija