Festival znanosti - Našice

Petak, 20. travnja 2018.

Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Ulica Augusta Cesarca 20, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
OŠ Kralja Tomislava, Ulica Matice hrvatske 1, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Izumi koji su promijenili svijet, Jasmina Vidaković 08:00 do 12:00 Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Žene koje su stvarale povijest – Marie Curie, Snježana Mataija 08:00 do 12:00 Instalacija Učenici osnovne i srednje škole, građanstvo
Phonovision – kompaktni disk ili ukras, Katarina Marks, Suzana Mihalek i Kata Jurić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Elektromagnet, elektromotor i strujni krug, Branka Lovošević 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Otkriće polaroidne kamere i fotografije, Ljiljana Kubaša i Dragoljub Siljanoski 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih škola
Svemir – kako istražujemo svemir (letovi u svemir, ljudi i životinje u istraživanju svemira), Sonja Majer Ćatić 08:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovne škole (1. - 4. r.)
Otkriće papira, Tanja Kozina 08:00 do 12:00 Radionica Učenici razredne nastave
Otkriće u forenzici – daktiloskopija – otisak prsta, Marina Bukvić i Marko Marić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici razredne nastave
Zabavni pokusi iz svijeta znanosti, Tatjana Puhanić i Zdravka Peić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Zdravlje na kvadrat, Zvjezdana Gvozdanović, Ivana Guljaš Slivečko, Valentina Barić i Dragana Golub 08:00 do 12:00 Radionica Učenici 5. - 8. razreda
Što su svijetu dali Slovaci – slovački izumitelji (Slovenskí vynálezcovia), Ana Marošević i odabrani učenici OŠ kralja Tomislava 08:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Proviri u tkiva, Dubravka Zubak i Nataša Kruljac 08:00 do 12:00 Radionica Učenici 6. i 7. razreda
Povijest, utjecaj i primjena kettlebella u trenažnom procesu, Marko Žigić i Stjepan Ostroški 08:00 do 12:00 Radionica Osnovnoškolska dob (10-14 god), srednjoškolska dob i odrasli
Kako je računalo promijenilo svijet?, Perka Gabajček, Ana Katruša i Stanislav Katruša 08:00 do 12:00 Radionica Učenici osnovne škole 5.-8. razred
Otkrijmo micro računalni svijet – micro:bit, Marija Ivanković i Blaženka Crnov 08:00 do 12:00 Radionica Učenici osnovnih škola
GIRL POWER, Iva Ramljak 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 5. - 8. razreda
Velika geografska otkrića – kada, gdje, zašto, kako?, Sandra Hvizdak, Ivana Mesić Kiš i Đurđica Pavlović 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Neuništivi radio, Tanja Majdandžić, Vesna Kovačević-Tomić, Branka Turza i Josipa Zebić 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih škola 4.-8. razreda
Kako smo otkrivali arheološki lokalitet, Jasna Jurković 08:00 do 12:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Velika geografska otkrića – kada, gdje, zašto, kako?, Sandra Hvizdak, Ivana Mesić Kiš i Đurđica Pavlović 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Neuništivi radio, Tanja Majdandžić, Vesna Kovačević-Tomić, Branka Turza i Josipa Zebić 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici osnovnih škola 4.-8. razreda
Mirisi kroz povijest – parfem, Mihaela Pokrivka 13:30 do 16:00 Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, građanstvo
3D modeli, Dominik Lenardo 13:30 do 16:00 Predavanje učenici osnovnih škola 5.-8. razreda
Tajna magije, Jelena Šimunović Antunović 13:30 do 16:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Otkrijte čaroliju kemijskih pokusa, Zrinka Pinter, Stela Jokić, Martina Jakovljević i Ana-Marija Cikoš 13:30 do 16:00 Radionica Učenici 4. razreda
Piramide, Anica Janković 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici razredne nastave
Izumi Slavoljuba Eduarda Penkale, Blaženka Vrlja 13:30 do 16:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola i građanstvo
Padobrani, Matija Ravlić 13:30 do 16:00 Radionica Učenici osnovne škole
Otkrića u medicini, Maja Simel Bošnjaković i Andrea Gorša 13:30 do 16:00 Radionica Učenici od 1. - 8. razreda
Antibiogram, Ana Petrošević 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Pokusi koji su promijenili svijet, Danijel Rončević 13:30 do 16:00 Radionica Učenici 5. - 8. razreda
Vježbanjem do zdravlja, Đurđica Mašić i Silva Jančula 13:30 do 16:00 Radionica Učenice osnovnih škola od 5.do 8. razreda
Kako svojim riječima utječemo na druge, Gordana Cvijetović 13:30 do 16:00 Radionica Učenici od 1.-8. razreda
Otkrića koja su unaprijedila kvalitetu života osoba s invaliditetom, Martina Martinov Pelin 13:30 do 16:00 Radionica Učenici od 5. - 8. razreda
O broju nula, Tomislav Marošević, Blaženka Dudjak i Martina Strapač 13:30 do 16:00 Radionica učenici osnovne škole (5. - 8. razred)
Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Trg dr. Franje Tuđmana 5, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Cjepivo i cijepljenje, Zorko Kovač 18:30 do 19:00 Predavanje Građanstvo