Festival znanosti - Osijek

Ponedjeljak, 16. travnja 2018.

Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Velika geografska otkrića, Dubravka Božić Bogović, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg i Petra Sršić 14:00 do 14:45 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
II. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 5, 31 000, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Scientific discoveries through the lens of popular science, Mirna Varga, Marija Šmint, Tanja Karakaš i Ana Kovačević 08:00 do 08:45 Učionica 13 Radionica Učenici srednje škole
Odjel za kulturologiju, Trg Svetog Trojstva 3, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Kako je nastao World Wide Web, Toni Podmanicki i Luka Alebić 12:30 do 13:15 Predavaonica 3 Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
E pur si muove: Galileo Galilei, „otac suvremene znanosti“ / E pur si muove: Galileo Galilei, the „Father of Modern Science“, Tihomir Živić 16:00 do 16:45 P03 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A – Campus, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića u kemiji koja su oblikovala svijet danas i kemiju kao znanost, Pavo Živković 09:00 do 09:45 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tekućih kristala i njihova uloga u LCD zaslonima, Silvija Šafranko 09:45 do 10:30 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Od fotosinteze do Coca-Cole, Mateja Hajduković, Martina Horvat, Antonija Poplašen i Ana Plasajec 11:30 do 12:45 L4 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrij tko sam!?!, Mateja Hajduković, Martina Horvat, Antonija Poplašen i Ana Plasajec 12:45 do 13:15 L4 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrij što odjeću pere!?!, Mateja Hajduković 12:45 do 13:15 L4 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Periodni sustav elemenata, Klara Štingl i Rea Miletić 14:00 do 14:45 P3 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
OŠ Franje Krežme, Školska ul. 3, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Deutsche Erfindungen – Njemačka otkrića, Melita Aleksa Varga i Ana Keglević 09:35 do 09:50 Školska knjižnica Poster 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
(Be) INSPIRED: inovativno studiranje izbjegličkog i migracijskog prava „online“, Helga Špadina 10:00 do 18:00 Instalacija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrivanje istine – izazovi dokazivanja u prekograničnim sporovima, Mirela Župan i Martina Drventić 12:00 do 12:45 Dvorana 2/17 Predavanje Opća populacija
Otkrivanje istine – izazovi dokazivanja u prekograničnim sporovima, Mirela Župan, Marijana Šego, Nikolina Primorac i Martina Drventić 13:00 do 14:00 Dvorana 2/17 Radionica Opća populacija
Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Paleta: Komad drveta koji je promijenio svijet, Davor Dujak i Jelena Franjković 10:00 do 18:00 Aula glagoljice Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće cijene, Domagoj Sajter 12:00 do 13:00 Dvorana 4 Predavanje Opća populacija
Disruptivna otkrića, Nataša Drvenkar i Anamarija Delić 13:00 do 13:45 Dvorana 13 Predavanje Opća populacija
Disruptivna otkrića, Nataša Drvenkar i Anamarija Delić 13:00 do 13:45 Dvorana 13 Predavanje Opća populacija
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Ulica cara Hadrijana 10d, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrića u trenutcima svakodnevice, Bruno Golemac 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada, 1. kat Izložba fotografija Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića u ekologiji, Viktorija Baričević, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja su se dogodila slučajno, Aurela Štebih, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
10 otkrića koja će oblikovati budućnost, Sanja Salopek, Irella Bogut i Željko Popović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Morska otkrića, Sanja Salopek, Irella Bogut, Željko Popović i Vladimir Filipović 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako je otkrivan svijet?, Aurela Štebih, Željko Popović i Irella Bogut 10:00 do 18:00 Izložbeni prostor, 1. kat Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Eksperimenti u psihologiji i otkrića o ljudskom ponašanju, osjećanju i mišljenju, Željko Rački 10:00 do 18:00 Nastavna zgrada Poster Studenti
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Upravna zgrada, prizemlje Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
OŠ Ljudevita Gaja – Područna škola Sarvaš, Osječka 51, Sarvaš, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Inovacije hrvatskih izumitelja, Nikolina Milanović, Ljubica Nedić i Zvjezdana Sikra-Golemac 10:00 do 18:00 Središnji školski hol Izložba knjiga Učenici osnovnih škola, studenti
OŠ Josipa Lovretića u Otoku, Ul. Josipa Jurja Strossmayera 142, 32 252 Otok
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Igrom otkrivam sebe, Snježana Dubovicki 10:00 do 10:45 Učionica za kemiju i biologiju, 1. kat Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Razigrano učenje ususret samootkriću, Snježana Dubovicki, Gordana Kragulj i Janja Lučić 11:00 do 11:45 Učionica za kemiju i biologiju, 1. kat Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Otkrivanje pozitivnih vrijednosti kroz stjecanje životno-praktičnih vještina, Gordana Kragulj 12:00 do 14:00 Glavni hol škole Izložba Opća populacija
Građevinski fakultet, Vladimira Preloga 3, CAMPUS Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Eksplozija – opasnost otkrića, Hrvoje Draganić i Damir Varevac 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Ciljana publika svih uzrasta - predškolska djeca, učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrivanje dvorca Prandau-Mailath u Donjem Miholjcu, Dino Obradović i Tomislav Brusač 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Inovativnost u građevinarstvu, Mario Jeleč i Kristina Strukar 10:00 do 18:00 Hol fakulteta Poster Učenici osnovnih škola (5. - 8. razred), učenici srednjih škola
I. gimnazija Osijek, Županijska 4, Osijek
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
LAVA LAMPA, Dragica Predrijevac, Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
VULKANI – elektrane budućnosti, Dragica Predrijevac, Snježana Novaković i Rebeka Kalazić 10:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Od parnog stroja do pametnih tvornica, Gordana Zeba i Mirjana Čičak 10:00 do 12:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Pogled u budućnost – Alan Turing, Mirjana Čičak i Gordana Zeba 10:00 do 12:00 Predvorje Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Izum, ubojica svog izumitelja, Ivan Grgić, Dubravko Šotola i Vjekoslav Šimunović 10:00 do 15:00 Poster Učenici osnovnih i srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića bez kojih svijet ne bi bio isti kao danas, Pejo Konjatić i Mirko Karakašić 10:00 do 12:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Leibniz-Newton calculus controversy – Kako je nastao integral?, Sara Havrlišan i Štefanija Klarić 10:00 do 15:00 Poster Studenti, građanstvo
Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Gundulićeva 20, Slavonski Brod
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Ljepota i značenje zapisa broja, Ružica Kolar-Šuper, Ana Brico i Andreja Rašić 14:00 do 14:45 Radionica Opća populacija
Umjetnička akademija, Kralja Petra Svačića 1/F
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Ja to (ne) mogu, Maja Đurinović, Bojan Ban i Filip Sever 14:00 do 14:20 Odsjek za kazališnu umjetnost Teatar Opća populacija