Festival znanosti - Osijek

Petak, 20. travnja 2018.

Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Odjel za kulturologiju, Trg Svetog Trojstva 3, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
(Be) INSPIRED: inovativno studiranje izbjegličkog i migracijskog prava „online“, Helga Špadina 09:00 do 18:00 Instalacija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako otkriti zločinca?, Barbara Herceg Pakšić 13:00 do 13:45 Vijećnica Fakulteta Predavanje Opća populacija
Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A – Campus, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće fluorescentnih proteina, Marinela Ižaković 12:00 do 12:30 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Priča o vodiku, Milan Pajičić i Đurđevka Pecikozić 12:30 do 13:15 P3 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Element do elementa – Periodni sustav elemenata, Ana Amić i Ana Matijašević 13:15 do 14:00 P3 Radionica Učenici osnovne škole
Agar agar – čarobni prah, Ana Amić 14:00 do 14:45 P3 Predavanje Učenici osnovnih škola
Poljoprivredni fakultet, Vladimira Preloga 1, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Svečano otvorenje Dana otvorenih vrata Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku, Krunoslav Zmaić, Zvonko Antunović, Zdenko Lončarić, Vlatka Rozman i Mato Drenjančević 09:00 do 09:30 Aula Magna Svečano otvorenje Opća populacija
Krumpir kao jednostavna baterija, Ivana Varga, Elena Petrović i Tomislav Halauš 09:30 do 15:00 Glavni hodnik – prizemlje Instalacija Šira javnost - predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće bilježenja vremena, Mateja Blažević, Dominika Babac, Monika Tkalec i Ivana Varga 09:30 do 15:00 Južni ulaz fakulteta Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Medo otkriva med i ribu, Tihomir Florijančić, Anđelko Opačak, Zlatko Puškadija, Siniša Ozimec, Ivica Bošković, Dinko Jelkić, Marin Kovačić, Ras Lužaić i Karolina Tucak 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo)
Ovo niste znali…, Emilija Raspudić, Mirjana Brmež, Ivana Majić, Ankica Sarajlić, Josipa Puškarić, Tamara Siber i Mirela Varga 09:30 do 15:00 IV. kat, laboratorij za entomologiju (402) i praktikum za entomologiju (401) Izložba Sve grupe
Zelena otkrića, David Kranjac, Tihana Sudarić, Krunoslav Zmaić, Jadranka Deže, Ljubica Ranogajec, Snježana Tolić, Ana Crnčan i Jelena Kristić 09:30 do 15:00 Praktikum za agrarnu i ruralnu politku Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Modni detalj inspiriran prirodom, Lucija Prebeg, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 09:30 do 15:00 Izložba Učenici osnovne škole, učenici srednje škole, studenti
Otkrivamo dobrobiti pšenične trave, Sanja Grubišić, Sunčica Guberac, Vedran Orkić, Miroslav Lisjak i Andrijana Rebekić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kamen iz Rossete i otkriće tajni hijeroglifa, Daniel Haman 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Poljoprivredni fakultet u Osijeku za vrijeme trajanja Festivala znanosti
Kloniranje biljaka, Dejan Bošnjak, Lina Frančišković, Ivana Jaredić, Branka Viljanac i Aleksandar Stanisavljević 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici srednjih škola, studenti
Sat – Otkriće, Dominika Babac, Mateja Blažević i Monika Tkalec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik, južni ulaz Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće plesa pčela, Edina Srabović, Almir Sarajlić i Mevludin Djedović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće pluga – osnovno oruđe za obradu tla, Franjo Balog, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Mladen Jurišić, Ivan Plaščak i Željko Barač 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Poster Učenici srednjih škola, studenti
Slučajna otkrića novih materijala koja su promijenila svijet, Goran Heffer, Ivan Vidaković, Željko Barač, Domagoj Zimmer i Petra Miškulin 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Poster Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
Otkriće žitnog kombajna i modernih tehnologija, Ivan Režić, Domagoj Zimmer, Luka Šumanovac, Ivan Vidaković, Mario Ronta i Pavo Lucić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Poster Učenici srednjih škola, studenti
Otkriće parnog stroja, Ivan Vidaković, Goran Heffer, Željko Barač, Domagoj Zimmer i Martina Dugonjić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Poster Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
Otkrića novih dodataka u hranidbi domaćih životinja, Ivana Klarić, Mario Ronta, Maja Mečeri, Dorothea Pimpi–Steiner, Sheron Pimpi-Steiner i Ivana Živković 09:30 do 15:00 Glavni hodnik, prizemlje zgrade Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Ovca Dolly najpoznatiji klon na svijetu, Josip Novoselec i Željka Klir 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Uporaba gene editing tehnologije u stočarstvu, Bojana Ljuboja, Josip Kundid, Antonela Špehar, Goran Kušec, Ivona Djurkin Kušec, Vladimir Margeta i Kristina Gvozdanović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici osnovnih i srednjih škola
Otkrića – pismo i knjižnice, Ljilja Vučković-Vizentaner, Hrvoje Kuzmanović i Sara Teklić Ward 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
Otkriće govora tijela u komunikaciji s konjem, Maja Gregić i Mirjana Baban 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Umjetna oplodnja, Maja Mečeri, Dorothea Pimpi–Steiner, Sheron Pimpi-Steiner, Ivana Živković, Nikola Raguž i Boris Lukić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće sinteze uree i njezina uloga u hranidbi krava, Sven Zečević, Mario Ronta, Ivana Klarić i Domagoj Zimmer 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Sapun staro otkriće u novom ruhu kobiljeg mlijeka, Matea Sekulić i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Povijest kobiljeg mlijeka do otkrića prirodne funkcionalne hrane, Mirna Gavran, Katarina Janković i Maja Gregić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće ljekovitih spojeva iz biljnih vrsta, Nikolina Forić, Renata Baličević i Marija Ravlić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Građanstvo
Otkrića – povratak prirodi, Ružica Lončarić, Sanja Jelić i Zrinka Tolušić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik, predvorje Fakulteta Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Nove tehnologije u poljoprivredi, Ružica Lončarić, Sanja Jelić, Zrinka Tolušić i Igor Kralik 09:30 do 15:00 Glavni hodnik, predvorje Fakulteta Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Dužinsko-maseni odnos i kondicijsko stanje riba na rijeci Gostelji, Selmina Kukuruzović, Amra Suljkanović, Adnan Jusufović, Amela Tanović i Avdul Adrović 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće infracrvene termografije i njezina praktična primjena u govedarskoj proizvodnji, Marko Rogalo i Tina Bobić 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Naše, a poznaje ga cijeli svijet: Priča o Tribidragu, Toni Kujundžić, Tomislav Čopčić, Tomislav Beraković i Dejan Bošnjak 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
OTKRIĆE – KozaPauk, Željka Klir i Josip Novoselec 09:30 do 15:00 Glavni hodnik Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće Dizel i Otto motora, Željko Barač, Ivan Plaščak, Ivan Vidaković, Domagoj Zimmer i Kristian Brlas 09:30 do 15:00 Glavni hodnik u prizemlju Poster Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
Otkrijmo biljnu stanicu zajedno!, Ana Jukić, Goran Herman, Martin Miljević, Marija Špoljarević i Miroslav Lisjak 10:00 do 10:30 Praktikum fiziologije bilja (soba 320) Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Labos i njegovi istraživači, Darko Kerovec, Sanja Grubišić, Ivona Kučera, Franjo Nemet i Marija Špoljarević 10:00 do 10:20 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Otkrivamo uljeze, Ivana Varga, Dario Iljkić, Katarina Šperanda i Laura Tenžera 10:00 do 12:00 Praktikum za specijalno ratarstvo – II. kat Radionica Učenici osnovnih, srednjih škola i studenti
Znanost može biti zabavna!, Josipa Rupčić, Helena Žalac, Ivan Nekić, Meri Engler, Marija Špoljarević i Miroslav Lisjak 10:00 do 10:15 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Otkrit ću te, sastavit ću te!, Sonja Petrović, Šimun Lakušić, Jelena Musić i Petra Majstorović 10:00 do 10:45 Praktikum za Oplemenjivanje bilja i sjemenarstvo Radionica Učenici osnovnih škola
Frozen znanost, Sonja Petrović, Nikolina Đorđić, Tomislav Šimenić, Lucija Rončević i Anamarija Vrtar 10:00 do 10:45 Laboratorij za biljnu genetiku i biotehnologiju Radionica Učenici osnovnih i srednjih škola
Tajni život biljaka, Sunčica Guberac, Ivan Ante Lukačević, Vedran Orkić i Sonja Vila 10:00 do 10:45 Predavaonica 8/3 Radionica Učenici 3.-5. razreda osnovne škole
Otkriće malog sjemena, Vedran Orkić, Matej Kurilj, Sunčica Guberac, Sonja Vila i Vlado Guberac 10:00 do 11:00 Predavaonica 8/3 Radionica Učenici 1.-4. razred osnovne škole
Počeci korištenja obnovljivih izvora energije, Đurđica Kovačić, Davor Kralik, Daria Jovičić, Robert Spajić i Dunja Čeple 10:00 do 10:45 Praktikum za mehanizaciju i zdravstvenu zaštitu u stočarstvu, soba br. 330 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Što se krije u pšeničnoj travi?, Andrijana Rebekić, Lucija Bencarić, Paula Križić i Sanja Grubišić 10:00 do 10:45 Predavaonica ili praktikum Radionica Učenici osnovne škole (4. ili 5. razred)
Otkriće antibiotika, Suzana Kristek, Jurica Jović, Antonija Petrić i Dominik Razman 10:00 do 12:00 Praktikum za mikroskopiranje Radionica Učenici osnovnih i srednjih škola
Dobrodošli na Noinu arku!, Zlata Kralik, Ivona Djurkin Kušec, Kristina Gvozdanović, Manuela Grčević i Žarko Radišić 10:00 do 10:25 Praktikum za primijenjenu zootehniku, prvi kat, soba broj 166 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola
„Totalno otkriće“, Bojana Brozović i Danijel Jug 11:00 do 11:45 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako je sinteza amonijaka promijenila svijet, Boris Đurđević i Irena Jug 11:45 do 12:10 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Određivanje trenutka početka navodnjavanja nakon otkrića mjernih uređaja, Vedran Lederer, Vinko Božić, Jasna Šoštarić i Monika Marković 12:15 do 12:30 Aula Magna Predavanje Osnovne, srednje škole te fakulteti
Fotosinteza kroz povijest, Lucija Prebeg, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 12:30 do 12:45 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Otkriće ljekovitih svojstava pčelinjeg otrova, Merima Idrizović, Mirha Arifović i Senada Mujčinović 13:00 do 13:30 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića poljoprivrednih strojeva, Mirela Grbić i Edina Srabović 13:30 do 14:00 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Dobar, loš, zao pauk, Josipa Rupčić, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 14:00 do 14:15 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
GMO ili OMG!, Laura Tenžera, Dario Iljkić, Miroslav Lisjak i Marija Špoljarević 14:15 do 14:30 Aula Magna Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Otkriće vitamina i njihova primjena u stočnoj hrani, Sven Zečević i Mario Ronta 14:30 do 15:00 Aula Magna Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
OŠ „Đakovčki Selci“
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Rosetta Stone, Ivana Čizmar 09:50 do 10:35 Učionica 3 Predavanje Učenici osnovnih škola
Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Paleta: Komad drveta koji je promijenio svijet, Davor Dujak i Jelena Franjković 10:00 do 18:00 Aula glagoljice Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Ne otkrivajte toplu vodu – kupite franšizu, Aleksandar Erceg 13:00 do 13:45 Dvorana 14 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Ulica cara Hadrijana 10d, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrića u trenutcima svakodnevice, Bruno Golemac 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada, 1. kat Izložba fotografija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića u ekologiji, Viktorija Baričević, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja su se dogodila slučajno, Aurela Štebih, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja će oblikovati budućnost, Sanja Salopek, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Morska otkrića, Sanja Salopek, Irella Bogut, Željko Popović i Vladimir Filipović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako je otkrivan svijet?, Aurela Štebih, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Eksperimenti u psihologiji i otkrića o ljudskom ponašanju, osjećanju i mišljenju, Željko Rački 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada Poster Studenti
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Upravna zgrada, prizemlje Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
Učenje razlomaka otkrivanjem uz pomoć aplikacija Fractions, Pattern Shapes i Geoboard, Ana Mirković Moguš i Diana Moslavac Bičvić 10:00 do 10:45 Računalna učionica (2 ili 4) Radionica Studenti prve godine preddiplomskog studija Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja
OŠ Ljudevita Gaja – Područna škola Sarvaš, Osječka 51, Sarvaš, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Središnji školski hol Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
Građevinski fakultet, Vladimira Preloga 3, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Eksplozija – opasnost otkrića, Hrvoje Draganić i Damir Varevac 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Ciljana publika svih uzrasta - predškolska djeca, učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrivanje dvorca Prandau-Mailath u Donjem Miholjcu, Dino Obradović i Tomislav Brusač 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Inovativnost u građevinarstvu, Mario Jeleč i Kristina Strukar 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola (5. - 8. razred), učenici srednjih škola
Otkrij koliko tvoj most nosi, Filip Anić 10:00 do 10:45 Predavaonica III/43 Radionica 6.- 8. razreda osnovne i 1.- 4. razreda srednje škole
Otkrij što zgrade rade kad potresi ne spavaju?, Adriana Cerovečki 10:00 do 10:45 Predavaonica III/43 Radionica predškolska djeca, učenici nižih razreda osnovne škole
Podzemne vode! Ma gdje, što, kako?, Željko Šreng 10:00 do 10:45 Laboratorij za hidrotehniku Radionica Srednja škola
I. gimnazija Osijek, Županijska 4, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
LAVA LAMPA, Dragica Predrijevac, Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
VULKANI – elektrane budućnosti, Dragica Predrijevac, Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Od parnog stroja do pametnih tvornica, Gordana Zeba i Mirjana Čičak 10:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Pogled u budućnost – Alan Turing, Mirjana Čičak i Gordana Zeba 10:00 do 12:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Izum, ubojica svog izumitelja, Ivan Grgić, Dubravko Šotola i Vjekoslav Šimunović 10:00 do 15:00 Poster Učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića bez kojih svijet ne bi bio isti kao danas, Pejo Konjatić i Mirko Karakašić 10:00 do 12:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Leibniz-Newton calculus controversy – Kako je nastao integral?, Sara Havrlišan i Štefanija Klarić 10:00 do 15:00 Poster Studenti, građanstvo
Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivamo vodu, Maja Varga Pajtler, Tomislav Berač, Kristijan Dragičević, Vanja Đurđenović, Josipa Šumanovac, Ivana Martić i Antonio Tunić 10:00 do 10:45 Predavaonica 67 Radionica predškolska djeca
Totalno drukčiji od drugih, Ivana Štibi, Igor Miklavčić i studenti diplomskog studija fizike (2–4 studenta) 14:00 do 15:00 Predavaonica 68 Radionica Maturanti: gimnazije, tehničke škole
Gimnazija „Matija Mesić“, Naselje Slavonija I 8, 35 000 Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića motora u industrijskoj revoluciji, Marija Živić, Mario Holik i Antun Barac 10:00 do 11:00 Predavanje Grupa do 30 učenika srednje škole
Ekonomska i upravna škola Osijek, Trg Svetog Trojstva 4
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrij pravnu kliniku, Dubravka Akšamović, Predrag Zima, Lidija Šimunović, Toni Pranić, Maja Akšamović-Andrić, Vilson Nićin i Dunja Novak 11:00 do 12:00 Soba br. 7 Tribina Članovi Pravno ekonomke klinike, Učenici Ekonomske i upravne škole Osijek
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Gundulićeva 20, Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Dopplerov (efekt ili pomak ili učinak), Vjekoslav Galzina 11:00 do 11:45 Dvorana Dragutina Tadijanovića (prizemlje, desno) Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
OŠ „Fran Krsto Frankopan“, Frankopanska 64, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Postupovna prava djece, Katarina Knol Radoja 11:30 do 12:15 Predavanje Učenici osnovnih škola
Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Čudesna Eulerova formula, Suzana Miodragović i Ljiljana Primorac Gajčić 12:00 do 12:45 Dvorana 32 Radionica Učenici srednjih škola, studenti
Funkcijsko programiranje, Luka Borozan 14:00 do 14:45 P 1 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Suvremena tehnička otkrića u nastavi informatike, Domagoj Ševerdija i Jurica Maltar 16:00 do 16:45 RP-1, prvi kat Predavanje Građanstvo
OŠ Matije Petra Katančića, Ul. Ive Lole Ribara 3, 31 550 Valpovo
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Parni stroj i migracije stanovništva, Krunoslav Hornung, Biljana Pantoš i Marinko Stojkov 12:00 do 13:45 Predavanje Završni razredi OŠ
Parni stroj i izrada plakata, Stjepan Vidaković 12:00 do 13:45 Radionica Završni razredi OŠ
Izložba likovnih radova, Vedran Slunjski 12:00 do 13:45 Poster Svi razredi OŠ
Pismo i tiskarski stroj, Krunoslav Hornung, Biljana Pantoš i Marinko Stojkov 12:00 do 13:45 Predavanje Završni razredi OŠ
Bašćanska ploča, Darija Jančikić 12:00 do 13:45 Radionica Završni razredi OŠ
Izložba fotografija, Goran Kupčerić 12:00 do 13:45 Poster Svi razredi OŠ
Serijska proizvodnja i pokretna traka, Krunoslav Hornung, Biljana Pantoš i Marinko Stojkov 12:00 do 13:45 Predavanje Završni razredi OŠ
Pokusi, Biljana Pantoš i Sanja Antolović-Kurtović 12:00 do 13:45 Radionica Završni razredi OŠ
Vatra i energija, Krunoslav Hornung, Biljana Pantoš i Marinko Stojkov 12:00 do 13:45 Predavanje Završni razredi OŠ
Razbudite svoju maštu, igrajte se i otkrivajte nove svjetove!, Sanja Slivar 12:00 do 13:45 Radionica Završni razredi OŠ
Glazbena radionica (ples, sviranje), Maja Huis 12:00 do 13:45 Poster Završni razredi OŠ
Umjetnička akademija, Kralja Petra Svačića 1/F
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrijmo svoje tijelo: bodypercussion radionica, Blanka Gigić Karl i Ana Popović 15:00 do 17:00 Radionica učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, zainteresirano građanstvo
Dom za djecu Klasje, Ružina ul. 32, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Što se skriva u kuhinjskom ormariću?, Ana Amić, Laura Kanis i Dalibor Tatar 16:30 do 17:30 Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje Radionica Učenici viših razreda osnovne škole