Festival znanosti - Split

Ponedjeljak, 16. travnja 2018.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Korakom do otkrića; Goran Zaharija, Ivan Sarić, Saša Mladenović 10:00 do 15:00 Demonstracija osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Radionice, pokusi, kvizovi, igrice 10:00 do 15:00 Radionica, Kviz, Pokus, Igrica predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Koncert Akademskog pjevačkog zbora „Silvije Bombardelli“ 11:00 do 11:15 Koncert Opća populacija
Otvaranje 16. Festivala znanosti u Splitu 11:15 do 11:30 Protokol predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 16:00 do 16:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 16:00 do 16:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 16:30 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 16:30 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 17:00 do 17:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 17:00 do 17:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Od pluta do stanice* 17:00 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 17:30 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 17:30 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 18:00 do 18:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 18:30 do 19:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 19:00 do 19:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 19:30 do 20:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Dječji vrtić Marjan, objekt Koralj, Put Skalica 11A
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Matematički klub Oblutak; Suzana Perić, Olga Batinić-Likovska, Antonia Radeljak Gudelj 09:30 do 10:30 Radionica predškolski uzrast
Prirodoslovni muzej grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajanstvena bića iz dubina; Milena Medvidović, Bože Kokan 10:45 do 11:30 Predavanje srednja škola
Osnovna škola Pojišan, Viška 12
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkriće rendgenskih zraka; Anita Ivanović, Antea Puizina 12:20 do 13:10 Predavanje viši razredi osnovne škole
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanost za društvo – odgovorno istraživanje i inovacije; Ana Marušić, Ružica Tokalić* 14:00 do 17:00 Radionica Opća populacija
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otvorenje izložbe Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 15:00 do 15:30 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 15:20 do 21:00 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33
Sveučilišni odjel za stručne studije, Kopilica 5
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrivanje prijevara: uloga financijsko-računovodstvenog forenzičara; Ivica Filipović, Marijana Bartulović, Toni Šušak 16:15 do 17:00 Predavanje srednja škola, studenti, opća populacija
Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako i zašto spavamo te koji su najčešći problemi spavanja?; Alen Juginović 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Velika otkrića otkrivena u snovima; Ivana Marin 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija
Psihodelici: halucinogene implikacije i terapijske indikacije; Petar Krešimir Lozo 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Kavana Lvxor, Peristil
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Mijenjanje gena čovjeka; Janoš Terzić 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija