Festival znanosti - Pula

Dječji vrtić Mali svijet, Banovčeva 29, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Let, Sandra Mecanović 09:00 do 11:30 predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
OŠ Tone Peruška Pula, Poljana sv. Martina 6, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
OŠ Monte Zaro Pula, Boškovićev uspon 24, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Osnovna škola Šijana Pula, 43. istarske divizije 5, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Prvi let, Vernesa Kaltak 11:00 Predavanje Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Znanost i vrijeme, Elda Bernobić 10:00 do 12:00 Predavanje Opća populacija
Dječji vrtić Mali svijet, Baltazarova igraonica, Banovčeva 29
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Zajednica tehničke kulture Pula, Frane Glavinića 1, Pula
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otvaranje i predstavljanje Festivala znanosti u Puli 11:00 Velika dvorana Otvaranje Festivala znanosti Opća populacija
Atomske jezgre svuda oko nas, Milivoj Uroić 11:15 Velika dvorana Predavanje Opća populacija
Nanootkriće, Petra Burić 18:30 Velika dvorana Predavanje Opća populacija
Biohakiranje – izazov današnjice, Danijela Poljuha 11:00 Velika dvorana Predavanje Opća populacija
Najnovija astronomska otkrića, Korado Korlević 13:30 Velika dvorana Predavanje Opća populacija
Leonhard Euler, Kristina Opatić 17:00 Mala dvorana Predavanje Učenici srednjih škola
Neva Slani: Plovidba za znanjem 10:00 Velika dvorana Predavanje Opća populacija
Potraga za instrumentima, Branka Piton, Igor Macuka i aktiv fizike Gimnazije Pula 12:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica, Predstava, Izrada plakata osnovna škola, opća populacija
Zajednica tehničke kulture Pula, Centar za tehničke aktivnosti Veruda, Trg kralja Tomislava 13, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Maketarstvo i 3D tehnika, Jasna Verk, Mirza Salihović 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Elektronika i robotika, Jasna Verk i Davor Marčeta 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Maketarstvo diorama, Jasna Verk i Fina Balta-Šošić 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Ekolego konstruktorstvo, Jasna Verk i Ivan Iskra 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Mala škola čiste energije, Jasna Verk i Davor Marčeta 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Brodomaketarstvo i RC brodomodelarstvo, Jasna Verk i Richard Peršić 17:00 do 18:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Ustanova centar za istraživanje materijala Istarske županije METRIS, Zagrebačka ulica 30, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića u mikroskopiji, Vedrana Špada, Tea Zubin Ferri i Josipa Bilić 11:00 do 13:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića u mikroskopiji, Vedrana Špada, Tea Zubin Ferri i Josipa Bilić 11:00 do 13:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Visoka tehničko-poslovna škola Politehnika Pula, Riva 6, Pula
Gradska knjižnica i čitaonica Pula, Središnja knjižnica, Kandlerova 39, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Povijest glazbe „u hodu“ – od walkmana do pametnog telefona, Željka Kondić Dabo 11:00 Predavanje Opća populacija
Zajednica tehničke kulture Pula, Centar za popularizaciju znanosti i inovacije Istarske županije, Frane Glavinića 3, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pokusi su nastali kao otkrića, iz pokusa nastaju otkrića, Vedrana Špada, Tea Zubin Ferri i Josipa Bilić 11:00 do 13:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Pokusi su nastali kao otkrića, iz pokusa nastaju otkrića, Vedrana Špada, Tea Zubin Ferri i Josipa Bilić 11:00 do 13:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Osnovna škola ‒ Scuola elementare Giuseppina Martinuzzi Pula ‒ Pola, Santoriova 1, Pula
Strukovna škola Pula, Zagrebačka ulica 22, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Značajna otkrića u nutricionizmu i kozmetici, Ines Pletikos, Blanka Žagar, Dunja Ćosić, Elvedina Korda, Marina Jantoš-Grubešić 10:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tehnička škola Pula, Jurja Cvečića 7, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Galileo Galilei i gravitacijsko ubrzanje, Denis Gentilini i Mario Turić 10:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Galileo Galilei i gravitacijsko ubrzanje, Denis Gentilini i Mario Turić 09:40 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Josip Belušić ‒ izumitelj velocimetra, Romeo Šain 11:30 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Josip Belušić ‒ izumitelj velocimetra, Romeo Šain 12:20 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Osnovna škola Veli Vrh Pula, Josipa Zahtile 1, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Inovatori, Igor Jovanović 11:45 Predavanje Opća populacija
Gimnazija Pula, Trierska ulica 8, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Eulerov identitet, Kristina Opatić 11:00 Predavanje 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Medicinska škola Pula, Zagrebačka ulica 30, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića u medicini, Snježana Svitlić-Budisavljević 12:20 do 14:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Astronomsko društvo „Istra“ Pula, Park Monte Zaro, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Astronomska otkrića sa Zvjezdarnice u Puli, Luciano Gržinić i Damir Šegon 20:00 Predavanje Opća populacija