Festival znanosti - Split

Utorak, 17. travnja 2018.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od pluta do stanice* 17:00 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Od pluta do stanice* 18:00 do 19:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Micro:bit u strujnom krugu; Jelena Nakić, Marko Janjiš* 18:30 do 19:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 08:00 do 21:00 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Programiranje industrijskih računala; Danijel Jolevski, Ozren Bego* 09:00 do 11:00 Radionica srednja škola
Simetrije u fizici; Nikola Godinović 12:00 do 13:00 Predavanje studenti, opća populacija
Dvorana Kineziološkog fakulteta u Splitu, Teslina 6
Prirodoslovni muzej grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajanstvena bića iz dubina; Milena Medvidović, Bože Kokan 10:45 do 11:30 Predavanje srednja škola
Osnovna škola Spinut, Teslina 12
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Maria Skłodowska Curie: Životni put znanstvenice; Lea Kukoč Modun 12:15 do 13:00 Predavanje viši razredi osnovne škole
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
110 godina Tunguske eksplozije; Ružica Popović 17:00 do 18:00 Predavanje viši razredi osnovne škole
Pametne tehnologije budućnosti; Mladen Russo, Luka Kraljević, Matija Pauković, Maja Stella, Marjan Sikora 18:00 do 19:00 Predavanje, Prezentacija srednja škola, studenti, opća populacija
Budućnost genetike: CRISP-Cas9 revolucija; Josip Crnjac, Roko Kunčić, Ivana Kružić, Željana Bašić 19:00 do 20:00 Predavanje studenti
Budućnost genetike: CRISP-Cas9 revolucija; Josip Crnjac, Roko Kunčić, Ivana Kružić, Željana Bašić 19:00 do 20:00 Predavanje studenti
Gradska knjižnica Marka Marulića, odjel Trstenik, Papandopulova 25
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Razvoj znanstvene pismenosti u vrtiću; Antonia Radeljak Gudelj, Ana Lazarević 17:00 do 18:00 Prezentacija Opća populacija
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako funkcioniraju ljudska osjetila; Alen Juginović* 17:00 do 18:30 Radionica osnovna škola
Osnovna škola Lučac, Omiška 27
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Faustovi izumi; Nataša Kokan, Jelena Tomić, Svjetlana Tojčić 17:30 do 19:00 Izložba Opća populacija
Nikola Tesla; Svjetlana Tojčić, Nives Lesandrić 18:00 do 18:30 Prezentacija viši razredi osnovne škole
Hotel Park, Hatzeov perivoj 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanošću protiv zaraznih bolesti; Anamarija Jurčev Savičević 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija
Kavana Lvxor, Peristil
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Bitcoinopoly; Tomislav Mamić 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija