Festival znanosti - Osijek

Subota, 21. travnja 2018.

Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 12:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 12:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 12:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 12:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 12:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 12:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 12:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 12:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 12:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:10 do 12:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Odjel za kulturologiju, Trg Svetog Trojstva 3, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 12:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 12:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
(Be) INSPIRED: inovativno studiranje izbjegličkog i migracijskog prava „online“, Helga Špadina 09:00 do 12:00 Instalacija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A – Campus, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Paleta: Komad drveta koji je promijenio svijet, Davor Dujak i Jelena Franjković 10:00 do 18:00 Aula glagoljice Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Ulica cara Hadrijana 10d, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrića u trenutcima svakodnevice, Bruno Golemac 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada, 1. kat Izložba fotografija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića u ekologiji, Viktorija Baričević, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja su se dogodila slučajno, Aurela Štebih, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja će oblikovati budućnost, Sanja Salopek, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Morska otkrića, Sanja Salopek, Irella Bogut, Željko Popović i Vladimir Filipović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako je otkrivan svijet?, Aurela Štebih, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Eksperimenti u psihologiji i otkrića o ljudskom ponašanju, osjećanju i mišljenju, Željko Rački 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada Poster Studenti
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Upravna zgrada, prizemlje Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
OŠ Ljudevita Gaja – Područna škola Sarvaš, Osječka 51, Sarvaš, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Središnji školski hol Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
Građevinski fakultet, Vladimira Preloga 3, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivanje dvorca Prandau-Mailath u Donjem Miholjcu, Dino Obradović i Tomislav Brusač 10:00 do 12:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Inovativnost u građevinarstvu, Mario Jeleč i Kristina Strukar 10:00 do 12:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola (5. - 8. razred), učenici srednjih škola
Otkrij koliko tvoj most nosi, Filip Anić 10:00 do 10:45 Predavaonica III/43 Radionica 6.- 8. razreda osnovne i 1.- 4. razreda srednje škole
Otkrij što zgrade rade kad potresi ne spavaju?, Adriana Cerovečki 10:00 do 10:45 Predavaonica III/43 Radionica predškolska djeca, učenici nižih razreda osnovne škole
Primjena Stokesovog zakona u određivanju veličine sitnozrnatih čestica tla, Martina Zagvozda i Jelena Kaluđer 10:00 do 10:45 Geotehnički i cestograđevni laboratorij, kat -2 (podrum) Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Eksplozija – opasnost otkrića, Hrvoje Draganić i Damir Varevac 10:10 do 12:00 Hol fakulteta Poster Ciljana publika svih uzrasta - predškolska djeca, učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Od parnog stroja do pametnih tvornica, Gordana Zeba i Mirjana Čičak 10:00 do 12:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Pogled u budućnost – Alan Turing, Mirjana Čičak i Gordana Zeba 10:00 do 12:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Izum, ubojica svog izumitelja, Ivan Grgić, Dubravko Šotola i Vjekoslav Šimunović 10:00 do 15:00 Poster Učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića bez kojih svijet ne bi bio isti kao danas, Pejo Konjatić i Mirko Karakašić 10:00 do 12:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Leibniz-Newton calculus controversy – Kako je nastao integral?, Sara Havrlišan i Štefanija Klarić 10:00 do 15:00 Poster Studenti, građanstvo