Festival znanosti - No name

Otvoreni dan Sveučilišnih odjela

Odjel za biotehnologiju, Odjel za fiziku, Odjel za informatiku, Odjel za matematiku

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Laboratorij za fiziku površina Voditelj: Robert Peter* 10:00 do 14:00 O-S20 učenici
Okupljanje sudionika i pozdravna riječ 09:00 do 09:30 O-027 Natjecanje Tetragon srednja škola
Didaktičke igre 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Web scavenger hunt 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Složi računalo 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Prezentacije radova učenika i studenata 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Rebeka Gasparić, Sara Bekavac, Nikolina Lončar: Zaigrajmo matematiku! 09:00 do 10:30 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Štand Odjela za informatiku 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Natjecanje* 09:30 OB, OF, OI, OM Natjecanje Tetragon srednja škola
Šarenilo kemije, voditelji: Nela Malatesti, Ana Filošević, Martina Mušković, Andreja Zubković* 10:00 do 18:00 O-264 Pokazni pokusi i demonstracije vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za elementnu mikroanalizu Voditelj: Darko Mekterović* 10:00 do 12:00 O-022 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za kvantnu i nelinearnu optiku Voditelj: Marin Karuza* 10:00 do 14:00 O-S24 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za tanke filmove Voditeljica: Iva Šarić* 10:00 do 14:00 O-S21 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za sintezu funkcionalnih materijala Voditeljica: Gabrijela Ambrožić* 10:00 do 12:00 O-023 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za precizno inženjerstvo i tehnologiju mikro i nano sustava Voditelj: Saša Zelenika* 10:00 do 14:00 O-S23 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za pretražnu elektronsku mikroskopiju Voditeljica: Ivna Kavre Piltaver* 10:00 do 14:00 O-120 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Sanja Dević-Pavlić, Jelena Ban, Željka Maglica, Adelina Barukčić Mikroskopiranje* 10:00 do 18:00 O-352 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Nela Malatesti, Ana Filošević, Martina Mušković, Andreja Zubković Igraonica za male znanstvenike* 10:00 do 18:00 O-261, O-262 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Tko je jači: imuni sustav ili virusi?* Voditelji: Ivana Munitić, Ana Bura, Matea Rob, Nikolina Prtenjača* 10:00 do 15:00 O-207 Igrokazi vrtićki uzrast, niži razredi osnovne škole
Što sve može moj mozak? Voditeljica: Jelena Ban* 10:00 do 15:00 O-339 Igrokazi vrtićki uzrast, niži razredi osnovne škole
Tomislav Terzić: Mjerenje najviših energija u svemiru 11:00 do 12:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Marijana Butorac: Fleksagoni* 11:00 do 12:30 O-356 Radionica osnovna škola
Elitza Markova-Car: Ritam života – cirkadijalni ritam u znanosti i životu? 12:00 do 13:00 O-027 Predavanje Opća populacija
LAN Party: Umrežite se i otkrijte zabavu uz igru Xonotic 12:00 do 16:30 O-359 Zaigrajmo... učenici
Praktikum primijenjene matematike Voditelj: Bojan Crnković 12:00 do 17:00 O-334 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Praktikum diskretne matematike Voditelji: Matteo Mravić, Matea Zubović 12:00 do 17:00 O-363 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Imaginary – čarobna matematika Voditeljica: Doris Dumičić Danilović 12:00 do 17:00 O-364 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Tomislav Pavlešić, Marko Filipović Arome vina* 12:00 do 16:00 O-265 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Okupljanje sudionika i pozdravna riječ 13:00 O-365 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Natjecanje* 13:00 do 15:00 O-365 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Tin Zrinski: Povijest kombinatorike 13:00 do 14:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Laboratorij za hematopoezu Što je krv? Voditelji: Antonija Jurak Begonja, Ivana Bertović, Ticijana Zornada 13:00 do 18:00 O-235 Laboratoriji otvoreni za razgled vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za prirodne spojeve i metabolomiku Otopljeni kisik u vodenim otopinama Voditelj: Jasminka Giacometti* 13:00 do 18:00 O-150 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Računalna biokemija Voditelj: Željko Svedružić 13:00 do 18:00 O-366 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Svjetleće stanice Voditelji: Željka Maglica, Marin Dominović 13:00 do 18:00 O-239 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu neuroznanost Mozak pod povećalom Voditelji: Jelena Ban, Miranda Mladinić Pejatović, Antonela Petrović, Ivana Tomljanović 13:00 do 18:00 O-251 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu virologiju Na granici živog i neživog – virusi Voditelji: Igor Jurak, Maja Cokarić-Brdovčak, Marina Pribanić Matešić 13:00 do 18:00 O-260 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu imunologiju Imuni nadzor mozga u zdravlju i bolesti Voditelji: Ivana Munitić, Andrea Markovinović, Tereza Ljutić 13:00 do 18:00 O-236 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Pegi Pavletić Izrada kozmetike za najmlađe 13:00 do 19:00 O-353 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Igor Jurak, Andreja Zubković, Maja Badurina Izolacija DNA iz banane* 13:00 do 18:00 O-265 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Ivona Novak: Matematički trikovi s kartama* 13:00 do 14:30 O-356 Radionica učenici
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 13:00 do 13:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Mile Pavlić: IT otkrića koja su promijenila svijet 14:00 do 15:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Šahovski turnir za djelatnike i studente visokoškolskih ustanova te članove Alumni kluba Odjela za matematiku 14:00 do 17:00 O-355 Zaigrajmo... djelatnici i studenti visokoškolskih ustanova, članovi Alumni kluba Odjela za matematiku
Rebeka Gasparić, Sara Bekavac, Nikolina Lončar: Zaigrajmo matematiku! 14:00 do 17:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Proglašenje pobjednika 15:00 O-027 Natjecanje Tetragon srednja škola
Retro Gaming Party: Vratite se u prošlost i otkrijte zaboravljene igre 15:00 do 17:00 O-366 Zaigrajmo... učenici
Andrea Lakošeljac Obrada fotografija – otkrijte mogućnosti fotomontaže* 15:00 do 16:30 O-365 Radionica osnovna škola
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 15:00 do 15:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Najznačajnija otkrića studenata znanstvenika, Ured za Znanost SZSuR-a 15:00 do 18:00 O-030 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Proglašenje pobjednika 16:30 O-357 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Domagoj Vlaho Izrada videa – otkrijte mogućnosti videoobrade* 16:30 do 18:00 O-365 Radionica srednja škola
Ana Jurasić, Klara Grlaš Matematičke igre na šahovskoj ploči* 17:00 do 18:30 O-356 Radionica osnovna škola
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 17:00 do 17:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Vertikalni vrt – od ideje do detalja, voditelji: Martina Skendrović, Vesna Židovec, Monika Kamenečki i Gordan Cmrečki 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Naučimo pisati Brailleovim pismom, Nina Sivec 13:00 do 15:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 20:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tko je odgovoran za velika otkrića? Sreća, znanje ili neka treća priča?, voditeljice: Ana Huđek i Ksenija Durgo 10:00 do 10:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mali tečaj o šumskim požarima, voditelj: Matej Turk 10:00 do 10:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Zanimljiva otkrića iz svjetskih šuma, voditeljice: Martina Đodan i Sanja Perić 10:30 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Razvoj naftne industrije, Borivoje Pašić i Igor Medved 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prirodoslovna otkrića, voditeljice: Renata Brezinščak i Marijana Vuković 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako mjerimo dimenzije stabla?, voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković 11:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Šumski štetnik gubar, voditelj: Boris Liović 11:30 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo kišu, tlo i iglice u šumi, voditeljice: Tamara Jakovljević i Renata Tubikanec „Procjena atmosferskog taloženja i razine ozona u mediteranskim šumskim ekosustavima“ (Projekt Hrvatske zaklade za znanost) voditeljica: dr. sc. Tamara Jakovljević 11:30 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upotreba obnovljive geotermalne energije u Republici Hrvatskoj – sadašnje stanje i potencijali, Tomislav Kurevija 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nevjerojatne supermoći kukaca, voditelji: Ivan Lukić i Nikola Lacković 12:00 do 12:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Otkrij, zabavi se i objasni, voditelji: Dubravka Despoja, Sanja Martinko, Daliborka Pavić i učenici sedmih i osmih razreda OŠ Frana Galovića, OŠ Tituša Brezovačkog i OŠ Prečko 12:00 do 13:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Očuvanje genetskih resursa šumskog drveća u svjetlu klimatskih promjena“, projekt Hrvatske zaklade za znanost (2014. ‒ 2018.), voditelj projekta: dr. sc. Mladen Ivanković; voditeljice: Nevenka Ćelepirović i Marija Gradečki-Poštenjak 12:30 do 13:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nafta i plin – kako nastaju i kako ih tražimo, voditelj: David Rukavina 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što se krije u dimu cigareta?, Anita Somborac Bačura 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje uzročnika gljivičnih bolesti šumskog i urbanog drveća morfološkim i molekularnim metodama, Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović 13:30 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje boja analitičkom kemijom, voditeljice: Mirta Čizmić i Magdalena Ondrušek 14:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 14:30 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrij iluziju – radionica iz fiziologije, voditelj: Alan Šućur 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Povećanje iscrpka nafte upotrebom ugljikova dioksida, Ivan Smajla 16:00 do 16:30 Velika dvorana Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako mjeriti disanje – radionica iz fiziologije, voditelj: Tomislav Kelava 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Promet i transport – inovativni koncepti: jučer ‒ danas ‒ sutra, Sadko Mandžuka, Edouard Ivanjko, Pero Škorput, Hrvoje Pilko, Martin Gregurić i Krešimir Kušić 16:00 do 17:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNA fingerprinting – biološka radionica, voditelji: Nebojša Vujnović i Lucija Škara 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mumije iz leda – primjer Oetzija, Mislav Čavka 17:30 do 18:30 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Laboratorijske životinje i otkrića za koja su zaslužne, Darja Flegar 17:45 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće dvostruke uzvojnice deoksiribonukleinske kiseline, Sanja Dolanski Babić 18:15 do 18:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nastup pjevačkog zbora „Lege artis“ Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 20:00 do 21:00 Velika dvorana Protokol Opća populacija
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Otkrića u kemiji, Davor Šakić, Tin Weitner, Marijan Marijan i Hrvoje Rimac 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zavirimo u nevidljivi svijet mikroba, voditeljica: Maja Šegvić Klarić 10:00 do 10:45 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Od bojila, preko indikatora, do lijeka, Kristina Pavić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nuklearna energija – izumi, istraživanja, inovacije, Želimir Veinović, RGNF i Fond za financiranje razgradnje NEK 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijte lijek u svome vrtu, Maja Bival Štefan i Mateja Mervić 11:00 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo što je u epruveti, voditeljice: Jasna Jablan i Suzana Inić 11:00 do 12:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otkriće termometra, Marina Čalogović 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modeliranje Tunguske eksplozije, voditelj: Mario Poleto 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Komarci, mikroskop i Brijuni, voditelj: Tomislav Mašić 12:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Radioaktivna otkrića i anegdote, voditelj: Krešimir Trontl FER i Fond za financiranje razgradnje NEK 13:00 do 14:15 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijsko poslijepodne – interaktivno predavanje s demonstracijskim pokusima, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće artemizinina – od tradicionalne kineske biljke do Nobelove nagrade, Marija Kindl i Biljana Blažeković 13:00 do 13:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNK – najsmotanija molekula u organizmu, Domagoj Kifer i Najda Selak 13:30 do 14:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Zvuk i zdravlje, Bernardica Bakula, Željka Kuljak, Josipa Bajan i učenice Škole za primalje 14:15 do 14:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
STEMcooking MakeyMakey Lab, voditelji: Ivana Fundurulić, Adriana Ivandić, Lea Radočaj, Nika Horvat, Donal Brennan, Peter Kyselica, Julio Calle Plata, Sara Rodriguez González, Thomas Bertschy i Lory Melin 14:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mali pokus za veliko otkriće: otkrijte molekulu DNK u svojoj slini, voditeljice: Andrea Čeri i Angela Milanović 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upoznajte se s bakterijama!, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 16:00 do 17:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće dijabetesa i inzulina, Sanja Jurmanović 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića lijekova koja su promijenila svijet, Miranda Sertić 16:00 do 16:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tunguska eksplozija 1908. – 100 godina misterije, Tihomir Marjanac 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaviri u mikroskop i Foldoscope, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 17:30 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modeliranje Tunguske eksplozije, voditelj: Mario Poleto 18:00 do 19:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Greškama do otkrića – zašto je važno griješiti?, Predrag Pale 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Molekula za zdravu mamu i bebu, voditeljice: Ivana Rumora Samarin, Ines Panjkota Krbavčić i Anja Vukomanović 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje duljina od drevnih Egipćana do danas, Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako bi Nikola Tesla danas obrađivao voćne sokove?, Anet Režek Jambrak i Danijela Bursać Kovačević 10:00 do 11:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bioraznolikost podzemnih gljiva Hrvatske, voditelj: Željko Zgrablić 10:30 do 11:00 Velika dvorana Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bakterije mliječne kiseline ‒ malene, moćne i izdržljive, Leo Moguš i Anita Slavica 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Najslađe ledeno otkriće – sladoled, Katarina Lisak Jakopović 11:00 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Metali, metali..., Igor Jajčinović 11:00 do 11:20 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Suvremene metode geodetske izmjere i senzori, Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Marina Gudelj, Dorijan Radočaj i Antonio Tupek 11:15 do 11:45 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kameno, bakreno, brončano, željezno... aluminijsko doba?, Franjo Kozina i Zdenka Zovko Brodarac 11:20 do 11:40 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Metali u tvornici čokolade – vesela otkrića, Sandra Brajčinović 11:40 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Jedemo li GMO?, Ivan Krešimir Svetec 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića – materijali na bazi željeza – željezni ljevovi, Tomislav Rupčić i Zdenka Zovko Brodarac 12:00 do 12:20 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Uloga zvučnog zida u razvoju zrakoplovstva, Damijan Cerinski, Ladislav Lazić, Martina Lovrenić-Jugović i Jakov Baleta 12:20 do 12:40 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Ionska lebdjelica, Stevče Arsoski i Denis Posilović 12:40 do 13:10 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Moderni lijekovi koji svoje otkriće duguju biljkama, Maja Friščić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće ledenog doba, Ljerka Marjanac i Tihomir Marjanac 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kvantna fizika – otkrića koja zbunjuju um, Robert Pezer 13:10 do 13:50 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo Zemlju uz Copernicus, Ana Kuveždić Divjak i Zvonimir Nevistić 13:30 do 14:15 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće teorije tektonike ploča, pokretača života na Zemlji, Mario Poleto 14:00 do 14:45 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 14:00 do 15:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
AlphaGo – kako umjetna inteligencija „samostalno uči“ geostrateške igre?, Damir Medak 14:15 do 15:15 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
tkriće i karakteristike najbolje istražene bakterije, Višnja Bačun-Družina 15:30 do 16:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u malom, voditelji: Silvijo Vince, Ivan Folnožić, Branimira Špoljarić, Dina Jelenčić, Katarina Marjanović i Antonia Bem 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nije pub kviz, nego kviz iz anatomije, voditelji: Mirela Pavić, Hrvoje Lucić, Snježana Ćurković, Zvonimir Budinščak, Lana Zovko, Zvonimir Delać i Lucija Barić 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Igla, bazen i valovi – i životinjama treba fizikalna, Zoran Vrbanac 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNK iz biološkog traga, voditelji: Danijel Špoljarić, Ksenija Vlahović, Maja Popović, Sanja Arsenić, Gordan Mršić i Luka Pajurin 16:00 do 18:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće: Pandemija u kartografiji, Miljenko Lapaine 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Women of NASA (edukativne LEGO kockice), voditelj: Hrvatsko interdisplicinarno društvo, Krešimir Čanić 18:00 do 19:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
A što je bilo prije Tesle?, voditelji: Katarina Jurišić, Vanja Vučinić i Hrvoje Negovec 18:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Znanstveno obrazovanje 21. stoljeća ‒ od rane dobi u vrtiću do cjeloživotnog učenja: Otkrivajmo i čudimo se prirodi, Dalibor Paar 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Znanstvena otkrića tekstilne kemije, voditeljice: Martinia Ira Glogar, Ana Sutlović, Sandra Flinčec Grgac, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Zorana Kovačević, Iva Matijević, Katia Grgić, Eva Magovac, Rajna Malinar 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od sunčeve zrake do stola – fotosinteza, Ana-Marija Domijan, Josipa Delija, Margareta Paulić i Ivana Mustapić 10:00 do 11:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Otkriće vatre – prekretnica u razvoju čovjekovih predaka, voditeljica: Nikolina Bošnjak 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Marin Getaldić – pogled u novo doba, Marijana Buljan 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 11:00 do 13:00 Dvorište Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo tajne kemije, voditeljice: Martina Biošić, Lana Topalović i Ines Topalović 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
U potrazi, voditelji: Dario Dabić, Klaudija Ivanković, Marko Jagetić i Katarina Sokač 11:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što smo otkrili u dubinama Sredozemlja?, Tatjana Bakran-Petricioli 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je plijesan iz zraka postala Pepeljnjakov Aspergillus?, Daniela Jakšić i Jelena Geček 12:30 do 13:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 12:30 do 14:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo stanice u našem tijelu, voditeljica: Andrea Hulina 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Inovacija u kreaciji kostima – radionica inovativnog kostima, voditelji: Ivana Bakal, Marin Sovar, Đurđica Kocijančić i Sanja Jakupec 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je određen Avogadrov broj, Tajana Preočanin i Tin Klačić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada Teslina transformatora s tranzistorom BD139, voditelji: Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
Zabavnom stranom matematike do otkrića!, voditeljice: Romina Macan, Antonia Čoić i Anamarija Oršulić 15:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mala meteorološka radionica, voditelj: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Nikola Vikić Topić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mikrobiom morskih kornjača, Sunčica Bosak 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Drveni neboderi – uporaba inovativnih materijala od drva u visokogradnji, Vlatka Rajčić i Mislav Stepinac 16:00 do 17:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće nafte i njezina uloga u razvoju automobila, voditelji: Fabio Faraguna, Roko Blažić, Hana Duhaček, Stjepan Džalto, Kristina Kezerić, Mario Pipunić, Ivan Pucko, Aleksandra Putnik, Marko Racar, Lucija Rebrović, Helena Šimek i Iva Zokić 16:15 do 17:45 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj tehnologija pročišćavanja voda, voditelji: Marko Racar, Roko Blažić, Hana Duhaček, Stjepan Džalto, Fabio Faraguna, Kristina Kezerić, Mario Pipunić, Ivan Pucko, Aleksandra Putnik, Marko Racar, Lucija Rebrović, Helena Šimek i Iva Zokić 17:00 do 18:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Automaton – prarođak robota, Vibor Krajna 17:15 do 18:15 Velika dvorana Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slatkovodne ribe Aquatike – predstavljanje knjige autora Gorana Jakšića 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predstavljanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Radiona.org: SmartZG // FPGA, voditelji: Goran Mahovlić, Davor Jadrijević, Marko Zec, Damir Prizmić, Deborah Hustić i Marko Jovanović 18:00 do 20:00 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Skrivene dimenzije svemira, Davor Horvatić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 17:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Ana Weissenberger 10:00 do 11:00 Dvorište Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrij cvrčka!, voditelji: Andreja Štancl i Franjo Pavlović 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Snagom pare ‒ izum parnog stroja, Branimir Prgomet 10:00 do 11:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
robotics@fer.hr, voditelji: Ivan Marković, Barbara Arbanas, Marsela Polić, Nadir Kapetanović, Matej Celega, Anđela Čirjak i Demijan Jurić 10:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zvuk, sluh i ..., voditelj: Miljenko Krhen 11:00 do 12:15 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kad su dinosauri šetali Hrvatskom..., Aleksandar Mezga, Jan Hinkelman i Filip Šantak 11:00 do 12:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Senzorika sira, voditeljica: Nataša Mikulec 11:30 do 12:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako pomoću kutomjera doći do novih svjetova?, Josip Stepanić 11:45 do 12:45 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo kukce!, voditelji: Ivana Pajač Živković, Maja Čačija, Darija Lemić, Helena Gašparić Virić i Ivan Juran 12:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijte više o svom omiljenom voću, voditelji: Boris Duralija, Martina Skendrović Babojelić 12:30 do 13:15 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Hokus-pokus u pučkoj školi 19. stoljeća, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 13:00 do 14:00 Velika dvorana Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Otkrića u čaši mlijeka, Milna Tudor 13:00 do 13:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zabava uz trening uma – programiranje elektroničke kocke, voditelji: Radovan Kosanović i Goran Ecimović 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako su otkriveni pesticidi, Aleksandar Mešić 13:30 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrijmo skrivene opasnosti na tanjuru, Ivana Kmetič i Teuta Murati 14:00 do 14:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
A što je bilo prije Tesle?, voditelji: Katarina Jurišić, Vanja Vučinić i Hrvoje Negovec 14:00 do 15:30 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izmjerite svoju oštrinu vida i dioptriju, voditelj: Veleučilište Velika Gorica 14:00 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:30 do 15:15 Mala dvorana Film Opća populacija
PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kvalitete zraka, Gordan Golja 15:30 do 17:30 Dvorište Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
3D olovke, voditelji: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Predstavljanje sekcije Hrvatske udruge studenata zrakoplovstva, Marin Ivanković, Ivor Šantak, Kristijan Brezović i Petar Ribarić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće krapinskih neandertalaca, Eduard Vasiljević 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Infokutak o radioaktivnom otpadu, Renato Filipin, TMNT i Fond za financiranje razgradnje NEK 16:00 do 17:00 Stalni postav Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 17:00 do 18:30 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Programiranje „na žgance“, voditelji: Tomislav Jagušt i Mirna Baksa 17:00 do 19:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako se koristiti Internet stvarima (IoT) s pomoću platforme Arduino, voditeljica: Mirjana Malarić 17:00 do 18:30 Velika dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 18:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nobelove nagrade i astronomija, Zvonimir Drvar 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je Nikola otkrio Sjeverni pol?!, Nikola Vikić-Topić 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića pisane baštine – izložba odabrane građe iz fondova hrvatskih muzejskih i galerijskih knjižnica, skupina autora: Komisija za muzejske i galerijske knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Franjo Hanaman – izumitelj električne žarulje s volframovom niti – izložba Tehničkog Muzeja Nikola Tesla povodom 140. obljetnice rođenja F. Hanamana 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Mikroskopija, izložba u suradnji Biološkog odsjeka PMF-a i Hrvatskog mikroskopijskog društva, koordinator izložbe: Goran Kovačević 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Pomagala za pisanje Brailleova pisma, mala edukativna izložba Tifološkog muzeja, voditeljica programa: Nina Sivec 10:00 do 20:00 Velika dvorana Izložba Opća populacija
Otkrića u filateliji, izložba HDOFM 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Zelena biciklijada cikloknjižničara – izložba Zagrebačkoga knjižničarskog društva, Radna grupa ZKD Biciklisti 10:00 do 13:00 Stalni postav Izložba Opća populacija
U potrazi za izgubljenim vremenom, autori: Goran Jakšić, Ivana Francišković Olrom, Marina Trpčić, Luka Čorak 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Iz ciklusa meteoroloških otkrića – Kako je Hvar postao najsunčaniji hrvatski otok ‒ 160 godina meteorološke postaje Hvar, autor: Marko Vučetić, urednica: Kornelija Špoler Čanić 10:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
Najslađe otkriće ili priča o čokoladi, voditelji: Danijela Ašperger, Tea Borojević i Ivana Mađor-Božinović 10:00 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Šarenilo boja metalnih ruda je „prava umjetnost“!, voditelji: Kristina Tolić i Dolores Židanić 10:00 do 11:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
COLORINA – Bijelo je šareno, voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Iva Matijević, Željko Knezić, Ivana Iličić, Dora Kos i Valerija Ljubić 10:10 do 12:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zajašimo valove, uzburkajmo atmosferu, Kristina Klemenčić Novinc 10:30 do 11:30 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zavirite u svijet mikroraznolikosti, voditelji: Daniela Petrinec, Petra Tramontana, Damir Sirovina i Goran Kovačević 11:00 do 13:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje naprednih materijala, Lovro Fulanović 12:30 do 13:15 Velika dvorana Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izmjerite svoju oštrinu vida i dioptriju, voditelj: Veleučilište Velika Gorica 13:00 do 15:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće antibiotika, voditelji: Sven Pal, Arjana Andrašević Tambić, Marina Payerl-Pal, Silvija Šoprek i Ksenija Krsnik 13:00 do 15:00 Velika dvorana Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkriće inzulina ili kako su spašeni životi milijuna ljudi oboljelih od šećerne bolesti, Ines Kovačić 13:00 do 14:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 14:15 do 15:00 Mala dvorana Film Opća populacija
FabLab.hr: proizvodnja laserom – radionica digitalne proizvodnje, voditelji: Roberto Vdović, Kristina Škaler, Marko Stošić, Mateo Miličević, Bruno Alić i Maja Krištić 14:30 do 16:30 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zaviri u mikroskop i Foldoscope, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 14:30 do 16:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
NASA Apollo Saturn 5 (edukativne LEGO kockice), voditelj: Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 15:30 do 17:00 Velika dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Upoznajte se s bakterijama!, eSTUDENT, voditelji: Ana-Marija Genc, Karlo Ladović, Bruno Ačkar, Ružica Bajić, Nikolina Babić, Ana Habdelić, Nikolina Matković, Ines Kanja, Maja Ukalović, Ivana Jurić, Nicole Mesaroš, Mateja Miklečić i Klara Krmpotić 16:00 do 17:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kratka povijest kriptografije, Hrvatsko interdisciplinarno društvo, Krešimir Čanić 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nobelove nagrade i astronomija, Zvonimir Drvar 16:00 do 17:00 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Potraga za najdubljim načelima svemira, Marko Grba 17:15 do 18:15 Mala dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 17:30 do 20:00 Velika dvorana Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dva Grka, dva Arapa i dva Dubrovčana mjere Zemlju, Vladis Vujnović 18:30 do 19:30 Mala dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dječji vrtić Mali svijet, Banovčeva 29, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Let, Sandra Mecanović 09:00 do 11:30 predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Dječji izumi, Marinela Lančić, Suzana Pujaca i Davorka Rački Zimolo 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Stroj za izume profesora Baltazara, Vera Radulović, Helena Bošković, Magda Romić i Suzana Begonja 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
OŠ Tone Peruška Pula, Poljana sv. Martina 6, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
Čovjek koji je vidio budućnost, Natalia Carraro 08:00 Izložba Opća populacija
OŠ Monte Zaro Pula, Boškovićev uspon 24, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Z bičikleton po Puli, Ana Okmaca 08:00 Izložba Opća populacija
Osnovna škola Šijana Pula, 43. istarske divizije 5, Pula
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Prvi let, Vernesa Kaltak 11:00 Predavanje Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Otkrića, Elda Bernobić 08:00 Izložba Opća populacija
Znanost i vrijeme, Elda Bernobić 10:00 do 12:00 Predavanje Opća populacija
Gradska knjižnica Zadar – Ogranak Arbanasi, Zadar, Ul. V. Zmajevića 12a
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Projekt „Od ideje do izuma“, Ljiljana Klanac i Snježana Nekić 08:00 do 20:00 Izložba, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, opća populacija
Gradska knjižnica Zadar – MMD, Zadar, Stjepana Radića 11B
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 19:30 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 19:30 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 19:30 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 19:30 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Razbijanje šifara Mihovila i Antuna Vrančića, Milenko Lončar 10:00 do 11:30 Predavanje Opća populacija
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 19:30 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Književna otkrića ili kako je Gavran otkrio kako je Brod otkrio Kafku, Tomislav Zelić 14:00 do 16:00 Radionica, Predavanje, Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Najvažnija otkrića u kemiji kroz povijest, Andreja Kakša 17:30 do 18:30 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Telefon nekad i sada, Jelena Tomić 08:00 do 13:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
OŠ Šime Budinića, Zadar, Put Šimunova 4
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Veza znanstvenih otkrića i jezikoslovlja, Anita Pavić Pintarić i Nediljka Atelj 13:05 do 13:50 Radionica 6. i 7. razred osnovne škole škole
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Kako su geografska otkrića obogatila naš jelovnik?, Josip Faričić 10:00 do 11:30 Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Veza znanstvenih otkrića i jezikoslovlja, Anita Pavić Pintarić i Nada Nekić 16:45 do 17:30 Radionica 7. razred osnovne škole
Mali istraživači nepoznatog, Zrinka Klarin i Dinko Marin 16:45 do 17:45 Radionica, Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Najnovija znanstvena otkrića u fizici, Ana Lipošćak 08:00 Izložba 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
OŠ Jurja Dalmatinca, Pag
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od atoma do iphonea, Božica Oštarić Veršić i Ivana Vrban 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Ulica Augusta Cesarca 20, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Otkrivanje individualne kreativnosti, Ivan Hajek 13:00 do 13:45 Učionica 25 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:15 do 10:50 Učionice 6 i 26 Radionica Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Interdisciplinarnost u znanosti – bihevioralna ekonomija, Sanja Olbina-Borić 12:30 do 13:15 Predavanje Učenici završnih razreda srednje škole
Važnost znanstvenih istraživanja u poljoprivredi, Krunoslav Kovačević 12:35 do 13:20 Predavanje učenici trećeg razreda srednje škole zanimanja poljoprivredni tehničar opći
Pitagorin poučak, Renata Pintar 14:20 do 15:05 Učionica broj 9 Predavanje učenici 1. razreda srednjih škola (matematička i opća gimnazija)
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:10 do 10:50 Učionice 6 i 26 Radionica Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Konzervatorska istraživanja kompleksa našičke franjevačke crkve i samostana u svjetlu novih otkrića, Ratko Ivanušec 17:00 do 17:45 Višenamjenska dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:10 do 10:50 Učionice 6 i 26 Radionica Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Od kotača do interneta, Andrijana Rajić 09:00 do 09:45 Učionica broj 14 Radionica Svi zainteresirani učenici srednje škole
Glagoljica – simbol hrvatskog nacionalnog identiteta, Ljiljana Mihalj 09:00 do 10:00 Učionica broj 16 Radionica Učenici osnovnih škola i srednje škole
Kemija u svakodnevnom životu: Od vatre do plastike, Tomislava Špehar 09:00 do 10:00 Učionica 3 Radionica Učenici osnovne i srednje škole
Njemački znanstvenici 20. stoljeća – Projekt „Crvena nit“, Mirela Rukavina -Sabo 09:00 do 10:30 Učionica broj 13 Radionica Učenici 3. i 4. razreda srednjih škola (gimnazija)
Otkriće papira i brojeva, Darija Lozić i Dunja Irha Baričević 09:00 do 12:00 Učionica Radionica 5.,6,7. i 8. raz. OŠ, 1. ,2.,3. i 4.razredi SŠ
Izumi, otkrića i umjetnost – Slavonija nekada i danas, Renata Bošnjaković i Kristina Novak 09:00 do 12:00 Učionica broj 10 Radionica Učenici 3. i 4. razreda jezične gimnazije SS Isidora Kršnjavoga, Našice
Izumi, otkrića i umjetnost ‒ Slavonija nekada i danas, Kristina Novak 09:00 do 12:00 Učionica broj 10 Izložba Učenici srednje škole, učenici 7. i 8. razreda osnovne škole, građanstvo
Izrada keksa od ekstrudiranih žitarica – moderna znanstvena otkrića u prehrambenoj industriji, Zdenka Crndić, Željka Horvat i Tihomir Šatrović 09:00 do 12:00 Hol srednje škole Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 09:30 do 10:15 Učionica 13 Predavanje Učenici 3. razreda ekonomske škole i gimnazije
Sunčev sustav, Marina Međurečan i Marta Božić 09:30 do 15:00 Učionica broj 7 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola niži razredi i 5. razredi , učenici srednjih škola 1.razredi
Sunčev sustav, Marina Međurečan i Marta Božić 09:30 do 15:00 Učionica broj 7 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola niži razredi i 5. razredi , učenici srednjih škola 1.razredi
Otkriće stanice, Otkriće krvnih skupina, Mjerenje šećera u krvi, Građa tijela čovjeka, Senka Erdeš 09:45 do 10:30 Učionica biologije Izložba, Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 10:00 do 10:45 Učionica povijesti u školi ili u vrtiću Zvončić Radionica Predškolska djeca, učenici 1. - 2. razreda OŠ
Tranzistor ‒ najveće tehnološko otkriće 20. stoljeća, Darko Eršetić 10:00 do 10:45 Učionica za elektrostruku br. 27 Predavanje Učenici osnovnih škola (8 razredi), učenici srednjih škola
Andrija Mohorovičić i otkrića u seizmologiji, Mario Vučković 10:00 do 10:45 Učionica 21 Predavanje Učenici srednjih škola
Discover the discoverer (Otkrij pronalazača), Ljerka Nađ Baričević 10:00 do 12:00 Učionica 14, ostale prostorije u školi Radionica Viši razredi osnovne škole, 1. i 2. razredi srednje škole
Za let si, dušo, stvorena, Manuela Kojić i Leopoldina Mijatović 11:00 do 11:45 Višenamjenska dvorana Radionica Učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole i učenici srednje škole
Operacijska pojačala ‒ djelovanje i praktična primjena, Darko Eršetić 11:00 do 11:45 Praktikum za elektro struku br. 27 Radionica Učenici srednjih škola – gimnazijski razredi
Otkriće elektrona, Goran Hajnal 11:00 do 12:00 Učionica br. 22 – praktikum nastave fizike Predavanje Učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole, učenici srednje škole
Zlatni rez, Zrinka Amidžić 11:00 do 13:00 Višenamjenska dvorana ili u holu škole Film Svi učenici srednje škole i učenici osnovne škole u Našicama
Značaj otkrića logaritma u matematici, Renata Pintar 13:30 do 14:15 Učionica broj 5 Radionica Učenici 2. razreda srednjih škola (matematička i opća gimnazija, ekonomska)
Poznata otkrića – idiomi, kolokacije, poslovice, Barbara Bošnjak 08:00 do 19:30 Hol škole Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Arheološka otkrića, Ivana Lijić 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Andrija Mohorovičić, Potresi, Pokupski potres, Mario Vučković 08:00 do 19:00 Učionica 21 Izložba Učenici srednjih škola
Od tradicionalne do digitalne ekonomije (Kriptoekonomija i kriptovalute), Tanja Horvat 08:00 do 19:00 Hol škole Izložba Učenici Ekonomske škole (2. 3. 4. razredi)
Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Velika geografska otkrića, Dubravka Božić Bogović, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg i Petra Sršić 14:00 do 14:45 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako se otkrivaju centri u mozgu važni za ličnost, Dino Krupić 14:00 do 14:45 Soba 25 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Nenasilje – otkriće „neke nove“ djece, Renata Jukić, Emanuela Ham i Iskra Jukić 12:00 do 12:45 Predavaonica 32 Radionica Učenici osnovnih škola
Otkrijte male tajne kvalitetne pripreme životopisa!, Ana Jakopec, Valentina Galinec i Dora Voloder* 12:00 do 13:30 P42 Radionica Opća populacija
Teorijska revolucija 1968. i otkriće intertekstualnosti, Kristina Peternai Andrić 12:00 do 12:45 Predavaonica Predavanje Opća populacija
Kako otkriti nevjerodostojne izvore informacija na webu?, Snježana Stanarević Katavić, Tea Miličević i Ana Marija Neretljak 12:00 do 12:45 Učionica 16 Radionica Učenici 3. i 4. razreda srednjih škola, te studenti preddiplomskih studija
Austrijski dvorac Rothenthurn i baština valpovačkih vlastelina u svjetlu novih otkrića - predavanje u organizaciji Austrijskog kulturnog foruma, Jasminka Najcer Sabljak i Stephanie Jug 13:00 do 14:00 Predavanje Opća populacija
„Zašto slini taj pas? – uloga otkrića u edukaciji studenata psihologije“, Daniela Šincek, Ivana Marčinko, Jasmina Tomašić Humer i Ivana Duvnjak 18:00 do 19:00 Svečana dvorana (P60) Tribina Srednjoškolci, osobito maturanti osječkih srednjih škola kojima se želi približiti način studiranja psihologije kao znanstvene discipline
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 19:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 19:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:00 do 19:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 19:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 19:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 19:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće Australije i Novog Zelanda, Valentina Markasović, Petra Kolesarić, Sonja Erceg, Petra Sršić i Dubravka Božić Bogović 08:00 do 12:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti i građanstvo
Psiholozi nobelovci, Gorka Vuletić 08:00 do 12:00 Hodnik fakulteta Poster Učenici srednjih škola, studenti, zaposlenici Sveučilišta, građanstvo
Otkrijte značenja novih (sveza) riječi na primjerima iz animiranoga filma „Krš i lom“, Maja Glušac 08:00 do 12:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Jezikom otkrivamo i interpretiramo – jezični krajobraz u javnom prostoru, Tanja Gradečak-Erdeljić, Jadranka Zlomislić i Barbara Kružić 08:00 do 12:00 Hodnik fakulteta Poster Studenti, građanstvo
Otkriće nove riječi, Ana Mikić Čolić 08:00 do 12:00 Poster Studenti i zaposlenici fakulteta
Eksperimentalni roman, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 12:00 Poster Studenti
Otkriće tiskarskog stroja, Jakov Sabljić i Tina Varga Oswald 08:00 do 12:00 Poster Studenti
Misteriozna otkrića kriptografije, Ana Papić 08:00 do 12:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića prirodom inspiriranih optimizacijskih algoritama, Anita Papić, Jelena Duvančić i Pia Margić 08:00 do 12:00 Poster Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
OTKRIĆE PISMOVNIH ATOMA: ALEF – AZ – ALKAR, Milica Lukić i Vera Blažević Krezić 08:10 do 12:00 Izložbeni prostor na drugome katu (ispred Svečane dvorane) Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
II. gimnazija Osijek, Ul. Kamila Firingera 5, 31 000, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Scientific discoveries through the lens of popular science, Mirna Varga, Marija Šmint, Tanja Karakaš i Ana Kovačević 08:00 do 08:45 Učionica 13 Radionica Učenici srednje škole
„Otkriće“ klavira: Bartolomeo Christofori, Ana Popović i Domagoj Maras 13:00 do 13:45 Učionica za glazbenu umjetnost Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Odjel za kulturologiju, Trg Svetog Trojstva 3, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Kako je nastao World Wide Web, Toni Podmanicki i Luka Alebić 12:30 do 13:15 Predavaonica 3 Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
E pur si muove: Galileo Galilei, „otac suvremene znanosti“ / E pur si muove: Galileo Galilei, the „Father of Modern Science“, Tihomir Živić 16:00 do 16:45 P03 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Otkrivanje novomedijskih univerzuma: Kako i zašto Facebook 'gubi' mlade, Snježana Barić-Šelmić i Tomislav Levak 14:00 do 14:45 Predavaonica P7 Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
4. industrijska revolucija ili industrija 4.0., Marija Tolušić i Ariana Veočić 13:00 do 13:30 P 8 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Otkrića i otkrivači, Marta Borić Cvenić i Petra Čurčić 13:30 do 14:00 P 8 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Kako do otkrića?, Ivana Bestvina Bukvić i Filip Živaljić 14:00 do 14:30 P 8 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Otkrivanje nevidljivoga: izbor plakata iz fundusa Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Jelena Mihnjak, Valentina Stantić, Manuela Polak i Ivan Roth 08:00 do 19:00 I. kat Izložba Svi zainteresirani (umjetnici i djelatnici u kulturi; učenici, studenti, doktorandi, znanstvenici i ostali zainteresirani)
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Tko je izumio?, edukativna predstava Teatra Tirena 12:00 do 13:00 Velika dvorana Kazališna predstava predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Origami izumi – savijanje papira – idealni ključ nove tehnološke revolucije, Sanja Srbljinović Čuček 12:00 do 14:00 Galerija „Idealni grad“ Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
„14 godina Festivala znanosti u Susedgradu“ – izložba plakata svih dosadašnjih Festivala znanosti u Susedgradu 08:00 do 20:00 Predvorje Galerije „Idealni grad“ Izložba Opća populacija
Tribina Ekološko danas – Tko je otkrio ekologiju?, Nikolina Bošnjak 12:00 do 14:00 Galerija „Idealni grad“ Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otvoreni Ludi labos – izum vatre, voditeljica: Nikolina Bošnjak 17:00 do 19:00 Igraonica CZKIO Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Korakom do otkrića; Goran Zaharija, Ivan Sarić, Saša Mladenović 10:00 do 15:00 Demonstracija osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Radionice, pokusi, kvizovi, igrice 10:00 do 15:00 Radionica, Kviz, Pokus, Igrica predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Koncert Akademskog pjevačkog zbora „Silvije Bombardelli“ 11:00 do 11:15 Koncert Opća populacija
Otvaranje 16. Festivala znanosti u Splitu 11:15 do 11:30 Protokol predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 16:00 do 16:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 16:00 do 16:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 16:30 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 16:30 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 17:00 do 17:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 17:00 do 17:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Od pluta do stanice* 17:00 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Eureka!; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin 17:30 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 17:30 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 18:00 do 18:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 18:30 do 19:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 19:00 do 19:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Room Escape; Tanja Vojković, Aljoša Šubašić, Željka Zorić, Jelena Pleština, Goran Erceg, Ivan Jelić, Dino Peran, Jurica Perić, Gordan Radobolja, Vesna Gotovac, Tea Martinić Bilać, Marija Bliznac Trebješanin* 19:30 do 20:00 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Od pluta do stanice* 17:00 do 18:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Od pluta do stanice* 18:00 do 19:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Micro:bit u strujnom krugu; Jelena Nakić, Marko Janjiš* 18:30 do 19:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Lov na Higgsov bozon; Marko Kovač, Toni Šćulac* 09:00 do 11:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Otkrijte informatiku; Goran Zaharija, Divna Krpan, Saša Mladenović* 09:00 do 12:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Kuća budućnosti; Stjepan Kovačević, Vladimir Pleština 10:00 do 11:00 Prezentacija Opća populacija
PrirodosLOVAC 17:00 do 20:00 Radionica osnovna škola
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Otkrijmo svijet oko nas; Vladimir Pleština, Stjepan Kovačević, Jozo Pivac* 10:00 do 11:30 Radionica viši razredi osnovne škole
Elektroni, fotoni i fotoelektrični efekt; Željana Bonačić Lošić, Tonći Čakarić 17:00 do 18:00 Predavanje srednja škola
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Lov na Higgsov bozon; Marko Kovač, Toni Šćulac* 09:00 do 11:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Tragovi u nama i oko nas; Gorana Rosandić, Ivana Bešlić, Katija Biskupović 14:00 do 15:00 Predavanje srednja škola
Laserski pogled; Ines Alfirević Španjić, Nela Glavurdić, Mirjana Mandić, Ivana Bešlić 17:00 do 18:00 Predavanje srednja škola
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
DNA – kraljica života; Ines Paviškov, Ivana Alajbeg 16:45 do 17:45 Predavanje srednja škola
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 09:35 do 10:25 Predavanje srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
Izum koji je obasjao svijet; Manuela Brnčić Dadić, Marija Jurišić Šarlija 17:00 do 18:00 Predavanje Opća populacija
Osnovna škola Maria Martinolića, Mali Lošinj
Srednja škola Ambroza Haračića, Mali Lošinj
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkriće gravitacijskih valova, izložba Hrvatskog astronomskog saveza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Otkriće gravitacijskih valova, izložba Hrvatskog astronomskog saveza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Otkriće gravitacijskih valova, izložba Hrvatskog astronomskog saveza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Otkriće gravitacijskih valova, izložba Hrvatskog astronomskog saveza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Otkriće gravitacijskih valova, izložba Hrvatskog astronomskog saveza 08:00 do 14:00 Izložba Opća populacija
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Hokus-pokus u pučkoj školi 19. stoljeća, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Eksplozivi – otkrića kroz povijest, voditelj: Vinko Škrlec 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Faust Vrančić – izumitelj svjetskoga glasa, Marijana Borić 13:00 do 14:00 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Pijesak – od plaža, preko pustinjskih dina i prapornih ravnjaka do ubojitih vulkana, voditelji: Marta Mileusnić i Uroš Barudžija 13:00 do 14:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
DNK detektiv, voditeljica: Martina Podnar Lešić, Hrvatski prirodoslovni muzej 13:00 do 14:00 Radionica, Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
U zemlji dinosaura, autori su polaznici Dječjeg Vrtića Vrapče, Grupa Medo, pod vodstvom odgajateljice Snježane Meštrović 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
OŠ „Klana“
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkriće cjepiva, Sarah Visentin 08:00 do 09:00 Radionica, Predavanje osnovna škola
Gustoća, Sarah Visentin 09:00 do 10:30 Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Metodologija u znanstvenim istraživanjima, Sarah Visentin 10:40 do 11:30 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole
Male tajne profesorice Šifrice, Marija Maksimović 11:30 do 13:00 Radionica osnovna škola
Preko trnja do zvijezda – astronomska otkrića koja su promijenila svijet, Igor Iskra 18:00 do 18:45 Predavanje Opća populacija
Cjepiva – veliko otkriće i velike zablude, Dolores Gall-Sviderek 19:00 do 19:45 Predavanje Opća populacija
Kampus Trsat
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Otvoreni dan sveučilišnih odjela Sveučilišta u Rijeci* 09:00 do 19:00 Zgrada sveučilišnih odjela Dan otvorenih vrata predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Lidija Pletenac: AR Sandbox – proširena stvarnost u modeliranju terena 10:00 do 13:00 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Toni Valković: Domino-efekt jednoga znanstvenog otkrića u medicini? 17:30 do 18:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Tvrtko Korbar: Katastrofalni tsunami pogodio je područje Jadrana prije 66 milijuna godina nakon udara asteroida koji je uništio dinosaure 18:30 do 19:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Marcelo Kovačić i Boštjan Surina: Što otkrivamo u muzejima? 19:30 do 20:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Hoćemo li u budućnosti otkriti želatinozne oceane? sudjeluju: Davor Lučić, Tvrtko Korbar, Marcelo Kovačić i Milvana Arko Pijevac 20:30 do 22:00 Akvarij ZnaK 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Svojstva (ne)konvencionalnih materijala u graditeljstvu, voditelji: Neira Torić Malić, Željko Smolčić, Natalija Bede i Paulina Krolo 08:30 do 11:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Radionica, Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dan otvorenih vrata 09:00 do 15:00 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Razgledavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemijsko poslijepodne, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 17:00 do 19:00 Zgrada sveučilišnih odjela; Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, O-268 Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Asmir Gračanin: Eksperimentalni pristup u istraživanju emocija i ličnosti 17:30 do 18:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Ervin Kamenar i Saša Zelenika: Mikro- i nanotehnologije: tehnološka revolucija za bolju budućnost 18:30 do 19:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Davor Horvatić: Skrivene dimenzije svemira 19:30 do 20:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
STEM obrazovanje – puno više od informatičke pismenosti, sudjeluju: Davor Horvatić, Ervin Kamenar i Saša Zelenika 20:30 do 22:00 Akvarij ZnaK 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Dijalozi s baštinom: Iskustva u zaštiti redovničke kulturne baštine 09:00 do 18:00 Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci Konferencija 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Kemijsko prijepodne, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 10:00 do 12:00 Zgrada sveučilišnih odjela; Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, O-268 Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Miran Tuhtan: Njihala – uvod u kaos 13:00 do 14:00 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Davor Stipanić: Život pri malim Reynoldsovim brojevima: kretanje mikroorganizama 14:00 do 14:45 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Luka Zaharija: Invazija lentikularnih oblaka 14:45 do 15:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Srđan Žuškin: Torpedo i njegov utjecaj na pomorsku industriju 17:30 do 18:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Josip Tambača: Matematičko modeliranje stentova 18:30 do 19:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Sven Maričić: Printajmo s(v)e! 19:30 do 20:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Nove tehnologije i medicina, sudjeluju: Sven Maričić i Josip Tambača 20:30 do 22:00 Akvarij ZnaK 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Znanstvena tražilica za cijelu obitelj 09:00 do 12:00 Natjecanje predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Subotnje jutro uz fiziku (radionica zatvorenog tipa za prethodno prijavljene učenike), voditelji: Nataša Erceg, Patricija Nikolaus, Ivica Aviani, Marin Karuza, Vanja Radolić, Tomislav Jurkić 09:00 do 13:00 STEP RI znanstveno-tehnologijski park i Zgrada sveučilišnih odjela Radionica 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Učeničke refleksije o radu unutar projekta Subotnje jutro uz fiziku 14:00 do 15:00 STEP RI znanstveno-tehnologijski park Razgovor 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Robert Repnik: Liquid Crystals in Displays, Research and in Schools 15:00 do 15:25 STEP RI znanstveno-tehnologijski park Predavanje 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Ljubiša Nešić: U carstvu uma Stephena Hawkinga 15:25 do 15:45 STEP RI znanstveno-tehnologijski park Predavanje 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Predstavljanje projekta Subotnje jutro uz fiziku, voditeljica: Nataša Erceg 15:45 do 16:00 STEP RI znanstveno-tehnologijski park Predstavljanje 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Dječji vrtić Mali svijet, Baltazarova igraonica, Banovčeva 29
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Otkrića profesora Baltazara, Sanja Krizman i Irena Brajković 08:00 do 16:00 Izložba predškolski uzrast
Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“, Ljudevita Šestića 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Svečano otvaranje 09:00 do 10:00 Ilirska dvorana Protokol Opća populacija
Nastanak života na Zemlji, Zoran Petrović 10:00 do 11:40 Ilirska dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Programiranje mBota, micro.bita i Probota, Mario Škrtić, Valentino Ribičić 10:00 do 12:00 Odjel za djecu i mladež Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Prezentacija električnog auta Fiat e-Karlo, Milan Bijelić, Ivan Rašić, Vladimir Veselić i Damir Požar 10:00 do 11:00 Službeno parkiralište Prezentacija Opća populacija
Prezentacija MOSEJ-e (mobilne solarne energetske jedinice), Željko Šančić, Ivan Janković i Tomislav Franković 11:00 do 12:00 Službeno parkiralište Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
AlphaGo ‒ kako je umjetna inteligencija svladala igru go, Damir Medak 12:00 do 13:00 Ilirska dvorana Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba elektronskih uređaja i projekata udruge Tehno OZ 15:00 do 20:00 Predvorje Izložba Opća populacija
smart Home, Predrag Matko* 17:00 do 19:00 Elektronička učionica Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Robonogomet, Suzana Šnajdar 17:00 do 18:00 Predvorje Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Etičnost je važnija od znanosti, Debatni klub Gimnazije Karlovac, Marija Vičić Crnković 18:00 do 19:15 Ilirska dvorana Debata Opća populacija
Programiranje mBota, micro.bita i Probota, Mario Škrtić, Valentino Ribičić 10:00 do 12:00 Odjel za djecu i mladež Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
GLOBE kao citizen science, Zorana Sedlar 11:00 do 12:00 Ilirska dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Meteorološka otkrića kroz pokuse, Vladimir Ribičić. Izidor Lončarić, Antonio Benić i Anton Tijanić 12:00 do 14:00 Zeleni krov Knjižnice Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Piezoelektricitet kao obnovljivi izvor energije u uređajima korištenima u internoj medicini, Jasminka Žiža, Lovro Jančić 12:00 do 13:00 Ilirska dvorana Predavanje Opća populacija
Programiranje mBota, micro.bita i Probota, Mario Škrtić, Valentino Ribičić 10:00 do 12:00 Odjel za djecu i mladež Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Dječji vrtić Pahuljica, Gospić
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Velika geografska otkrića, Ana Mesić 09:00 do 11:00 Radionica, Prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Trg dr. Franje Tuđmana 5, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Otkrića bez koji ne možemo na drugačiji način, Valentina Stanković Dervić 17:00 do 18:00 Radionica Učenici osnovnih škola
Otkrića ‒ svuda oko nas, Silvija Šokić i Marija Buha 09:00 do 19:00 Poster Građanstvo
Cjepivo i cijepljenje, Zorko Kovač 18:30 do 19:00 Predavanje Građanstvo
Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kada su skeletni mišići postali poprečno-prugasti?, Ana Stupin, Anita Matić, Marko Stupin i Lidija Barić 09:00 do 18:00 Poster Studenti
Što nam nosi budućnost?, Zorislava Živković i Josipa Legac 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Cijepljenje – povijest, sadašnjost, budućnost, Gordana Lukić, Hana Dobrić i Diana Milas 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Budućnost cijepljenja, Krešimir Milas i Matej Šapina 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrića mikrobiologije, Vlatka Stojačić i Mirna Kovačević 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Surfaktant – nekadašnja nepoznanica, današnja svakodnevica, Katarina Raković Amidžić i Ivana Lenz 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Kako su otkrića lijekova mijenjala čovječanstvo?, Suzana Mimica Matanović 13:00 do 13:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Otkriće vječne mladosti, Dubravka Holik, Nika Pušeljić, Laura Lijić i Ivana Jurić 13:00 do 13:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Popravak genetskih mutacija suvremenim molekularnim metodama, Dubravka Holik, Ante Listeš i Mario Horvat 14:00 do 15:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Snovi i spavanje, Ivana Šimić, Marija Olujić i Maja Miškulin 14:30 do 15:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Telomere – kako otkucava biološki sat, Marina Ferenc Kiš 15:00 do 15:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Kada su skeletni mišići postali poprečno-prugasti?, Ana Stupin, Anita Matić, Marko Stupin i Lidija Barić 09:00 do 18:00 Poster Studenti
Cijepljenje – povijest, sadašnjost, budućnost, Gordana Lukić, Hana Dobrić i Diana Milas 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Budućnost cijepljenja, Krešimir Milas i Matej Šapina 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrića mikrobiologije, Vlatka Stojačić i Mirna Kovačević 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Surfaktant – nekadašnja nepoznanica, današnja svakodnevica, Katarina Raković Amidžić i Ivana Lenz 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Što nam nosi budućnost?, Zorislava Živković i Josipa Legac 09:10 do 18:00 Poster Opća populacija
Kako zapravo srce izgleda?; Ultrazvuk srca, Koronarna angiografija, Kristina Selthofer-Relatić, Sandra Makarović, Petra Zebić Mihić i Željka Breškić 11:00 do 12:00 Predavaonica P1 Tribina Opća populacija
Mamograf – spas za žene, Petra Dupčić i Ivan Miškulin 13:00 do 13:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Eradikacija virusa velikih boginja i otkriće cjepiva, Martina Levačić i Ivan Miškulin 13:30 do 14:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Kako su se božice slučajnosti uplele u povijest medicinskih otkrića, Marija Heffer 14:00 do 14:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Galvanski članak, Milorad Zjalić i Marinko Tomić 14:30 do 15:30 Predavaonica P1 Radionica Opća populacija
Otkrijmo što je naše tijelo!, Danijela Nujić i Josip Milas 15:00 do 15:30 Videokonferencijska dvorana Predavanje Opća populacija
Kada su skeletni mišići postali poprečno-prugasti?, Ana Stupin, Anita Matić, Marko Stupin i Lidija Barić 09:00 do 18:00 Poster Studenti
Što nam nosi budućnost?, Zorislava Živković i Josipa Legac 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Cijepljenje – povijest, sadašnjost, budućnost, Gordana Lukić, Hana Dobrić i Diana Milas 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Budućnost cijepljenja, Krešimir Milas i Matej Šapina 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrića mikrobiologije, Vlatka Stojačić i Mirna Kovačević 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Surfaktant – nekadašnja nepoznanica, današnja svakodnevica, Katarina Raković Amidžić i Ivana Lenz 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Kako su otkrića lijekova mijenjala čovječanstvo?, Suzana Mimica Matanović 11:00 do 11:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Ljudsko tijelo nakon otkrića mikroskopa, Maja Tolušić Levak, Matea Matić Ličanin, Laura Jelušić, Ines Jakšić, Kristijan Bogdanović i Edi Rođak 14:00 do 16:00 Vježbaonica za histologiju i patologiju Radionica Opća populacija
Zapali moje srce – otkriće NO, Ines Drenjančević 14:30 do 15:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Izum cjepiva i uništenje poliovirusa, Darko Vuk i Ivan Miškulin 15:00 do 15:30 Videokonferencijska dvorana Predavanje Opća populacija
3D printanje: medicina budućnosti, Robert Rončević i Ivan Miškulin 15:30 do 16:00 Videokonferencijska dvorana Predavanje Opća populacija
Kada su skeletni mišići postali poprečno-prugasti?, Ana Stupin, Anita Matić, Marko Stupin i Lidija Barić 09:00 do 18:00 Poster Studenti
Što nam nosi budućnost?, Zorislava Živković i Josipa Legac 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Cijepljenje – povijest, sadašnjost, budućnost, Gordana Lukić, Hana Dobrić i Diana Milas 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Budućnost cijepljenja, Krešimir Milas i Matej Šapina 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrića mikrobiologije, Vlatka Stojačić i Mirna Kovačević 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Surfaktant – nekadašnja nepoznanica, današnja svakodnevica, Katarina Raković Amidžić i Ivana Lenz 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrivanje prisutnih šećera u osvježavajućim napitcima, Marijana Jukić, Ljubica Glavaš-Obrovac i Marijana Udovičić 12:00 do 14:00 Vježbaonica za kemiju i biokemiju Radionica Opća populacija
Kako je Kolumbo otkrio Ameriku (ili kako napraviti znanstveni pokus)?, Zrinka Mihaljević, Ivana Jukić, Nikolina Bilić-Dujmušić i Nataša Kozina 12:00 do 14:00 Vježbaonica za fiziologiju, imunologiju i farmakologiju Radionica Opća populacija
Otkriće Amerike i širenje kulture pušenja te pušenjem uvjetovanih bolesti, Nikolina Kurtović, Ivana Matanović i Ivan Miškulin 12:30 do 13:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Dijagnostika oksigenacije tkiva – pulsna oksimetrija, Marinko Žulj i Matej Tomić 08:00 do 09:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Radionica, Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka, svaki učenik polaznik radionice će imati priliku uraditi postupak pulsne oksimetrije
Kada su skeletni mišići postali poprečno-prugasti?, Ana Stupin, Anita Matić, Marko Stupin i Lidija Barić 09:00 do 18:00 Poster Studenti
Što nam nosi budućnost?, Zorislava Živković i Josipa Legac 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Cijepljenje – povijest, sadašnjost, budućnost, Gordana Lukić, Hana Dobrić i Diana Milas 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Budućnost cijepljenja, Krešimir Milas i Matej Šapina 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Otkrića mikrobiologije, Vlatka Stojačić i Mirna Kovačević 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Surfaktant – nekadašnja nepoznanica, današnja svakodnevica, Katarina Raković Amidžić i Ivana Lenz 09:00 do 18:00 Poster Opća populacija
Kardiološka dijagnostika: EKG, Marinko Žulj, Kristina Steiner, Goran Krstačić i Jure Mirat 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
PTCA – suvremena terapija akutnog infarkta miokarda, Marinko Žulj, Petar Vranjić, Robert Steiner i Jure Mirat 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Implantabilni kardioverter defibrilatori – suvremena terapija aritmija, Marinko Žulj, Ana Marija Vezmar, Lana Maričić, Jure Mirat 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Dijagnostika oksigenacije tkiva – pulsna oksimetrija, Marinko Žulj, Matej Tomić, Goran Krstačić, Marko Boban i Aleksandar Včev 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Osnovna rendgen dijagnostika – Rtg srca i pluća, Mladen Vuković i Marinko Žulj 09:00 do 10:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Osnovna rendgen dijagnostika – Rtg srca i pluća, Marinko Žulj, Mladen Vuković, Robert Steiner, Marko Boban i Aleksandar Včev 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Klasifikacija upalnih bolesti crijeva – Crohnova bolest, Marinko Žulj, Mladen Vuković, Matej Tomić, Petar Vranjić, Marko Boban, Arijan Tadžić, Refmir Tadžić, Sabina Steiner, Vatroslav Šerić i Aleksandar Včev 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Klasifikacija upalnih bolesti crijeva – Ulcerozni kolitis, Marinko Žulj, Kristina Steiner, Ana Marija Vezmar, Marko Boban, Refmir Tadžić, Sabina Steiner, Vatroslav Šerić i Aleksandar Včev 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Upalne bolesti crijeva – aktivnost bolesti: remisija i relaps, Marinko Žulj, Mladen Vuković, Matej Tomić, Petar Vranjić, Kristina Steiner, Ana Marija Vezmar, Marko Boban, Sabina Steiner, Vatroslav Šerić i Aleksandar Včev 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Dijagnostika vitalnih znakova novorođenčeta – Apgar test, Marinko Žulj, Diana Milas, Jelena Jakab i Kristina Kralik 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Procjena stanja svijesti – Glasgow koma skala, Marinko Žulj, Ivan Bradić, Antonija Krstačić i Siniša Maslovara 09:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Poster Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Klasifikacija upalnih bolesti crijeva – Crohnova bolest, Mladen Vuković, Matej Tomić, Petar Vranjić i Marinko Žulj 10:00 do 11:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Klasifikacija upalnih bolesti crijeva – Ulcerozni kolitis, Kristina Steiner, Ana Marija Vezmar i Marinko Žulj 11:00 do 12:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Upalne bolesti crijeva – aktivnost bolesti: remisija i relaps, Matej Tomić, Mladen Vuković, Petar Vranjić i Marinko Žulj 12:00 do 13:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Dijagnostika vitalnih znakova novorođenčeta – Apgar test, Diana Milas i Marinko Žulj 13:00 do 14:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Nedoumice u vezi s cijepljenjem, Vesna Milas 14:00 do 14:30 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Procjena stanja svijesti – Glasgow koma skala, Ivan Bradić i Marinko Žulj 14:00 do 15:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Otkriće novih antibiotika – korak u sljedeće doba medicine, Đorđe Pojatić 14:30 do 15:00 Predavaonica P1 Predavanje Opća populacija
Od otkrića DNK do kreiranja nove ljudske vrste, Dorian Laslo i Ivan Miškulin 15:00 do 15:30 Videokonferencijska dvorana Predavanje Opća populacija
Kardiološka dijagnostika: EKG, Kristina Steiner, Marinko Žulj i Lana Maričić 15:00 do 16:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Kardiološka dijagnostika: EKG, Marinko Žulj, Kristina Steiner, Mladen Vuković, Goran Krstačić i Jure Mirat 15:00 do 16:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Radionica Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka, svaki učenik polaznik radionice će imati priliku uraditi postupak snimanja EKG-a
PTCA – suvremena terapija akutnog infarkta miokarda, Petar Vranjić, Marinko Žulj i Lana Maričić 16:00 do 17:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Implantabilni kardioverter defibrilatori – suvremena terapija aritmija, Ana Marija Vezmar, Marinko Žulj i Lana Maričić 17:00 do 18:00 Hol ispred ureda dekana, 2. kat Predavanje Učenici srednjih škola s područja grada Osijeka
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, HR-31000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Eureka! Think like a proton and stay positive, Yvonne Liermann-Zeljak, Dragana Božić Lenard, Ivanka Ferčec 12:00 do 12:45 Učionica 0-31 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Teslini izmjenični motori, Vedrana Jerković Štil, Željko Špoljarić 10:00 do 10:45 Laboratorij za električne strojeve i pogone Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrića Nikole Tesle, Luka Šarić, Tomislav Keser 11:00 do 11:45 Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 18:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Blockchain – otkriće ili izum?, Ivana Hartmann Tolić, Marina Peko, Petra Đurović 09:00 do 12:00 Poster Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tranzistora i njegova upotreba u digitalnoj elektronici, Matej Horvat, Tomislav Matić 09:00 do 12:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A – Campus, Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrića u kemiji koja su oblikovala svijet danas i kemiju kao znanost, Pavo Živković 09:00 do 09:45 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće tekućih kristala i njihova uloga u LCD zaslonima, Silvija Šafranko 09:45 do 10:30 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Od fotosinteze do Coca-Cole, Mateja Hajduković, Martina Horvat, Antonija Poplašen i Ana Plasajec 11:30 do 12:45 L4 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrij tko sam!?!, Mateja Hajduković, Martina Horvat, Antonija Poplašen i Ana Plasajec 12:45 do 13:15 L4 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrij što odjeću pere!?!, Mateja Hajduković 12:45 do 13:15 L4 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Periodni sustav elemenata, Klara Štingl i Rea Miletić 14:00 do 14:45 P3 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, građanstvo
Te lude sedamdesete, Laura Kanis i Dalibor Tatar 08:30 do 09:15 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Može li se ponoviti slučaj Talidomid?, Mirna Bjelić 09:15 do 10:00 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti
Tvornica čokolade, Matej Đurković, Josipa Lovrić i Mirna Bjelić 10:00 do 10:45 P3 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Kemija u svakodnevnom životu, Ana Amić, Ana Matijašević i Maja Karnaš 10:30 do 11:15 L4 Radionica Učenici viših razreda osnovne škole
Znate li što pijete?, Ana Plasajec i Martina Horvat 10:45 do 11:15 P3 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Smiju li pušači piti kavu?, Martina Horvat i Antonija Poplašen 11:15 do 11:45 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Parfemi – božanstveni mirisi ili potencijalni ubojice?, Antonija Poplašen i Martina Horvat 11:45 do 12:15 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrij tko sam!?!, Mateja Hajduković, Martina Horvat, Antonija Poplašen i Ana Plasajec 10:00 do 10:30 L4 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Te lude sedamdesete, Laura Kanis i Dalibor Tatar 12:00 do 12:45 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Spektrofotometar DIY – princip rada i primjena, Silvija Šafranko i Pavo Živković 12:45 do 13:30 P3 Radionica Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Djeluju li kreme protiv bora?, Ana Matijević i Ana Amić 13:30 do 14:15 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Priča o vodiku, Milan Pajičić i Đurđevka Pecikozić 14:15 do 15:00 P3 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Element do elementa – Periodni sustav elemenata, Ana Amić i Ana Matijašević 10:00 do 10:45 P3 Radionica Učenici osnovne škole
Kemija u svakodnevnom životu, Ana Amić, Ana Matijašević i Maja Karnaš 10:30 do 11:15 L4 Radionica Učenici viših razreda osnovne škole
Kemiluminiscencija – otkriće i primjena, Pavo Živković i Silvija Šafranko 10:30 do 11:15 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Tvornica čokolade, Matej Đurković, Josipa Lovrić i Mirna Bjelić 11:15 do 11:45 P3 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Smiju li pušači piti kavu?, Martina Horvat i Antonija Poplašen 12:00 do 12:30 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Parfemi – božanstveni mirisi ili potencijalni ubojice?, Antonija Poplašen i Martina Horvat 12:30 do 13:00 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće fluorescentnih proteina, Marinela Ižaković 12:00 do 12:30 P3 Predavanje Učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Priča o vodiku, Milan Pajičić i Đurđevka Pecikozić 12:30 do 13:15 P3 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Element do elementa – Periodni sustav elemenata, Ana Amić i Ana Matijašević 13:15 do 14:00 P3 Radionica Učenici osnovne škole
Agar agar – čarobni prah, Ana Amić 14:00 do 14:45 P3 Predavanje Učenici osnovnih škola
Kako otkriti starost otisaka prstiju, Sivija Šafranko 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Datiranje organskih materijala, Marinela Varaždinac 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkriće antibiotika, Monika Šoltić i Matija Vladika 09:00 do 16:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Cedevita, Klara Štingl i Rea Miletić 09:00 do 18:00 Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Geodetski fakultet, Kačićeva 26
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izložba geodetskih instrumenata, autori: Đuro Barković, Mladen Zrinjski, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Izložba Opća populacija
Mjerenja geodetskim instrumentima, voditelji: Mladen Zrinjski, Đuro Barković, Sergej Baričević, Antonio Tupek, Marina Gudelj i Dorijan Radočaj 09:00 do 15:00 Dvorana br. 11, suteren Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prirodoslovni muzej u Rijeci, Lorenzov prolaz 1

Sudjelovanje na radionicama i projekcijama filmova je besplatno, ali uz obaveznu najavu. 
Dinamična planeta Zemlja - Za stručno vodstvo u prijepodnevnom terminu potrebna je najava. Za popodnveni termin stručnog vodstva najava nije potrebna.
Najave na  051/553 669, 051/553 674 ili na anita@prirodoslovni.com.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja 17:00 do 18:00 Otvorenje izložbe predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 11:00 do 12:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 18:00 do 19:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Vrtići za vrtiće 10:00 do 12:00 Vrtići za vrtiće predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 18:00 do 19:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 11:10 do 12:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Gimnazija Bernardina Frankopana Ogulin
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Velika matematička otkrića, Ivanka Matešić, Biljana Stipetić 09:30 do 11:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Čovjek koji je otkrio beskonačnost 14:00 do 16:00 Projekcija filma 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako je matematika postala temelj sukoba, Ivana Brozović, Biljana Stipetić 09:30 do 11:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Veličanstvena matematika, Ivana Brozović, Biljana Stipetić 13:00 do 14:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Velika matematička otkrića, Ivanka Matešić, Biljana Stipetić 09:30 do 11:00 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dječji vrtić Zlatna lučica, Sukošan
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Prvi telefon, Maja Blaslov Nadinić i Maja Dragović 09:30 do 11:00 Izložba, Radionica predškolski uzrast
Dječji vrtić Marjan, objekt Koralj, Put Skalica 11A
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Matematički klub Oblutak; Suzana Perić, Olga Batinić-Likovska, Antonia Radeljak Gudelj 09:30 do 10:30 Radionica predškolski uzrast
OŠ Franje Krežme, Školska ul. 3, 31 000 Osijek
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Deutsche Erfindungen – Njemačka otkrića, Melita Aleksa Varga i Ana Keglević 09:35 do 09:50 Školska knjižnica Poster 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Deutsche Stars, Melita Aleksa Varga i Ana Keglević 11:40 do 12:25 Učionica 7. b. razreda, 2. kat Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Prirodoslovni muzej Dubrovnik, Androvićeva 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Velike tajne malog cvijeta, voditeljica: Dubravka Tullio 10:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Orhideje srednje Dalmacije (gostujuća izložba Prirodoslovnog muzeja – Split) 10:00 do 10:30 Izložba Opća populacija
Čarobni mikrosvijet biljne stanice, voditeljice: Matea Martinović i Dubravka Tullio 11:00 do 12:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Znanost papirnatih aviona – zašto je Bernoulli zakon, voditelji: Alexandra Spencer i Toni Pralas 10:30 do 11:30 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Mala radionica elektrokemije, voditelj: Ivica Đilović 12:00 do 13:30 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Fakultet organizacije i informatike Varaždin, Pavlinska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako rade računala? / Znanstvena otkrića u očima djece i izložba dječjih likovnih radova, Violeta Vidaček Hainš* 10:00 do 12:00 Predavanje i radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Biometrija i mogućnosti primjene, Petra Grd 10:00 do 13:00 Dan otvorenih vrata 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zabava i učenje u razvoju mobilnih aplikacija, Zlatko Stapić 10:00 do 12:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Prezentacija sprave za mjerenje jačine stiska ruke, Mišo Đeko 10:00 do 12:00 Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Ljestvica svemirskih udaljenosti, Zlatko Erjavec 10:00 do 12:00 Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Gacko pučko otvoreno učilište, Otočac
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Razgledavanje odljeva Baščanske ploče i muzejske građe, Jasminka Brala-Mudrovčić, Josip Miletić, Snježana Bogdanić 10:00 do 10:45 Predavanje, Prezentacija 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
OŠ Šimuna Kožičića Benje, Zadar, Asje Petričič 7
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 10:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 08:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 08:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 08:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 08:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Otkrića koja su promijenila svijet, Snježana Stanin 08:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje, Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Znanstveni dan, Centar izvrsnosti za fiziku Grada Zadra 10:00 do 12:00 Izložba, Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, opća populacija
Glagoljaški Gačanski park hrvatske memorije, Otočac
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrića glagoljaških rukopisa, Josip Miletić 10:00 do 17:00 Izložba, Predavanje, Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti
Šetnja glagoljaškim Gačanskim parkom hrvatske memorije, Jasminka Brala-Mudrovčić , Josip Miletić, Manja Kostelac-Gomerčić 12:00 do 13:00 Predavanje 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, studenti, opća populacija
OŠ Kralja Tomislava, Ulica Matice hrvatske 1, 31 500 Našice
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Tragovima staklane u Seoni, Branko Kranjčev i Jasna Jurković 12:00 do 13:00 Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Izumi koji su promijenili svijet, Jasmina Vidaković 08:00 do 12:00 Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Žene koje su stvarale povijest – Marie Curie, Snježana Mataija 08:00 do 12:00 Instalacija Učenici osnovne i srednje škole, građanstvo
Phonovision – kompaktni disk ili ukras, Katarina Marks, Suzana Mihalek i Kata Jurić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Elektromagnet, elektromotor i strujni krug, Branka Lovošević 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Otkriće polaroidne kamere i fotografije, Ljiljana Kubaša i Dragoljub Siljanoski 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih škola
Svemir – kako istražujemo svemir (letovi u svemir, ljudi i životinje u istraživanju svemira), Sonja Majer Ćatić 08:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovne škole (1. - 4. r.)
Otkriće papira, Tanja Kozina 08:00 do 12:00 Radionica Učenici razredne nastave
Otkriće u forenzici – daktiloskopija – otisak prsta, Marina Bukvić i Marko Marić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici razredne nastave
Zabavni pokusi iz svijeta znanosti, Tatjana Puhanić i Zdravka Peić 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Zdravlje na kvadrat, Zvjezdana Gvozdanović, Ivana Guljaš Slivečko, Valentina Barić i Dragana Golub 08:00 do 12:00 Radionica Učenici 5. - 8. razreda
Što su svijetu dali Slovaci – slovački izumitelji (Slovenskí vynálezcovia), Ana Marošević i odabrani učenici OŠ kralja Tomislava 08:00 do 12:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Proviri u tkiva, Dubravka Zubak i Nataša Kruljac 08:00 do 12:00 Radionica Učenici 6. i 7. razreda
Povijest, utjecaj i primjena kettlebella u trenažnom procesu, Marko Žigić i Stjepan Ostroški 08:00 do 12:00 Radionica Osnovnoškolska dob (10-14 god), srednjoškolska dob i odrasli
Kako je računalo promijenilo svijet?, Perka Gabajček, Ana Katruša i Stanislav Katruša 08:00 do 12:00 Radionica Učenici osnovne škole 5.-8. razred
Otkrijmo micro računalni svijet – micro:bit, Marija Ivanković i Blaženka Crnov 08:00 do 12:00 Radionica Učenici osnovnih škola
GIRL POWER, Iva Ramljak 08:00 do 12:00 Radionica Učenici od 5. - 8. razreda
Velika geografska otkrića – kada, gdje, zašto, kako?, Sandra Hvizdak, Ivana Mesić Kiš i Đurđica Pavlović 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Neuništivi radio, Tanja Majdandžić, Vesna Kovačević-Tomić, Branka Turza i Josipa Zebić 08:00 do 12:00 Predavanje Učenici osnovnih škola 4.-8. razreda
Kako smo otkrivali arheološki lokalitet, Jasna Jurković 08:00 do 12:00 Izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Knjiga kao nadahnuće: Izumi iz knjiga, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici, učitelji, građanstvo
Tajne vrhunskih znanstvenika, Ivana Ostrički 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne i srednje škole
Poznato o nepoznatom. Poznati znanstvenici i izumitelji koji su ujedno bili svećenici, Anita Zavada 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovne škole
Znanstvena otkrića na Torinskom platnu, Mirta Rilko 10:00 do 18:00 Predvorje škole Poster Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Kuća čuda, Ana Kuric, Ivana Ostrički, Iva Ramljak i Josip Kanis 10:00 do 18:00 Predvorje škole Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola
Što su svijetu dali Slovaci – znanstvena otkrića Slovaka, Tatjana Seničanin i Sandra Kralj Vukšić 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih i srednjih škola
Nepotrebni, smiješni izumi i otkrića, Zdenka Kuk 10:00 do 18:00 Predvorje škole Izložba Učenici osnovnih škola, građanstvo
Velika geografska otkrića – kada, gdje, zašto, kako?, Sandra Hvizdak, Ivana Mesić Kiš i Đurđica Pavlović 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Neuništivi radio, Tanja Majdandžić, Vesna Kovačević-Tomić, Branka Turza i Josipa Zebić 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici osnovnih škola 4.-8. razreda
Mirisi kroz povijest – parfem, Mihaela Pokrivka 13:30 do 16:00 Instalacija Predškolska djeca, učenici osnovnih škola, građanstvo
3D modeli, Dominik Lenardo 13:30 do 16:00 Predavanje učenici osnovnih škola 5.-8. razreda
Tajna magije, Jelena Šimunović Antunović 13:30 do 16:00 Radionica Učenici od 1. - 4. razreda osnovne škole
Otkrijte čaroliju kemijskih pokusa, Zrinka Pinter, Stela Jokić, Martina Jakovljević i Ana-Marija Cikoš 13:30 do 16:00 Radionica Učenici 4. razreda
Piramide, Anica Janković 13:30 do 16:00 Predavanje Učenici razredne nastave
Izumi Slavoljuba Eduarda Penkale, Blaženka Vrlja 13:30 do 16:00 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola i građanstvo
Padobrani, Matija Ravlić 13:30 do 16:00 Radionica Učenici osnovne škole
Otkrića u medicini, Maja Simel Bošnjaković i Andrea Gorša 13:30 do 16:00