Festival znanosti - Našice

Četvrtak, 19. travnja 2018.

Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Ulica Augusta Cesarca 20, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:10 do 10:50 Učionice 6 i 26 Radionica Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od kotača do interneta, Andrijana Rajić 09:00 do 09:45 Učionica broj 14 Radionica Svi zainteresirani učenici srednje škole
Glagoljica – simbol hrvatskog nacionalnog identiteta, Ljiljana Mihalj 09:00 do 10:00 Učionica broj 16 Radionica Učenici osnovnih škola i srednje škole
Kemija u svakodnevnom životu: Od vatre do plastike, Tomislava Špehar 09:00 do 10:00 Učionica 3 Radionica Učenici osnovne i srednje škole
Njemački znanstvenici 20. stoljeća – Projekt „Crvena nit“, Mirela Rukavina -Sabo 09:00 do 10:30 Učionica broj 13 Radionica Učenici 3. i 4. razreda srednjih škola (gimnazija)
Otkriće papira i brojeva, Darija Lozić i Dunja Irha Baričević 09:00 do 12:00 Učionica Radionica 5.,6,7. i 8. raz. OŠ, 1. ,2.,3. i 4.razredi SŠ
Izumi, otkrića i umjetnost – Slavonija nekada i danas, Renata Bošnjaković i Kristina Novak 09:00 do 12:00 Učionica broj 10 Radionica Učenici 3. i 4. razreda jezične gimnazije SS Isidora Kršnjavoga, Našice
Izumi, otkrića i umjetnost ‒ Slavonija nekada i danas, Kristina Novak 09:00 do 12:00 Učionica broj 10 Izložba Učenici srednje škole, učenici 7. i 8. razreda osnovne škole, građanstvo
Izrada keksa od ekstrudiranih žitarica – moderna znanstvena otkrića u prehrambenoj industriji, Zdenka Crndić, Željka Horvat i Tihomir Šatrović 09:00 do 12:00 Hol srednje škole Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 09:30 do 10:15 Učionica 13 Predavanje Učenici 3. razreda ekonomske škole i gimnazije
Sunčev sustav, Marina Međurečan i Marta Božić 09:30 do 15:00 Učionica broj 7 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola niži razredi i 5. razredi , učenici srednjih škola 1.razredi
Sunčev sustav, Marina Međurečan i Marta Božić 09:30 do 15:00 Učionica broj 7 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola niži razredi i 5. razredi , učenici srednjih škola 1.razredi
Otkriće stanice, Otkriće krvnih skupina, Mjerenje šećera u krvi, Građa tijela čovjeka, Senka Erdeš 09:45 do 10:30 Učionica biologije Izložba, Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 10:00 do 10:45 Učionica povijesti u školi ili u vrtiću Zvončić Radionica Predškolska djeca, učenici 1. - 2. razreda OŠ
Tranzistor ‒ najveće tehnološko otkriće 20. stoljeća, Darko Eršetić 10:00 do 10:45 Učionica za elektrostruku br. 27 Predavanje Učenici osnovnih škola (8 razredi), učenici srednjih škola
Andrija Mohorovičić i otkrića u seizmologiji, Mario Vučković 10:00 do 10:45 Učionica 21 Predavanje Učenici srednjih škola
Discover the discoverer (Otkrij pronalazača), Ljerka Nađ Baričević 10:00 do 12:00 Učionica 14, ostale prostorije u školi Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. i 2. razredi srednje škole
Za let si, dušo, stvorena, Manuela Kojić i Leopoldina Mijatović 11:00 do 11:45 Višenamjenska dvorana Radionica Učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole i učenici srednje škole
Operacijska pojačala ‒ djelovanje i praktična primjena, Darko Eršetić 11:00 do 11:45 Praktikum za elektro struku br. 27 Radionica Učenici srednjih škola – gimnazijski razredi
Otkriće elektrona, Goran Hajnal 11:00 do 12:00 Učionica br. 22 – praktikum nastave fizike Predavanje Učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole, učenici srednje škole
Zlatni rez, Zrinka Amidžić 11:00 do 13:00 Višenamjenska dvorana ili u holu škole Film Svi učenici srednje škole i učenici osnovne škole u Našicama
Značaj otkrića logaritma u matematici, Renata Pintar 13:30 do 14:15 Učionica broj 5 Radionica Učenici 2. razreda srednjih škola (matematička i opća gimnazija, ekonomska)
Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Trg dr. Franje Tuđmana 5, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Otkrića bez koji ne možemo na drugačiji način, Valentina Stanković Dervić 17:00 do 18:00 Radionica Učenici osnovnih škola
OŠ Kralja Tomislava, Ulica Matice hrvatske 1, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Zavičajni muzej Našice, Trg dr. Franje Tuđmana 5, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako otkriti arheološki lokalitet?, Jasna Jurković i Danimirka Podunavac 10:00 do 12:00 Lokalitet Urbarija, opcionalno područje Granica Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole