Festival znanosti - Split

Četvrtak, 19. travnja 2018.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 08:00 do 21:00 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Kemijsko-tehnološki fakultet, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Povijest razvoja plastike; Branka Andričić, Miće Jakić 09:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Obilazak Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu; Damir Barbir 10:00 do 14:00 Stručno vođenje predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
MatKaTeonica – matematička radionica; Branka Gotovac, Ivana Smoljko* 11:30 do 14:00 Radionica predškolski uzrast, osnovna škola
Kreativna kemija; Irena Krešić* 11:30 do 12:00 Radionica osnovna škola
Prirodoslovni muzej grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajanstvena bića iz dubina; Milena Medvidović, Bože Kokan 10:45 do 11:30 Predavanje srednja škola
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33
Škola likovnih umjetnosti, Vrančićeva 17
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Skulptura i znanost: tragom inovativnih postupaka oblikovanja; Dalibor Prančević, Dora Derado, Božo Kesić 12:30 do 14:00 Predavanje Opća populacija
Graditeljsko-geodetska tehnička škola, Matice hrvatske 11
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Hrvatski pomorski muzej Split, Glagoljaša 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrij i istraži putove poznatih moreplovaca!; Branka Despotušić* 17:00 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Katoličko-bogoslovni fakultet
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrijte umijeće vladanja svojim budžetom; Antonia Čobanov, Domagoja Buljan Barbača, Anđelko Domazet* 17:00 do 18:30 Radionica studenti
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Nova psihijatrijska stanja, ili ipak ne?; Katja Galić, Josip Melvan 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Kako čovjek uči i kako pamti?; Alen Juginović 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija
Udruga podvodnih aktivnosti Rostrum, Doverska 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Priča o ronjenju – zaroni s nama u čarobni svijet podmorja!; Fedra Dokoza, Pero Ugarković, Ivan Živković, Marko Lete, Neven Lete, Lucija Radić i članovi UPA Rostrum* 18:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje Opća populacija
Uvod u ronjenje; Ivan Živković, Marko Lete* 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Kavana Lvxor, Peristil
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Transkranijalna magnetska stimulacija mozga - orgulje za raspoloženje; Mario Cvetković 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija
Franjevački samostan O. fra Ante Antić, Klerikat, Put iza nove bolnice 10c
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Svici s Mrtvog mora – najveće biblijsko otkriće u povijesti; Domagoj Runje, Darijo Sinković 20:15 do 21:45 Predavanje Opća populacija